Czy dermapen nadaje się do domowej pielęgnacji?

domowa pielęgnacja dermapen
Spis Treści:
 1. Czy dermapen nadaje się do domowej pielęgnacji?
 2. Dermapen – co to za zabieg?
 3. Dermapen w domu
 4. Jaki dermapen wybrać ?
 5. Preparaty do mezoterapii mikroigłowej w domowych warunkach
 6. Dermapen – jak wykonać zabieg ?
 7. Dermapen - gojenie
 8. Dermapen – ile zabiegów?
 9. Dermapen – jak często ?
 10. Dermapen w domu – efekty
 11. Dermapen w domu – przeciwwskazania
 12. Dermapen – cena zabiegu
Czy dermapen nadaje się do domowej pielęgnacji?

Zapewne każdy z nas zadał sobie kiedyś to pytanie. Koszt mezoterapii mikroigłowej w profesjonalnym salonie, czy nawet klinice medycyny estetycznej waha się w granicach nawet kilkuset złotych. Czy jest możliwość wykonania go samemu w domu? Czy jest to bezpieczne? Jeśli tak, to jaki dermapen powinniśmy wybrać?

Dermapen – co to za zabieg?

Zabieg dermapen to nic innego, jak prostsza i bardziej intuicyjna metoda mezoterapii igłowej. Dlaczego? Jest to urządzenie, skonstruowane w taki sposób, ażeby zachować jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, przy jednoczesnym wysokim stopniu skuteczności. W odróżnieniu do wymienionej mezoterapii igłowej, w trakcie wykonywania zabiegu dermapen, wykorzystuje się kilka- kilkanaście mikroigieł, zamiast jednej. Stąd też często możemy się spotkać z wymiennym określeniem tego zabiegu, czyli mezoterapia mikroigłowa lub mezoterapia mikroigłowa dermapen. Dzięki mikronakłuwaniu, skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu oraz elastyczny, a w dodatku dochodzi do jej głębokiej regeneracji dzięki wprowadzonym w trakcie zabiegu składnikom skoncentrowanych koktajli. Ich specyfika dobierana jest odpowiednio do wymagań skóry klienta.

Więcej o mezoterapii igłowej: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/34/mezoterapia-iglowa-co-to-cena-jak-wyglada-zabieg-skutki-uboczne

Dermapen w domu

Domowy dermapen to świetna alternatywa, do wymienionej wcześniej mezoterapii igłowej, która powinna być wykonywana jedynie przez specjalistów, najlepiej z zakresu medycyny. Mikronakłuwanie dermapenem pozwala nam otrzymać bardzo podobne rezultaty, przy jednoczesnym zminimalizowaniu potencjalnych skutków ubocznych. Jest to tym bardziej istotna informacja, ponieważ jesteśmy w stanie wykonać zabieg z użyciem dermapen w domowych warunkach. Co ważne, możliwość wymiany kartridży, czyli końcówek posiadających różną ilość oraz grubość igieł, pozwala nam dostosować opcje zabiegu do większości niedoskonałości naszej skóry. Cieńsze oraz krótsze igły wykorzystamy w okolicach twarzy, natomiast grubsze oraz dłuższe idealnie posłużą nam do walki z cellulitem czy rozstępami.

Jaki dermapen wybrać ?

Jeśli zdecydujemy się na zakup oraz wykonanie zabiegu z użyciem dermapena w domu, musimy poznać podstawowe informacje dotyczące wymiennych kartridży. Bowiem ich specyfika jest nieraz istotniejsza w domowych warunkach, niż sam dermapen. Odnośnie urządzenia najistotniejszym elementem powinna być dla nas moc, z która na ogól w parze idzie zasilanie kablem sieciowym. Produkty posiadające jedynie baterie, mogą być za słabe do większych głębokości (w tym problemów na ciele). Po wyborze dermapenu, warto zaznajomić się z kartridżami tak, abyśmy jak najlepiej poradzili sobie z niedoskonałościami.

