Mezoterapia igłowa – co to, cena, jak wygląda zabieg, skutki uboczne

strzykawka
Spis Treści:
  1. Mezoterapia igłowa – co to, cena, jak wygląda zabieg, skutki uboczne
  2. Mezoterapia igłowa – co to ?
  3. Na czym polega mezoterapia igłowa ?
  4. Rodzaje mezoterapii
  5. Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg ?
  6. Mezoterapia igłowa - ampułki
  7. Mezoterapia igłowa - efekty po 1 zabiegu
  8. Mezoterapia igłowa – efekty po serii
  9. Mezoterapia igłowa – ile zabiegów ?
  10. Mezoterapia igłowa – przygotowania do zabiegu
  11. Mezoterapia igłowa – zalecenia po zabiegu
  12. Mezoterapia igłowa – dla kogo ?
  13. Mezoterapia igłowa – w jakim wieku ?
  14. Mezoterapia igłowa – czy boli ?
  15. Mezoterapia igłowa – skutki uboczne
  16. Mezoterapia igłowa w ciąży
  17. Mezoterapia igłowa - przeciwwskazania
  18. Mezoterapia igłowa czy warto ?
  19. Mezoterapia igłowa – cena
Mezoterapia igłowa – co to, cena, jak wygląda zabieg, skutki uboczne

Odżywczy koktajl, piękna cera, głębokie nawilżenie, a to wszystko także latem! Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa – co to ?

To zabieg niezwykle uniwersalny, bezpieczny oraz  skuteczny na wielu płaszczyznach. Znany wśród lekarzy już ponad 50 lat. Dzięki intensywnemu rozwojowi medycyny estetycznej, w ostatnich latach odkryli jego zalety także dermatolodzy oraz kosmetolodzy. Do jego efektów można zaliczyć silne nawilżenie, napięcie, odżywienie skóry, redukcję zmarszczek, rozstępów oraz blizn. Igłowa mezoterapia poradzi sobie równie dobrze z regulacją pracy gruczołów oraz nadmierną utratą włosów.  

Na czym polega mezoterapia igłowa ?

Polega na podaniu koktajli odżywczych w głąb skóry, za pomocą cienkiej igły. Sama iniekcja, w zależności od wybranej partii ciała, trwa od 15-30min. Ze względu na nieprzyjemne odczucia związane z nakłuwaniem, zabieg wykonuje się przy miejscowym znieczuleniu. Mezoterapię igłową  najczęściej wykonuje się na twarzy, szyi, dekolcie, skórze głowy oraz w miejscu występowania rozstępów, blizn oraz cellulitu.

Rodzaje mezoterapii

Na rynku kosmetycznym znane są także inne formy mezoterapii- mikroigłowa, bezigłowa oraz dermaroller.

Mezoterapia mikroigłowa, często nazywa także dermapenem lub mezoterapią frakcyjną,  to rodzaj wtłoczenia wysokowartościowych koktajli za pomocą urządzenia, posiadającego zmienne głowicę- z różną ilością igieł.

Więcej o dermapenie: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/16/dermapen-co-to-jest-efekty-cena

Mezoterapia bezigłowa to zabieg, w trakcie którego do wtoczenia koktajli dochodzi za pomocą ultradźwięków. Jest to najdelikatniejsza oraz najmniej inwazyjna forma mezoterapii.

Dermaroller to metoda mezoterapii, często używana w domowym zaciszu. Mowa o wałeczku zakończonym mikroigłami, który poprzez kontrolowane mikronakłuwanie prowokuje procesy autoregeneracyjne.

Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg ?

Lekarz rozpoczyna spotkanie od konsultacji. Po wykluczeniu przeciwwskazań  omawia problem oraz przedstawia możliwe efekty końcowe. Następnie nakłada na wybraną partię ciała maść znieczulającą. Po około 30- 45 minutach skóra jest gotowa do zabiegu. Lekarz za pomocą strzykawki z jednorazową kaniulą wykonuje ostrzykiwanie na głębokości do 4mm. Używa do tego odpowiednio dobranej ampułki.

Mezoterapia igłowa - ampułki

Ampułki do konkretnego zabiegu wybiera lekarz. Inne składniki aktywne będą dedykowane na cellulit, a inne na nawilżenie skóry szyi, czy dekoltu. Najczęściej są to silnie skoncentrowane sera, opierające swoją siłę na: kwasie hialuronowym, witaminach, polipeptydach, polifenolach, peptydach,  minerałach, kofeinie, wyciągach roślinnych itd. Możemy mieć pewność, że sera stworzone do iniekcji są najwyższej jakości.

Mezoterapia igłowa - efekty po 1 zabiegu

W przypadku pacjentów z delikatnymi zmianami, bądź problemami, efekty będą widoczne już po pierwszym zabiegu. Znacząco poprawi się elastyczność oraz nawilżenie skóry, znacząco zmniejszą się drobne zmarszczki, czy zmiany skórne.

Mezoterapia igłowa – efekty po serii

U osób posiadających średniozaawansowane oraz w pełni zaawansowane zmiany, defekty, problemy, zmarszczki, czy blizny, efekt będzie widoczny dopiero po zakończeniu serii. Mimo, iż zabieg mezoterapii igłowej jest bardzo skuteczny, składniki aktywne zawarte w koktajlach potrzebują czasu na silną naprawę skóry.

