Peeling kawitacyjny i sonoforeza – czym są te zabiegi? Czy nadają się do domowej pielęgnacji?

zabieg kosmetyczny
Spis Treści:
  1. Peeling kawitacyjny i sonoforeza – czym są te zabiegi? Czy nadają się do domowej pielęgnacji?
  2. Peeling kawitacyjny i sonoforeza – co to jest ?
  3. Peeling kawitacyjny i sonoforeza – opis
  4. Peeling kawitacyjny i sonoforeza – krok po kroku
  5. Peeling kawitacyjny i sonoforeza w domu
  6. Peeling kawitacyjny i sonoforeza - przeciwwskazania
  7. Peeling kawitacyjny i sonoforeza – cena
Peeling kawitacyjny i sonoforeza – czym są te zabiegi? Czy nadają się do domowej pielęgnacji?

Można je wykonywać przez cały rok, są bezpieczne, uniwersalne, a do tego dostosowane do prawie każdej skóry… Czyżby mowa o kuracji idealnej ? Czym są ultradźwięki? Dlaczego wykorzystuje się je w kosmetyce ? I najważniejsze pytanie – czy warto ?

Peeling kawitacyjny i sonoforeza – co to jest ?

Oba te zabiegi łączy wykorzystanie ultradźwięków, czyli fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Peeling kawitacyjny ultradźwięki wykorzystuje do złuszczenie martwego naskórka oraz rozjaśnienia przebarwień, czy zminimalizowania zmarszczek mimicznych. Dzieje się to jednakże dopiero w zetknięciu z wodą. Kawitacja to zjawisko fizyczne, polegające na przemianie fazy ciekłej w gazową, w ramach zmniejszenia ciśnienia. I to właśnie to zjawisko, w postaci mikropęcherzyków, rozbija martwy naskórek oraz doprowadza do dogłębnego oczyszczenia, a także odżywienia skóry. Z kolei sonoforeza, często nazywana mianem mikromasażu, poprawia przepuszczalność błon komórkowych, co w efekcie prowadzi do sprawniejszego wchłaniania się składników aktywnych w głąb skóry. Dodatkowo, działanie ultradźwięków poprawia przepływ limfy oraz ma znaczący wpływ na metabolizm komórek.

Peeling kawitacyjny i sonoforeza – opis

Peeling kawitacyjny z sonoforezą to zabiegi bezinwazyjne oraz wysoce skuteczne. Mogą być wykorzystywane na każdym obszarze ciała, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Dzięki wykorzystaniu właściwości obu form ultradźwięków, otrzymamy nie tylko dogłębne oczyszczenie naszej skóry, ale także wspaniałą kurację odżywczą. Gwarantujemy, że skóra po wykonaniu tych zabiegów, będzie jak nowa!

Peeling kawitacyjny i sonoforeza – krok po kroku

Niezależnie, czy udamy się na zabieg do kosmetyczki, czy zdecydujemy się wykonać go samemu, należy koniecznie wykluczyć przeciwwskazania. Następnym krokiem będzie dokładne oczyszczenie miejsca zabiegowego. Zawsze jako pierwszy wykonuje się peeling kawitacyjny. Skóra bezpośrednio po jego wykonaniu będzie doskonale przygotowana na przyjęcie składników aktywnych wprowadzonych z użyciem sonoforezy. Przykładowo posłużmy się twarzą.

Po jej dokładnym oczyszczeniu zaleca się wykonanie delikatnego peelingu enzymatycznego. Pozwoli on na lepsze działanie ultradźwięków. Po jego zmyciu ( na ogół jest to 5-7 minut), należy opłukać twarz wodą. Nie powinny na niej pozostawać jakiekolwiek resztki kosmetyków.

Twarz musi być czysta. Następnie włączamy przyrząd do peelingu kawitacyjnego oraz przygotowujemy szklaną miskę z cieczą, najlepiej wodą źródlaną lub solą fizjologiczną. Jeszcze tylko kilka wacików kosmetycznych... i możemy zaczynać.