Twarz

Przy problemach ze zmianami potrądzikowymi, wyrazistymi zmarszczkami oraz intensywnymi przebarwieniami doskonale poradzą sobie kartridże z 42 igłami. Ich rozłożenie oraz cienkość umożliwi silną regeneracje przy posuwistych ruchach po skórze. To doskonały wybór dla osób zmagających się z silnymi problemami skórnymi. Jest to jednak najsilniejsza głowica dedykowana do problemów skórnych na twarzy, przez co powinna być używana z zachowaniem rozsądku. Głębokość wkłuć nie powinna przekraczać 1mm.

Do walki z nadprodukcją serum, drobnymi przebarwieniami, czy zmarszczkami oraz ogólną rewitalizacją skóry, która przyniesie ukojenie oraz nawilżenie, doskonale poradzi sobie końcówka z 36 igłami. Mniejsza ilość igieł w stosunku do poprzedniego kartridża, spowoduje delikatniejsze działanie oraz łagodniejszy proces gojenia. Powinny się na nią zdecydować osoby zmagające się ze średnimi problemami skórnymi.

Jeśli nasza skóra nie posiada większych zmian skórnych, a chcemy ją jedynie wzmocnić oraz zrewitalizować, to powinniśmy sięgnąć po końcówki o nazwie NANO. Są to kartridże posiadające specyficzne mikroigiełki, które są zaledwie milimetrowe, a przy tym mocno zaokrąglone. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieskuteczne, jednakże nie dajcie się zmylić. Dzięki urządzeniu dermapen, które wprawia je w ruch, otrzymujemy dogłębną pielęgnację oraz wzmocnienie naszej skóry.

Ciało

W przypadku partii problematycznych poza naszą twarzą, sytuacja jest dość klarowna. Do wszystkich problemów naszego ciała idealnie nada się kartridż zakończony 12 igłami. Z powodzeniem poradzi sobie zarówno z rozstępami, bliznami, jak i widocznym cellulitem. Mała ilość igieł powoduje, że są one zdecydowanie grubsze od tych, znajdujących się w głowicach dedykowanych do twarzy. Tę opcję należy stosować ze szczególną roztropnością.

Równie istotna jest głębokość mikronakłuwania. Urządzenia do dermapenu mają możliwość nakłuć od 0.25mm- 2.5mm.

Okolice oczu- 0.25mm

Twarz- od 0.5- 1.5mm (maksymalna głębokość głównie przy użyciu kartridży Nano)

Ciało – 1.5- 2.5mm

Preparaty do mezoterapii mikroigłowej w domowych warunkach

Sam zabieg dermapen oraz idące za nim korzyści mogą dla wielu okazać się wystarczające. Warto jednakże zaznaczyć, że w trakcie wykonywania tego zabiegu, można podwoić korzyści z niego płynące. O czym mowa? O silnie skoncentrowanych ampułkach, serach, bądź koktajlach, których użycie udoskonali efekty zabiegu. Nakłuwanie mikroigłowe może zwiększyć ich absorpcję nawet 4- krotnie. Kosmetyki do mezoterapii mikroigłowej powinny zawierać przede wszystkim kwas hialuronowy, kolagen, witaminy oraz naturalne wyciągi. Jednakże nie wszystkie składniki aktywne nadają się do bezpośredniego wtłoczenia, dlatego warto kupować gotowe sera do mezoterapii mikroigłowej.

Dermapen – jak wykonać zabieg ?

Mając już sprzęt oraz wiedzę na temat kartridży i zawartości ampułek, warto pochylić się nad tym, jak poprawnie wykonać dermapen. Powinniśmy zacząć od dokładnego oczyszczenia oraz odkażenia miejsca poddanego zabiegowi. Dla osób posiadających niski prób bólu, zaleca się miejscowe użycie maści znieczulającej. Po upływie odpowiedniego czasu (zazwyczaj jest to około 15-30minut) można rozpocząć zabieg właściwy. Na tak przygotowaną skórę nakładamy 3/4 zawartości serum do mezoterapii. Tę czynność wykonujmy jedynie za pomocą pędzelka, bądź w jednorazowych rękawiczkach. Po nałożeniu preparatu i dopasowaniu kartridża do stopnia niedoskonałości, zaczynamy zabieg. W tym celu przez około 10- 20minut posuwistymi oraz zdecydowanymi ruchami, przesuwamy urządzenie po skórze. W trakcie zabiegu dokładamy pozostałości preparatu. Po zakończeniu sprawnie przechodzimy do regeneracji skóry. Można rozpocząć od żeli chłodzących (dedykowanych po tego typu zabiegach) oraz maski. Z racji na właściwości silnie chłodzące oraz uspokajające, najczęściej nakłada się maski algowe. Twarz po zabiegu dermapen jest narażona na promieniowanie słoneczne, z racji czego należy koniecznie zarówno bezpośrednio po zabiegu, jak i do dwóch tygodni po- nakładać krem z filtrem SPF50.

