Stylizacja łuku brwiowego – jaka henna do brwi dla blondynek ?

henna brwi
Spis Treści:
  1. Stylizacja łuku brwiowego – jaka henna do brwi dla blondynek ?
  2. Henna brwi – co to ?
  3. Jaka henna dla blondynek ?
  4. Jaki kolor henny dla blondynek ?
  5. Stylizacja brwi – henna dla blondynek
  6. Przeciwwskazania do wykonania henny
  7. Henna do brwi – cena
Stylizacja łuku brwiowego – jaka henna do brwi dla blondynek ?

Dobór koloru henny to podstawa uzyskania wspaniałej stylizacji. Ważne, aby w przypadku kobiet o jasnych włosach, dobrać odcień będący zbliżonym do ich naturalnego. Co to jest henna? Jaki odcień wybrać? Jak ją wykonać ?

Henna brwi – co to ?

To barwnik wykorzystywany do przyciemniania skóry i włosków. Tradycja jego wykorzystywania wywodzi się z tropikalnych obszarów Azji oraz Afryki. W głównej  mierze znany jest z wykorzystywania w trakcie Mehendi- czyli dekorowania kobiecych dłoni i stóp, mających im przynosić szczęście oraz dobrobyt. Pozyskiwana jest w 100% z naturalnych roślin. Uznawana jest za najbardziej naturalną hennę, odpowiednią także dla alergików. Jednakże jej kolor dla wielu może okazać się zbyt jasny, przez co często dodaje się do niej inne, również naturalnie pozyskiwane barwniki, w celu zmiany koloru, bądź przyciemnienie odcienia.

Więcej o marokańskiej hennie i „zdrowych” odpowiednikach znanych nam pigmentów, w artykule: Naturalna henna do brwi - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Producenci , marki oraz kosmetolodzy prześcigają się w pomysłach na zastosowanie henny. Nie tylko te, posiadające dedykację dla właścicielek jasnych włosów, mogą być w ich przypadku użyte. W trakcie stylizacji brwi u blondynek coraz częściej sięga się po brązy, kasztany, grafity, a nawet… rudości.

Jaka henna dla blondynek ?

Henna brwi u blondynek wymaga precyzji oraz doświadczenia. Niestety, w odróżnieniu od Pań posiadających ciemną czuprynę, w przypadku omawianej urody łatwo o uzyskanie nienaturalnego efektu. Większość Pań posiadających blond włosy, może pochwalić się także delikatnymi rysami twarzy, jasną karnacją oraz delikatną oprawą oczu. To wszystko powinno być wzięte pod uwagę, w momencie decydowania o zastosowanym kolorze. Henna na brwi dla blondynek powinna być wykonana z wyborem odcienia o 1-2 tony ciemniejszego, od naturalnych włosków.

Sytuacja zmienia się, gdy henna ma być przeprowadzona u osoby posiadającej rozjaśnione włosy, bądź widoczne odrosty. W takiej sytuacji mowa o innym typie urody, któremu ciemniejsze brwi mogą pasować zdecydowanie lepiej, od jasnych, delikatnych stylizacji łuku brwiowego. Jeśli odrost jest kontrastowy, możemy postawić nawet na średni- ciemny brąz w pojedynkę lub wymieszany z grafitem, czy nawet czernią.  Efekt stylizacji jest również zależny od preferencji klienta, które mogą różnić się m.in. na podstawie codziennie wykonywanego makijażu, czy po prostu  gustu. Pamiętajmy jednak, aby wybrany odcień nie odbiegał znacząco od koloru naszych włosków. Nienaturalny efekt może widocznie wpłynąć na nasze rysy twarzy, przytłoczyć spojrzenie, a nawet postarzyć.

Jeśli nie lubisz codziennie wykonywać makijażu, a oszczędność czasu jest dla Ciebie na wagę złota, to zapraszamy do zapoznania się z artykułem opisującym makijaż permanentny brwi: Makijaż permanentny brwi- czy warto, efekty, przeciwwskazania, cena - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Jaki kolor henny dla blondynek ?

Palety kolorystyczne produktów do pigmentowania brwi oferują odcienie dla każdego typu urody. Mimo tego, warto pamiętać, iż istnieje możliwość mieszania ze sobą 2 lub 3 i więcej kolorów.  Dodatkowo, w niektórych przypadkach warto także połączyć ze sobą różne typy produktów: najczęściej miesza się hennę proszkową z żelową. Reguła ta używana jest we wszystkich przypadkach koloryzacji, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jaki kolor henny do brwi dla blondynek ? Jakie odcienie i konsystencje warto mieszać u kobiet o jasnych włosach?

Blond henna brwi

Blond henna do brwi to zdecydowanie najjaśniejsza z dostępnych barw. W większości przypadków daje jedynie delikatną, złotą poświatę. Idealna dla kobiet o eterycznej, ciepłej urodzie. Mimo braku chłodnych pigmentów, nie ma zagrożenia wystąpienia rudych refleksów.