W jednej ręce trzymajmy wacik zanurzony w przygotowanym płynie, w drugiej łopatkę do peelingu kawitacyjnego. Naprzemiennie, tak aby skóra zawsze była wilgotna (!) przesuwamy raz nasączony wacik, raz łopatkę ultradźwiękową. Ruchy powtarzamy aż do zakończenia zabiegu. W pierwszych podejściach do peelingu z użyciem ultradźwięków, nie zaleca się przekraczania 10 minut zabiegu.

Co kilka ruchów, szczególnie pierwszych, należy przetrzeć szpatułkę suchym wacikiem. Będą na niej osiadać cząstki martwego naskórka oraz pozostałych niedoskonałości. Nie pozwólmy, aby miały ponowny kontakt z oczyszczaną skórą.

Po skończeniu peelingu kawitacyjnego, należy umyć twarz letnią wodą. Jeśli używamy tej samej łopatki do zabiegu sonoforezy, dokładnie ją umyjmy oraz poddajmy odkażeniu.

Na oczyszczoną twarz nakładamywybraną, skoncentrowaną ampułkę. W zależności od problemu- może być nawilżająca, napinająca, antycellulitowa itp. Jeśli wykonujesz zabieg w domowym zaciszu, zadbaj o odpowiedni typ produktu. Niestety nie każde serum nadaje się do wtłoczenia za pomocą sonoforezy.

Po nałożeniu kosmetyku, odczekaj kilka chwil, a następnie nałóż grubą warstwę żelu do ultradźwięków. Tylko dzięki niemu, składniki aktywne zawarte w wybranej ampułce, będą miały możliwość wejścia w głąb skóry. Następnie rozpocznij mikromasaż z użyciem ultradźwięków. Analogiczne do peelingu, przy pierwszych podejściach wykonuj masaż ultradźwiękowy około 10 minut.

Po zakończeniu zabiegu peeling kawitacyjny plus sonoforeza, zmyj ewentualne pozostałości żelu.

Następnym krokiem będzie nałożenie ulubionej maski. Najlepiej, aby miała działanie kojące, łagodzące lub nawilżające. W tym przypadku doskonale sprawdzą się maski algowe.

Po jej ściągnięciu, nałóż krem ochraniający przed promieniowaniem słonecznym.

Zabieg uznaje się za zakończony.

Więcej o peelingu kawitacyjnym na twarz: Peeling kawitacyjny twarzy- efekty, cena, czy warto? - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Peeling kawitacyjny i sonoforeza w domu

Dzięki firmom, wykorzystującym możliwości ultradźwięków z użyciem zaledwie jednej, poręcznej szpatułki, coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie tych zabiegów w domu. Zakup przyrządu jest stosunkowo tani oraz prosty. Sprzęt dostaniemy w większości hurtowni kosmetycznych, a jego ceny zaczynają się już od 100 złotych. Schemat zabiegu jest identyczny, jak u kosmetyczki.

Więcej o peelingu kawitacyjnym w domu:  Peeling kawitacyjny w domu - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Peeling kawitacyjny i sonoforeza - przeciwwskazania

Ultradźwięki i peeling kawitacyjny mimo możliwości wykonania nawet na wrażliwej oraz cienkiej skórze, mają szereg przeciwwskazań, których należy koniecznie przestrzegać. Mowa o:

- padaczce,

- chorobach endokrynologicznych,

- chorobach układu krążeniowego,

- osteoporozy,

- chorobach nowotworowych.

Dodatkowo, z zabiegu powinny zrezygnować osoby, posiadające metalowe implanty, w tym także rozrusznik serca. Kobiety w okresie ciąży oraz laktacji, muszą skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Peeling kawitacyjny i sonoforeza – cena

Koszt peelingu kawitacyjnego w profesjonalnym salonie kosmetycznym waha się w granicach 40-120 złotych.  Cena sonoforezy wynosi około 50-100 złotych. Połączenie tych zabiegów to na ogół koszt 100- 150złotych.

Zobacz również