Dermapen - gojenie

Zabieg dermapen to czynność, w trakcie której dochodzi do kontrolowanego przerwania ciągłości naskórka. Sprawia to, że proces gojenia skóry może potrwać nawet kilka dni. Warto nakładać na nią maści łagodzące oraz całkowicie zrezygnować z narażania ją na mechaniczne otarcia. Zrezygnujmy z peelingów, ostrych ręczników, czy szczoteczek do mycia twarzy. Przedłużyć proces gojenia może także spowodować codzienne wykonywanie makijażu- ustalmy czas zabiegu na taki termin, aby jak najdłużej móc dać skórze odpocząć. W przypadku gojenia się skóry na ciele, zrezygnujmy z obcisłych ubrań, czy balsamów.

Dermapen – ile zabiegów?

Zagadnienie to dotyka kwestii bardzo indywidualnych. Ilość zabiegów dermapen jest zależna od reakcji skóry, stopnia problemu, partii ciała oraz użytych ampułek.  W przypadku dermapena na twarz, wystarczający może okazać się już jeden zabieg. Tym bardziej w sytuacji jedynie rewitalizacji z życiem kartridża Nano.

W przypadku mocniejszych niedoskonałości, w tym walce ze zmianami potrądzikowymi czy intensywnymi przebarwieniami jeden zabieg może okazać się niewystarczający. W tym celu warto wykonac minimum 3-4 zabiegi.

Partie problematyczne na ciele, w tym głównie cellulit, blizny czy rozstępy, to serie wymagające od nas nawet  4-8 zabiegów.

Dermapen – jak często ?

Dermapen do użytku domowego  nie powinien być używany częściej, niż raz na 2-4 tygodnie. Również jest to cecha indywidualna naszej skóry. Przykładowo, w przypadku głębokich zmian potrądzikowych, a szybkiej samoregeneracji skóry- zabieg można ponowić już po 2 tygodniach.

Dermapen w domu – efekty

Po zabiegu dermapen skóra jest naprężona, zmarszczki zminimalizowane, a przebarwienia rozjaśnione. Dzięki mikronakłuwaniu dochodzi do kontrolowanego stanu zapalnego, który stymuluje skórę do wytwarzania kolagenu i elastyny. Dzięki temu mamy odczucie nowej, wzmocnionej skóry. Dodatkowo, w przypadku użycia dermapenu na ciało, otrzymujemy widoczne zmniejszenie cellulitu, spłycenie oraz rozjaśnienie rozstępów, a także złagodzenie blizn.

Dermapen w domu – przeciwwskazania

Mimo wysokiego stopnia bezpieczeństwa zabiegu dermapen, ma szereg przeciwwskazań, których należy bezzwłocznie przestrzegać. Nie mogą wykonać dermapenu w domu osoby, które posiadają:

- alergie na składniki ampułek,

- choroby skóry,

- aktywne stany zapalne,

- antybiotykoterapia,

- ciąża oraz karmienie piersią,

- cukrzyca,

- stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,

- choroby nowotworowe.

Dermapen – cena zabiegu

Podstawowe urządzenia Dermapen można kupić już za około 100 złotych. Te, posiadające większą moc oraz będące zasilane kablem sieciowym to koszt około 200-400złotych. Będą one zdecydowanie bardziej uniwersalnym wyborem, z racji na możliwość wykorzystania na praktycznie każdym obszarze ciała. Kartridże kosztują kilka złotych za sztukę, natomiast ampułki, to koszt w przybliżeniu od 15 do nawet 90złotych.

Zobacz również