Botoks na włosy- co to jest, cena, działanie.

piękne włosy
Spis Treści:
  1. Botoks na włosy- co to jest, cena, działanie.
  2. Zabieg botoksu na włosy
  3. Na czym polega zabieg botoksu na włosy?
  4. Regeneracja włosów botoksem - krok po kroku.
  5. Co daje botoks na włosy?
  6. Pielęgnacja włosów po botoksie
  7. Botoks na włosy w domu
  8. Botoks w domu- gdzie kupić?
  9. Botoks na włosy – cena
Botoks na włosy- co to jest, cena, działanie.

 

Piękne i zadbane włosy, to wizytówka każdej kobiety. Długie, krótkie, proste, czy kręcone… Najważniejsze, aby były zdrowe.  Dobrze wypielęgnowane kosmyki, to coś czego potrzebuje każdy z nas. Tylko jak to osiągnąć?

 

Zabieg botoksu na włosy

Zapewne każdy chociaż raz słyszał o botoksie. Tylko jak ten zabieg wprost z klinik medycyny estetycznej ma się do naszych włosów? Łączy je zarówno sposób podania, jak i silna regeneracja.  Głównym celem botoksu do włosów jest odbudowa zniszczonej struktury włosa. Zabieg ten zazwyczaj przeprowadzany jest w salonach fryzjerskich Najczęściej decydujemy się na niego jesienią. Dzieje się tak, ponieważ włosy po lecie są często przesuszone, pozbawione blasku oraz odpowiedniego nawilżenia.

 

Na czym polega zabieg botoksu na włosy?

Jego głównym celem jest wtłoczenie w głąb włosa silnych składników odżywczych, których zadaniem jest uzupełnienie ubytków między korą, a otoczką włosa. Ampułki do botoksu na włosy składają się  głównie z kolagenu, kwasu hialuronowego oraz wyciągu z jagód acai. W odróżnieniu od znanego nam botoksu estetycznego, do którego użycia wykorzystywane są strzykawki- tutaj mowa o zabiegu zupełnie bezinwazyjnym. Skąd więc ta zależność w nazwie? Określenie to jest w głównej mierze chwytem marketingowym. „Botoks” kojarzy nam się z intensywną regeneracją, widoczną zmianą oraz pozytywnym wpływem na nasz wygląd. Wszystko to otrzymujemy po wykonaniu botoksu na włosach. Dzięki wpływowi składników aktywnych w strukturę włosa, efekt nie jest jedynie estetyczny- otrzymujemy odżywienie naszych kosmyków na dłużej.

 

Regeneracja włosów botoksem - krok po kroku.

Cały zabieg trwa do godziny i można go podzielić na trzy główne etapy, :

-mycie włosów za pomocą specjalnie dostosowanego do tego szamponu, który ma za zadanie otworzyć łuski włosa. Tylko tak przygotowane włosy są gotowe do przyjęcia aktywnego serum. Ten etap najczęściej wykonuje się dwukrotnie.

- działanie właściwie, czyli nałożenie na włosy serum z aktywnymi składnikami. To w tym miejscu stykamy się z podobieństwem do botoksu używanego w medycynie estetycznej- ampułka znajduje się strzykawce. Bezpośrednio z niej wyciskany jest preparat na mokre włosy.

- zabieg zamyka nałożenie maski do botoksu włosów. Ma ona na celu domknięcie łusek oraz zatrzymanie składników aktywnych bezpośrednio w strukturze włosa. Po około 20 minutach należy spłukać kosmetyki z włosów.

Jak widać, zabieg jest mało skomplikowany oraz stosunkowo sprawny. Nie powinien trwać dłużej, niż godzinę. Najczęściej jest wykorzystywany jako dodatek do innych usług fryzjerskich. Kosmetyki do botoksu włosów dzięki zawartości składników aktywnych zregenerują nawet najbardziej wysuszone włosy.

 

Co daje botoks na włosy?

Po zabiegu otrzymujemy gładkie, lśniące, odżywione oraz nawilżone włosy. Nasze kosmyki stają się sypkie, miękkie w dotyku oraz dogłębnie odżywione. Co ważne,  nie jest to typ zabiegu, który utrzymuje się „do następnego mycia”. A to wszystko dzięki odpowiedniemu wprowadzeniu wysokich jakościowo substancji aktywnych w głąb włosa.

 

Pielęgnacja włosów po botoksie

Zaleca się, aby po wykonaniu zabiegu myć włosy w większych odstępach czasu. Warto także sięgnąć po produkty do mycia oraz odżywienia, które nie posiadają w składzie SLS, parabenów oraz alkoholi.  Jeśli chcemy utrzymać efekt zabiegu jak najdłużej- warto poszukać masek z keratyną hydrolizowaną, jedwabiem bądź kwasem hialuronowym.

 

Botoks na włosy w domu

Botoks na włosy to seria produktów kosmetycznych do użytku profesjonalnego. Jeśli jednak chcemy uzyskać podobny efekt do tego w salonie, warto sięgnąć po świadomą pielęgnację. Używajmy jak najmniej ciepła, pamiętajmy o systematycznym nawilżaniu włosów, nie farbujmy ich samodzielnie. Zdecydujmy się na produkty bogate w składniki nawilżające, głównie takie jak: kolagen, jedwab, kwas hialuronowy, keratynę, oleje, czy witaminy. Domowy botoks na włosy może przynieść równie pożądane efekty, ważne jednak, żeby był wykonywany rozważnie.

 

Botoks w domu- gdzie kupić?

Zestaw do wykonania botoksu najlepiej kupić w profesjonalnych hurtowniach fryzjerskich.

 

Botoks na włosy – cena

Cena botoksu na włosy jest znacząco niższa od pozostałych zabiegów tego typu. Jego koszt zaczyna się od 50zł (jako dodatek do innych zabiegów), od 75zł (jako osobna kuracja). Jeśli zdecydujemy się na wykonanie botoksu na włosy w domu, zapłacimy ok. 60zł za 12 ampułek. Miejmy jednak świadomość, że efekt nie będzie tak spektakularny, jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego.

 

Zobacz również