Naturalna henna do brwi

naturalna henna
Spis Treści:
  1. Naturalna henna do brwi
  2. Co to henna brwi?
  3. Skład henny do brwi
  4. Jak zrobić hennę do brwi?
  5. Marokańska henna brwi
  6. Marokańska henna brwi – cena
  7. Henna brwi w czasie ciąży
  8. Henna brwi a karmienie piersią
  9. Naturalna henna brwi - czy warto?
Naturalna henna do brwi

Czy wiesz, że możesz poprawić swoje spojrzenie dzięki metodzie znanej już w Starożytnym Egipcie? Dodatkowo w 100% naturalnej, bezpiecznej oraz stosunkowo taniej? Zapraszamy do artykułu.

 

Co to henna brwi?

To produkt wykorzystywany w kosmetyce do półtrwałego farbowania brwi oraz rzęs. Składa się w głównej mierze z naturalnego pigmentu, pozyskiwanego z liści rośliny lawsonia bezbronna (można się także spotkać z krótszą wersją nazwy- hiną). Pochodzi z obszarów tropikalnych Azji oraz Afryki. Stamtąd też wywodzi się sposób jej wykorzystywania- naturalny, pomarańczowoczerwony barwnik, służy do przyciemniania skóry oraz włosów. Zasłynął głównie dzięki charakterystycznej, (wykorzystywanej w Indiach oraz Afryce) metodzie ozdabiania kobiecych dłoni. Mehendi to rodzaj półtrwałego tatuażu, mającego przynosić symboliczne szczęście.

Barwienie brwi henną, to stosunkowo tani, uniwersalny oraz bezpieczny sposobem na udoskonalenie naszych naturalnych wdzięków. Niestety, naturalnie pozyskana henna (po odpowiednim przygotowaniu), może zabarwić naszą skórę lub włosy jedynie na czerwono- brunatny odcień. Skąd więc w sklepach cała gama kolorów? Henny te zawierają dodatki. Przy decyzji o samodzielnym zakupie, warto czytać składy. Wiele z nich zawiera chemiczne barwniki, które mogą nas silnie uczulić. Tym bardziej w okolicach oczu. Na jakie produkty warto więc zwrócić uwagę?

 

Skład henny do brwi

Tak jak w przypadku każdego produktu kosmetycznego, tak i henny- najlepszy skład, to ten naturalny. Jakich więc składników szukać, aby nasz zakup okazał się udany?

Najlepsza henna do brwi:

- kolor czarny, z połyskiem w odcieniach niebieskiego - indygowiec barwierski (indigofera tinctoria), potocznie nazywany indygo,

- intensywna czerń- bhringaraj (eclipta alba), składnik ten dodatkowo wzmacnia cebulki oraz zapobiega wypadaniu włosów,

- złote refleksy- senna italica (cassia obovata leaves), efekt- silne odżywienie,

- miedziane i rude refleksy-  jatropa (jatropha glandulifera), na jansych włosach efekt intensywnej czerwieni,

- ochłodzenie brązów- ekstrakt z agrestu indyjskiego (emlica officinalis), ponadto odżywia oraz opóźnia siwienie włosów.

Zestawienie to pokazuje, że bez problemu jesteśmy w stanie znaleźć składniki idealne do każdego rodzaju włosów. Co ważne, pochodzą one w 100% z natury, są pozyskiwane z roślin, ziół oraz drzew. Dodatkowo, każdy z nich niesie za sobą zbawienne działanie na nasze kosmyki. Teraz już tylko czas na przejrzenie gotowych produktów. Chyba, że chcemy przygotować ją sami w domowym zaciszu. Czy jest możliwe samodzielne przyrządzenie henny do brwi?

 

Jak zrobić hennę do brwi?