Mezoterapia igłowa – ile zabiegów ?

Standardowo wykonuje się serię, na którą składają się minimum 3 zabiegi. Jednak o konkretnej liczbie decyduje lekarz. To samo tyczy się odstępów między iniekcjami- zazwyczaj trwają one od tygodnia, do nawet trzech. Wykonanie całej serii zagwarantuje nam doskonałe oraz długotrwałe efekty. Dla ich utrzymania, warto wykonać tak zwany zabieg przypominający, do pół roku po ostatnim zabiegu serii.

Mezoterapia igłowa – przygotowania do zabiegu

Zabieg mezoterapii igłowej nie wymaga specjalnego przygotowania przez pacjenta.

Mezoterapia igłowa – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu możemy odczuwać lekkie zdezorientowanie oraz ból. Stan ten mija jednak w ciągu kilku godzin. Zaleca się pić dużo wody, w miarę możliwości odpoczywać oraz unikać alkoholu i mocnej kawy. Dodatkowo, do kilku dni po zabiegu powinniśmy zrezygnować z  basenu, solarium, sauny oraz siłowni.

Mezoterapia igłowa – dla kogo ?

Głównie dla osób mających problem z utrzymaniem prawidłowego nawilżenia skóry oraz zmagających się z nadmiernym łysieniem. Mezoterapia igłowa będzie także doskonałym wyborem dla posiadaczy cienkiej, pozbawionej blasku skóry, skłonnej do pojawiania się zmarszczek, blizn, rozstępów oraz cellulitu. Z zabiegu ostrzyknięcia bogatymi koktajlami mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Mezoterapia igłowa – w jakim wieku ?

Zabieg nie ma wskazań, ani ograniczeń wiekowych dla osób dorosłych. Może się na niego wybrać każda, pełnoletnia kobieta, czy mężczyzna.

Mezoterapia igłowa – czy boli ?

Zabieg mezoterapii igłowej przeprowadzany jest po nałożeniu maści znieczulającej. Oznacza to, że jest on bezbolesny. Pacjent może jedynie odczuwać lekki dyskomfort związany z wbijaniem igły. Po ustąpieniu działania maści znieczulającej,  do kilku godzin po zabiegu, możemy odczuwać lekki ból oraz szczypanie. Może się także pojawić obrzęk, jest to jednakzupełnie normalna reakcja organizmu. Nieprzyjemne odczucia powinny minąć do następnego dnia po zabiegu.  

Mezoterapia igłowa – skutki uboczne

Do skutków ubocznych mezoterapii igłowej możemy zaliczyć delikatne stany zapalne, drobne opuchnięcia oraz siniaki. Są to jednak niegroźne objawy, które powinny ustąpić do kilku dni po wykonaniu zabiegu. Jeśli tak się nie stanie, bądź pojawi się silna reakcja alergiczna- należy bezzwłocznie powiadomić o tym lekarza.

Mezoterapia igłowa w ciąży

Niestety obecna medycyna nie posiada badań jednoznacznie świadczących zarówno o bezpieczeństwie, jak i niebezpieczeństwie wykonywania tego typu zabiegów u kobiet ciężarnych. Oznacza to, że nie powinniśmy decydować się na zabieg mezoterapii igłowej spodziewając się dziecka. Co ważne, główne zastrzeżenia kieruje się w stosunku do koktajli. Iniekcja sama w sobie, jeśli jest wykonana w odpowiednich warunkach z zastosowaniem aseptyki i antyseptyki, jest w pełni bezpieczna.

Mezoterapia igłowa - przeciwwskazania

- stany zapalne, wirusowe, grzybicze oraz bakteryjne skóry,

- uczulenie na którykolwiek ze składników koktajli,

- ciąża oraz okres karmienia piersią,

- choroby nowotworowe,

- infekcje, gorączka, antybiotykoterapia,

- przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi,

- nadciśnienie,

- choroba Hashimoto,

- cukrzyca.

Mezoterapia igłowa czy warto ?

Przy bezinwazyjnym, szybkim oraz bezbolesnym zabiegu otrzymujemy:

- głębokie nawilżenie, odżywienie oraz zregenerowanie skóry,

- ujędrnienie, napięcie, uelastycznienie,

- poprawę gęstości oraz grubości skóry,

- zminimalizowanie bruzd, zmarszczek, blizn oraz rozstępów,

- zredukowanie tak zwanych „worków pod oczami” oraz zasinień,

- zdrową, promienną cerę z wyrównanym kolorytem,

- odżywione, wzmocnione włosy.

Odpowiadamy: warto!

Mezoterapia igłowa – cena

Koszt zabiegu mezoterapii igłowej waha się w zależności od wybranej partii ciała, miejsca, w którym zdecydujemy się wykonać zabieg, lekarza oraz miasta.

Uśredniając, za wybrane usługi zapłacimy:

- twarz – od około 350 do 1000 złotych,

- „worki pod oczami” – od około 300 do 600złotych,

- szyja – od około 400 do 800 złotych,

- dekolt – od około 400 do 800 złotych,

- skóra głowy – od około 200 do 800 złotych.

Wyżej wymienione ceny są orientacyjnymi cenami za jeden zabieg.  Warto wiedzieć, że wiele miejsc oferuje zniżki, przy zdecydowaniu się na serię (pakiet).

Zobacz również