Japoński manicure – odpowiadamy na najczęstsze pytania

zdrowe paznokcie
Spis Treści:
 1. Japoński manicure – odpowiadamy na najczęstsze pytania
 2. Co to jest manicure japoński?
 3. Jak zrobić manicure japoński ?
 4. Jak często robić manicure japoński ?
 5. Paznokcie po manicure japońskim
 6. Manicure japoński – jak zmyć ?
 7. Manicure japoński – czy można malować paznokcie ?
 8. Czy na manicure japoński można nałożyć hybrydę?
 9. Manicure japoński – kiedy można malować paznokcie ?
 10. Manicure japoński – czy możemy wybrać kolor ?
 11. Manicure japoński w ciąży
 12. Manicure japoński w domu
 13. Gdzie kupić zestaw do manicure japońskiego ?
 14. Czy manicure japoński niszczy paznokcie?
 15. Czy manicure japoński działa ?
 16. Onycholiza, a manicure japoński
 17. Cena usługi – manicure japoński
Japoński manicure – odpowiadamy na najczęstsze pytania

Na czym polega manicure japoński? Czy możemy po nim malować paznokcie? Ile zapłacimy za niego w salonie, a ile w domowym zaciszu? Na te oraz inne najczęściej padające pytania odpowiadamy w artykule poniżej. 

Co to jest manicure japoński?

To zabieg, który polega na intensywnej regeneracji naszych paznokci. Chiński manicure, bo i z taką nazwą możemy się spotkać, polega na wcieraniu w paznokcie silnie skoncentrowanych produktów, bazujących głównie na dobrodziejstwach natury. Pochodzi z Azji, w której jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych paznokci od przeszło 400 lat. 

Jak zrobić manicure japoński ?

Wiele kobiet zastanawia się, na czym polega manicure japoński. To prosty i stosunkowo szybki zabieg. Ważna jest jednak precyzja oraz dokładność. Akcesoria do manicure japońskiego to zaledwie dwie polerki, bardzo delikatny pilniczek, a także dwa pudełeczka kryjące pastę oraz proszek. To właśnie one kryją w sobie składniki aktywne, w tym minerały i witaminy, których zadaniem jest odżywienie naszych paznokci. Często używamy także drewnianych patyczków do skórek. Możemy nimi w delikatny oraz bezinwazyjny sposób odepchnąć skórki. Jak wygląda manicure japoński?  Dokładnie oczyszczamy paznokcie z ewentualnych pozostałości stylizacji, bądź odżywek. Opracowujemy skórki,  a następnie zaczynamy zabieg właściwy. Początkowo wcieramy zieloną pastę za pomocą polerki w tym samym kolorze. Energicznymi ruchami wtłaczamy substancję zawarte w paście, do czasu aż staną się gładkie oraz błyszczące. Ważne, aby produkt wcierać w jednym kierunku. Następnie zmieniamy zarówno polerkę, jak i produkt. Czas na róż! Ponawiamy czynność, rozprowadzony puder ma za zadanie ochraniać nasze paznokcie oraz być niejako barierą dla wprowadzonych składników aktywnych z pasty. Kosmetyki do manicure japońskiego są oznakowane oraz podzielone w bardzo przejrzysty sposób. Dzięki temu jego wykonanie może być proste i przyjemne także w domowych warunkach.

Jak często robić manicure japoński ?

To zależy od stanu paznokci oraz… naszych preferencji. W dzisiejszej modzie dominuje kolorowy manicure, co może utrudniać wykonanie manicuru japońskiego. Dlaczego? Decydując się na jego wykonanie, świadomie rezygnujemy z malowania paznokci nawet do 3 tygodni. Więc… co ile robić manicure japoński? W przypadku bardzo zniszczonych paznokci, zaleca się przeprowadzenie kuracji, na którą składają się z 2-3 zabiegi, wykonywane w odstępie około 2 tygodni. Jeśli chcemy podtrzymać efekt serii, bądź wzmocnić zdrowe paznokcie, należy wykonać manicure japoński na paznokcie raz na 3-4 miesiące. 