Henna do brwi ciemny blond

Intensywniejsza forma blondu. Posiada więcej chłodnych odcieni. Daje zarówno poświatę na włoskach, jak i na skórze. W dalszym ciągu (mimo długiego trzymania na brwiach)- oczekiwać od niej możemy jedynie subtelnego efektu. Dedykowana dla naturalnych blondynek o chłodnym typie urody.

Henna grafitowa dla blondynek

Bez wątpienia najczęściej używany odcień w przypadku koloryzacji mieszanych. Ochłodzi każdy odcień, jednocześnie nie wpływając znacząco na kolor- zalecana dawka do użycia w proporcji 1:10. Co istotne, kolor ten doskonale pokrywa siwiznę, przez co często wybierany jest przez naturalne, dojrzałe blondynki. Dzięki takiej mieszance zachowają swój naturalny blond, jednocześnie podkreślając brwi oraz maskując biało- szare włoski.

Brązowa henna do brwi dla blondynek

Występuje w trzech wariantach: jasny, średni oraz ciemny brąz. Niewątpliwie Panie o blond kosmykach, najczęściej sięgają po pierwszy z wariantów, niepotrzebnie bojąc się dwóch pozostałych. Albowiem zarówno średni, jak i nawet ciemny brąz potrafią pięknie podkreślić naturalne włoski. Tym bardziej, jeśli są wykorzystane w formie żelowej, będącej najdelikatniejszą z form henny dostępnych na rynku. Jeśli kobieta posiada chłodny, ciemny blond, to brązy są zdecydowanie dla niej. To samo tyczy się kobiet, decydujących się na rozjaśnianie włosów- wybór tego koloru pięknie podkreśli ich naturalny typ urody.

Ruda/ kasztanowa henna do brwi dla blondynek

Barwa przeznaczona dla zdecydowanych i pewnych siebie kobiet. Głównie dedykowana dla posiadaczek mahoniowych, miedzianych włosów. Zdarza się jednak, że sięgają po nią także ciemne blondynki, które lubują się w ciepłych odcieniach. W takich przypadkach zazwyczaj miesza się ją z henną blond, w celu uzyskania bardzo ciepłego odcienia, z czerwonymi refleksami.

Niebieska henna dla blondynek

Nietypowy kolor, po którego sięgają głównie Panie o bardzo jasnych blondach. Służy głównie do koloryzacji rzęs, nadając im efekt trójwymiarowości- zbliżony do dobrego tuszu. W trakcie koloryzacji brwi nadaje jedynie poświatę. Warto zaznaczyć, że jest to odcień, który pokryje jedynie bardzo jasne, wręcz białe włoski.

Czarna henna brwi dla blondynek

W przypadku blondynek, służy jedynie do przyciemniana bądź nadawania refleksów. Używana w minimalnej proporcji w trakcie mieszania jaśniejszych tonów.

Znając już podstawową gamę kolorystyczną, wiemy jak dopasować odpowiedni odcień barwnika. A jaki kolor henny do brwi dla blondynek ? Jest to kwestia indywidualna, zależna od naszego typu urody, karnacji, odcienia włosów oraz rysów twarzy. Ważnym elementem jest także gust oraz codzienne przyzwyczajenia. Pani o blond włosach, wykonująca każdego dnia mocny makijaż, nie postawi na jasne, wręcz niewidoczne brwi. Dlatego tak ważne przedstawienie swoich oczekiwań. Doświadczona kosmetyczka bez problemu doradzi nam najlepszą stylizację z możliwych.

Stylizacja brwi – henna dla blondynek

Stylizacja brwi u kobiet posiadających jasne włosy, niezależnie od tego czy są naturalne, czy rozjaśniane, powinna być przeprowadzona z dużą rozwagą. Indywidualne predyspozycje do tzw. „łapania koloru”, mogą znacząco wpłynąć na efekt końcowy- a ten może okazać się skrajny, jeśli użyjemy zbyt ciemnych barw. Dlatego pamiętajmy o stylizacjach z użyciem kolorów maksymalnie 1-2 tony ciemniejszych, w przypadku Pań posiadających naturalne włosy.

Jeśli posiadasz rozjaśniane włosy, a naturalnie jesteś ciemną szatynką, możesz pozwolić sobie na mocniejszą stylizację. Pamiętaj jednak, że im bliżej do naturalnego koloru- tym efekt będzie korzystniejszy.

Doskonałym sposobem na naturalne, subtelne przyciemnienie brwi u kobiet o pięknych blond włosach ,mogą okazać się domowe metody na hennę. Zapraszamy do lektury: Czym zastąpić hennę?- sposoby na domową koloryzację brwi - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Przeciwwskazania do wykonania henny

- stany zapalne, wirusowe, grzybicze, bakteryjne,

- choroby skóry oraz oczu,

- otarcia, rany, wysypki w okolicach brwi,

- uczulenie na którykolwiek ze składników,

Henna do brwi – cena

Cena wykonania henny u kosmetyczki waha się w granicach 15-30złotych.

Koszt henny w domowych warunkach, to około kilkanaście złotych, za 5-20 aplikacji.

Zobacz również