Stosunkowo łatwo.  Musimy oczywiście wejść w posiadanie ugotowanych i sproszkowanych liści lawsonii bezbronnej. Kiedy już je zdobędziemy, należy połączyć je z wodą oraz składnikiem z kwaśnym odczynem. Brzmi zniechęcająco? Spokojnie, to coś, co każdy z nas ma w domu. Mowa oczywiście o kwasie cytrynowym. Po połączeniu wszystkim produktów otrzymamy maź o konsystencji gęstej śmietany. Henna jest już gotowa do użycia. Pamiętajmy jednak, że w takim zestawieniu, otrzymamy naturalny, czerwono- brunatny odcień zabarwienia. Jeśli chcemy ją udoskonalić oraz precyzyjniej dopasować do naszego koloru włosów- zdecydujmy się na dodanie składnika z powyższego akapitu.

Gotowe, sproszkowane liście lawsonii to koszt około 25złotych za 100gram. Można je znaleźć w sklepach ze zdrowym żywieniem lub w punktach zielarskich.

 

Marokańska henna brwi

Zapewne nieraz spotkaliście się z takim określeniem. Czym jest więc marokańska henna brwi? To nazwa nie tyle co produktu, lecz całego zabiegu, który charakterem ma nawiązywać do tradycji i kultury arabskiej. Używa się do niego jedynie naturalnych składników. Tyczy się to nie tylko henny, ale i pozostałych kosmetyków wykorzystywanych do stylizacji brwi. W przypadku typowego barwienia styliści zabezpieczają skórę wokół brwi wazeliną- tutaj wykorzystuję się naturalnie pozyskiwane oleje lub masła (shea, kokosowy, makadamia itp.). Jeśli zdecydujemy się na marokańską hennę brwi z regulacją, zostanie ona najprawdopodobniej przeprowadzona za pomocą bawełnianych nici. To samo jeśli chodzi o regenerujący krem po zabiegu- najpewniej zostanie użyty w pełni naturalny-ziołowy. Cała dbałość ma na celu utrzymanie tradycyjnego charakteru.

Więcej o nitkowaniu brwi:  https://www.orlykosmetyki.pl/articles/5/nitkowanie-co-to-jest

 

Marokańska henna brwi – cena

Uznawana jest jako cały rytuał, połączony z regulacją oraz pielęgnacją. Zapłacimy za niego od 40, do nawet 100złotych.

 

Henna brwi w czasie ciąży

Każda kobieta w okresie ciąży przykłada ogromną uwagę do wykorzystywanych produktów. Niestety, większość kosmetyków do koloryzacji składa się w głównej mierze z chemicznych składników, które mogą zagrozić zdrowiu lub bezpieczeństwu przyszłej mamie oraz dziecku. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem może okazać się wybór naturalnej henny. Zdecydowanie niweluje ona możliwość wystąpienia negatywnych efektów. Należy jednak pamiętać, że organizm, a co za tym idzie skóra kobiety w ciąży staje się wrażliwsza oraz bardziej… zaskakująca. Bardzo często ciężarne kobiety zauważają, że w trakcie błogosławionego stanu dostają reakcji alergicznych na produkty, które wcześniej z powodzeniem stosowały latami. Dlatego podwójnie ważne jest, aby przed położeniem farby zarówno na włosy, jak i włoski na brwi, czy rzęs, wykonać próbę alergiczną.

 

Henna brwi a karmienie piersią

Sytuacja wydaje się podobna, jak w przypadku kobiet w ciąży. Najważniejszym elementem jest wykonanie próby uczuleniowej, najlepiej dzień przed planowaną koloryzacją. Dopiero takie działanie może w pełni uspokoić oraz pokazać, czy wykonanie naturalnej henny jest bezpieczne.

 

Naturalna henna brwi - czy warto?

Zdecydowanie tak. Tym bardziej, jeśli jesteśmy zwolennikami korzystania z rozwiązań wprost z natury. Naturalna henna brwi to stosunkowo tani sposób, nie tylko na koloryzację, ale także na silne wzmocnienie naszych włosów. Zastanówmy się, czy barwnik do naszych włosów może być lepszy? Koloruje, odżywia, wzmacnia oraz regeneruje, a to wszystko w bezpieczny (zarówno dla nas, jak i dla środowiska) sposób.

 

Zobacz również