Paznokcie po manicure japońskim

Czy efekty japońskiego manicuru są zadowalające? Zdecydowanie! Co ważne, dostrzegamy je już w trakcie wykonywania zabiegu. Paznokcie stają się mocniejsze, twardsze, a do tego pięknie błyszczą.  Dzięki zawartym w składzie pasty oraz pudrze witaminom i minerałom, wzmocnienie naszych paznokci jest trwałe i co ważne, w pełni naturalne. Zdecydowanie jest to dobra alternatywa do dobrze znanego nam manicuru kolorowego. 

Manicure japoński – jak zmyć ?

To pytanie, które bardzo często pojawia się w kontekście różnego rodzaju zabiegów paznokci. Także w przypadku omawianego. Kiedy już wiemy, jak robi się manicure japoński rozumiemy, że w trakcie jego robienia nie wykorzystuje się żadnych lakierów, hybryd, żeli, czy akryli. Oznacza to, że paznokieć jest wolny od jakichkolwiek „sztucznych” warstw. Niemożliwe jest więc zmycie go. Czy oznacza to więc, że manicure japoński ma wady? Tak i nie. Jeśli zdecydujemy się na jego wykonanie, a chwilę po pojawi się sytuacja, w której zapragniemy mieć pomalowane paznokcie to owszem, zetkniemy się z wadą tego zabiegu. Jak wygląda manicure japoński? Jednym z jego głównych efektów jest perfekcyjnie płaska oraz śliska powierzchnia. W przypadku chęci nałożenia jakichkolwiek zdobień, może się to okazać problemem, gdyż tak przygotowana płytka „nie przyjmie” żadnego produktu. Wiedząc, jak wykonać manicure japoński, wiemy także jak w skrajnych sytuacjach poprawić przyczepność lakieru. Musimy w bardzo delikatny sposób pozbyć się pozytywnych efektów zabiegu i za pomocą polerki spowodować powstanie mikronierówności na paznokciu. Tylko tak zmodyfikowana płytka utrzyma na sobie lakier na dłużej.

Manicure japoński – czy można malować paznokcie ?

Wiele kobiet zastanawia się, czy na manicure japoński można nakładać lakier. Odpowiedź jest prosta: można, tylko po co? Jest to zabieg należący do dziedziny pielęgnacyjnej. Na zachowanie jego trwałości wpływa nasza ingerencją w płytkę paznokcia. Zaleca się, aby do 2-3 tygodni po zabiegu nie malować oraz nie piłować paznokci.

Jeśli jednak pojawi się nagła sytuacja, opisana w akapicie powyżej- jedynym wyjściem jest użycie polerki bezpośrednio na płytkę. Spowoduje to skrócenie pozytywnego działania zabiegu i zminimalizuje zdrowy wygląd naszych paznokci, przy jednoczesnym umożliwieniu wykonania manicuru klasycznego. Malowanie paznokci po manicure japońskim powinno być więc absolutnym wyjątkiem, ponieważ zaprzecza sensowi wykonywania manicuru japońskiego.

Czy na manicure japoński można nałożyć hybrydę?

Odpowiedź na to pytanie jest taka sama, jak w przypadku pomalowania paznokci klasycznym lakierem. Należy jednak pamiętać, że po manicure japońskim nasze paznokcie będą wzmocnione oraz odżywione. Taki stan paznokci zdecydowanie przedłuży trwałość manicuru hybrydowego.

Manicure japoński – kiedy można malować paznokcie ?

Jest to kwestia indywidualna, zależna od naszego trybu życia oraz codziennej pielęgnacji. Przykładowo, kobiety, które wykonują pracę związaną z chemikaliami, bądź nie mają w zwyczaju używania rękawiczek w trakcie obowiązków domowych, będą krócej cieszyć się efektem zdrowych paznokci. U pań dbających o dłonie, często nawilżających oraz natłuszczających paznokcie oraz wały okołopaznokciowe – efekt utrzyma się o wiele dłużej. Niemniej jednak, średni czas utrzymania się efektu manicuru japońskiego to około 2-3 tygodnie i to po takim czasie zaleca się wykonanie pierwszego malowania paznokci.

