Karboksyterapia – co to jest, efekty, cena

zabieg kosmetyczny
Spis Treści:
  1. Karboksyterapia – co to jest, efekty, cena
  2. Karboksyterapia – co to?
  3. Karboksyterapia - twarz
  4. Karboksyterapia – efekty twarz
  5. Karboksyterapia - oczy
  6. Karboksyterapia – efekty oczy
  7. Karboksyterapia - podbródek
  8. Karboksyterapia - efekty podbródek
  9. Karboksyterapia – zalecenia po zabiegu
  10. Karboksyterapia w domu
  11. Karboksyterapia - ile zabiegów
  12. Karboksyterapia – jak długo utrzymuje się efekt?
  13. Karboksyterapia – przeciwwskazania
  14. Karboksyterapia – cena
Karboksyterapia – co to jest, efekty, cena

Twoje nogi pokrywa cellulit, na pośladkach dostrzegasz głównie rozstępy,  a do tego worki pod oczami sprawiają, że wyglądasz na co najmniej 10 lat więcej? Mamy na to radę! Co powiesz na to, że wszystkie te problemy możesz pożegnać za pomocą jednego zabiegu?

Karboksyterapia – co to?

Zabieg Karboksyterapia należy do rzadkiej grupy działań, które można wykorzystywać bez ograniczeń, na właściwie każdym elemencie ciała. Co więcej- ciężko znaleźć problem, z którym by sobie nie poradził. To jeden z najuniwersalniejszych zabiegów na rynku, okrzyknięty wśród medycyny oraz kosmetologii estetycznej hitem, porównywalnym do botoksu. Dodatkowo, jest mało inwazyjny, bezpieczny oraz zgodny z naturalnym funkcjonowaniem organizmu. Dlaczego? Do jego użycia wykorzystuje się dwutlenek węgla, który jest wydalany z organizmu jako końcowy element wymiany gazowej organizmu

Karboksyterapia - twarz

Zabieg Karboksyterapia na twarz to odpowiedni wybór w przypadku problemów ze zmarszczkami, opuchliznami oraz nierównym kolorytem. Do redukcji dochodzi dzięki pobudzeniu syntezy kolagenu, usprawnieniu mikrokrążenia oraz odpowiedniego dotlenienia skóry.

Karboksyterapia – efekty twarz

To w głównej mierze zminimalizowanie zmarszczek, przywrócenie elastyczności oraz jędrności skóry, a także jej regeneracja, która ma wpływ na pozytywne pogrubienie skóry. Dlaczego pozytywne? Zdrowo odbudowana skóra (w efekcie mocniejsza, jędrniejsza oraz grubsza) lepiej poradzi sobie z efektami upływających zmian oraz wpływem negatywnych czynników zewnętrznych.

Karboksyterapia - oczy

Karboksyterapia oczu (obok redukcji blizn i cellulitu), to główny obszar na którego poprawę decydują się pacjenci gotowi na ostrzyknięcie dwutlenkiem węgla.  Z racji na delikatność skóry w tym miejscu oraz grubość często nie przekraczającą 0,5mm, jest ona mocno narażona na efekty starzenia, przemęczenia oraz stresu. Zabieg w głównej mierze polega na usunięciu worków oraz sińców pod oczami. Dodatkowo napina oraz nawilża skórę.

Karboksyterapia – efekty oczy

Z racji na bardzo delikatną skórę w okolicach oczu, po zabiegu może pojawić się widoczna opuchlizna. Efekt zabiegu możemy dostrzec zaraz po zagojeniu obszaru ostrzykniętego, czyli po ok. kilku godzinach po wykonaniu karboksyterapii. Rezultat ma głównie charakter przeciwzmarszczkowy, który nie tylko stymuluje, ale także odbudowuje włókna kolagenowe.

Karboksyterapia - podbródek

Karboksyterapia na podbródek jest uważana za najlepsze rozwiązanie pozbycia się nieestetycznej, nagromadzonej miejscowo  tkanki tłuszczowej w okolicach brody. Doskonale poradzi sobie z tzw. „podwójnym podbródkiem’, „opadającą brodą” oraz obwisłą skórą, będącą efektem utraty jędrności oraz elastyczności skóry.

Karboksyterapia  - efekty podbródek

Do głównych, widocznych efektów należy: redukcja drugiego podbródka poprzez miejscowe pozbycie się tkanki tłuszczowej, napięcie oraz ujędrnienie skóry,

Karboksyterapia – zalecenia po zabiegu

Zaleca się:

- zrezygnowanie z nakładania kosmetyków na miejsce zabiegu,

- zaniechanie uczęszczania na basen, saunę oraz siłownię do dwóch dni po zabiegu,

- w przypadku wystąpienia siniaków- można nakładać zalecane przez specjalistę preparaty ( najczęściej na bazie witaminy C).

Karboksyterapia w domu

Do wykonania karboksyterapii potrzebny jest nie tylko specjalistyczny sprzęt, ale także odpowiednia wiedza. Mimo, iż zabieg uznawany jest za mało inwazyjny, nie należy wykonywać go w domu. Oddajmy się na ostrzyknięcie dwutlenkiem węgla w ręce specjalisty.

Karboksyterapia  - ile zabiegów

Najczęściej specjalista rozpisuje serię, zawierającą od 6 do 12 zabiegów karboksyterapii. Wszystko zależy od nasilenia problemu oraz obszaru poddanego zabiegowi.

Karboksyterapia – jak długo utrzymuje się efekt?

Jest to zmienna zależna od obszaru poddanego karboksyterapii, ilości zabiegów w serii oraz częstotliwości. Wielu specjalistów zaleca także wykonywanie zabiegów utrzymujących efekt, który utrzymuje się średnio od 6 do 9 miesięcy.

Karboksyterapia – przeciwwskazania

- czas ciąży oraz karmienia piersią,

- choroby serca,

- nieprawidłowości układu oddechowego,

- choroby nowotworowe,

- niewydolności narządowe,

- ciężkie choroby żylne,

- stany zapalne, wirusowe, bakteryjne, grzybicze,

- epilepsje,

- skłonność do powstawania bliznowców,

- hemofilia,

- przyjmowanie leków rozrzedzających krew,

- antybiotykoterapia.

 

Karboksyterapia – cena

W zależności od obszaru zabiegu, miejsca go wykonania oraz ilości w serii- cena karboksyterapii wynosi od 150- 300złotych.

Zobacz również