Manicure japoński – czy możemy wybrać kolor ?

Nie, ponieważ jest to zabieg, w trakcie którego nie używa się żadnych produktów z pigmentem. Oznacza to, że na efekt składa się nowy, zdrowy wygląd naszych paznokci, przejawiający się gładkimi oraz błyszczącymi płytkami.  

Manicure japoński w ciąży

Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania manicuru japońskiego u kobiet spodziewających się dziecka. Wręcz przeciwnie- jest to jeden z niewielu zabiegów na paznokcie, który z powodzeniem mogą wykorzystać przyszłe mamy. 

Manicure japoński w domu

Wiedząc co daje manicure japoński, na pewno nie raz zastanawiałaś się, czy manicure ten możesz wykonać w domowym zaciszu. Jest to na tyle prosty, bezpieczny oraz naturalny zabieg, że z powodzeniem zabierzesz się za jego wykonanie. Jedyne czego potrzebujesz, to zestaw ( najlepiej firmy P.Shine- specjalizującej się w tej dziedzinie) oraz odrobina cierpliwości. Nie zniechęcaj się, żmudne wcieranie pasty oraz pudru może wydawać się na początku… nudne. Jednakże gwarantujemy, że po zobaczeniu efektu już na pierwszym paznokciu- zakochasz się w tym zabiegu i sprawnie przejdziesz do jego zakończenia.

Gdzie kupić zestaw do manicure japońskiego ?

Zabieg ten stał się na tyle popularny, że podstawowe zestawy do jego wykonania kupisz w większości hurtowni oraz drogerii internetowych.  Zapłacisz za nie w okolicach 100złotych.   

Czy manicure japoński niszczy paznokcie?

Wręcz przeciwnie! To fantastyczny sposób na odżywienie zmęczonych, zniszczonych oraz słabych paznokci. Dzięki naturalnym składnikom oraz bardzo delikatnym przyrządom do wykonania- nie ma możliwości zniszczenia paznokci lub skórek.

Czy manicure japoński działa ?

Wiele kobiet zastanawia się, czy manicure japoński wzmacnia paznokcie. Dzięki zawartości krzemionki (pochodzącej z Morza Japońskiego) , keratynie, pszczelim wosku oraz witaminie A+E, stopień skuteczności tego zabiegu jest nieopisany. Co ważne, nie posiada chemicznych składników, dzięki czemu działamy tylko w naturalny – nieobciążający paznokci sposób. Odpowiedź jest prosta: działa!

Onycholiza, a manicure japoński

Onycholiza to schorzenie paznokcia, które należy leczyć. Oznacza to, że poza znalezieniem powodu odczepienia płytki paznokcia od łożyska ( zła pielęgnacja- chemiczne odżywki, częste moczenie paznokci; choroby- cukrzyca, nadczynność tarczycy, niedobór żelaza), należy udać się do specjalisty (najczęściej dermatologa), który pomoże nam nad nią zapanować. Jest to defekt nie tylko estetyczny. Zaniedbanie onycholizy może prowadzić do chorób, w tym m.in.: grzybicy. Manicure japoński wykonujemy na zdrowych paznokciach. Jeśli jednak wprowadzimy leczenie, które nie będzie wykluczało się ze wspomaganiem płytki naturalnymi składnikami, a lekarz wyrazi na to zgodę-  możemy zdecydować się na manicure japoński. Najbezpieczniej jednak zdecydować się na jakąkolwiek ingerencję w płytkę pod koniec trwania leczenia, bądź po jego całkowitym zakończeniu.

Cena usługi – manicure japoński

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie manicuru japońskiego w domowym zaciszu, zapłacimy za podstawowy zestaw ( zawierający wszystkie niezbędne elementy do wykonania zabiegu) w granicach 100 złotych. Mikroskopijna ilość potrzebnych produktów do jednego manicuru sprawia, że zestaw wystarczy nam na kilkanaście- kilkadziesiąt zabiegów.

Cena manicure japońskiego wykonanego u profesjonalnej kosmetyczki wyniesie nas w granicach od 30 do 60złotych.

Zobacz również