Lifting rzęs – najważniejsze zagadnienia

lifting rzęs
Spis Treści:
 1. Lifting rzęs – najważniejsze zagadnienia
 2. Co to lifting rzęs?
 3. Lifting rzęs – jak się przygotować ?
 4. Lifting rzęs – zalecenia po zabiegu
 5. Lifting rzęs w ciąży
 6. Czy lifting rzęs niszczy rzęsy ?
 7. Czy to jest bezpieczne?
 8. Domowy lifting rzęs
 9. Lifting rzęs – na ile starcza ?
 10. Lifting rzęs, a malowanie tuszem
 11. Wypadanie rzęs po liftingu – dlaczego tak się dzieje?
 12. Co ile można robić lifting rzęs ?
 13. Przeciwwskazania do liftingu rzęs
 14. Lifting rzęs – cena zabiegu
Lifting rzęs – najważniejsze zagadnienia

Jak się przygotować do zabiegu liftingu rzęs? Czy warto go wykonać? Czy jest on bezpieczny? Odpowiadamy na najczęściej padające pytania.

Co to lifting rzęs?

To zabieg wzmacniający oraz odżywiający rzęsy. Dzięki składnikom zawartym w preparacie do liftingu rzęs, dochodzi do rozerwania mostków siarczkowych w strukturze białka budującego nasze włoski oraz ich ponownego odbudowania w nowym ułożeniu włókien białkowych.  Dzięki temu otrzymujemy zdyscyplinowane, trwale ułożone włoski. Efekt ten wizualnie wydłuża oraz pogrubia nasze rzęsy. Dodatkowo, składniki aktywne wzmacniają, dogłębnie odżywiają oraz nadają zdrowego blasku naszym włoskom. To wszystko dzieje się natychmiast po wykonaniu zabiegu i utrzymuje aż do naturalnego wypadnięcia rzęs (około kilka tygodni).

Lifting rzęs – jak się przygotować ?

Jest to zabieg, który nie wymaga specjalnego przygotowania przez klienta. W przypadku osób noszących soczewki- warto wyjąć je przed zabiegiem. Wiele kosmetyczek prosi także, o przyjście na zabieg bez makijażu, wykluczy to niepotrzebną przed zabiegiem, dodatkową ingerencję w skórę wokół oczu.

Lifting rzęs – zalecenia po zabiegu

Wiele osób zastanawia się, jak dbać o rzęsy po liftingu.  Zaleca się, aby dobę po zabiegu ich nie moczyć, nie pocierać oraz nie odgniatać (np. śpiąc na brzuchu).  Po tym czasie, można powrócić do dotychczasowych przyzwyczajeń. Efekty dobrze wykonanego liftingu rzęs, powinny być trwałe, co oznacza że utrzymają się do czasu naturalnego wypadnięcia włosków.

Lifting rzęs w ciąży

Przyszłe mamy powinny mieć świadomość, że zmiany hormonalne zachodzące w ich organizmie mogą wpłynąć na efekty wielu zabiegów. Oznacza to, że kobieta która systematycznie wykonywała lifting rzęs przed zajściem w ciąże, może w trakcie jej trwania nie uzyskać spodziewanych efektów. To samo tyczy się zmniejszenia tolerancji organizmu- mogą wystąpić reakcje alergiczne na preparaty, które dotychczas były neutralne dla organizmu. Sam zabieg liftingu rzęs może trwać nawet do 1.5h. Oznacza to, że klientka przez ten czas musi leżeć nieruchomo na plecach, z zamkniętymi oczami. Dla wielu przyszłych mam może być to kłopotliwe.

Czy lifting rzęs niszczy rzęsy ?

Wręcz przeciwnie. Lifting rzęs to zabieg nie tylko przynoszący korzyści estetyczne, ale także pielęgnacyjne. Zawarte w używanych preparatach witaminy, kolagen, kwas hialuronowy, keratyna oraz wyciągi, czy ekstrakty, nadają włoskom sprężystość, wzmacniają je, nawilżają oraz delikatnie pogrubiają. Jeśli nie ma przeciwwskazań do zabiegu- warto wykonać go w celu intensywnej regeneracji naszych włosków.

Czy to jest bezpieczne?

Mimo, iż jest to zabieg bezinwazyjny, to wiele klientek zastanawia się, czy lifting rzęs jest bezpieczny. Jest, pod warunkiem wykonania go przez wykwalifikowaną kosmetyczkę. Z racji przeprowadzenia zabiegu w okolicach oczu, podwójnie ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny oraz precyzji. Przypadkowe wprowadzenie preparatu do oka może wiązać się z chwilowym dyskomfortem. Nie jest to jednak coś, co może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Ważne jest także przeprowadzenie próby uczuleniowej, która wykluczy wystąpienie niechcianej reakcji alergicznej w trakcie lub po zabiegu.

Domowy lifting rzęs

Łatwy dostęp do produktów oraz informacji powoduje, że coraz więcej osób zastanawia się nad  wykonanie regeneracji w domu. Jak zrobić lifting rzęs samemu ? Z racji, iż jest to zabieg wykonywany w pozycji nieruchomej, z nieprzerwanie zamkniętymi oczami (1h-1.5h) sprawia, że nie jesteśmy w stanie wykonać go sami. Tym bardziej, że mowa o okolicy oczu, która jest bardzo wrażliwa. Oznacza to, że warto zostawić go specjalistom. Niemniej jednak, możemy wspomóc nasze rzęsy domowymi sposobami. Zakupmy odżywki, zawierające podobne składniki, do tych zawartych w liftingu.

Najlepsze składniki dla naszych rzęs: biotyna, peptydy, witaminy, allantoina, panthenol, aloes, naturalne wyciągi oraz ekstrakty roślinne.

 Skupmy się na systematycznym dbaniu o włoski oraz o możliwie jak najrzadszym ich malowaniu, czy pocieraniu. W ich zregenerowaniu pomoże także odpowiednie nawodnienie organizmu oraz prawidłowa dieta, bogata w witaminy i minerały.

Lifting rzęs – na ile starcza ?

Lifting rzęs to zabieg określany jako trwały, co oznacza że jego skutki widoczne są do czasu naturalnej wymiany rzęs. W zależności od pielęgnacji, diety oraz trybu życia, efekt utrzyma się od 4- 5 tygodni.

Lifting rzęs, a malowanie tuszem

Wśród klientek decydujących się na zabieg liftingu rzęs, często pada pytanie, czy można malować rzęsy po liftingu. Tak można, aczkolwiek po upłynięciu 24 godzin. To samo tyczy się demakijażu oraz wszystkich dotychczasowych rytuałów. Malowanie rzęs po liftingu dodatkowo uwypukli efekty zabiegu, które często są porównywane do delikatnego przedłużania rzęs.

Wypadanie rzęs po liftingu – dlaczego tak się dzieje?

Wykluczając naturalny cykl życia rzęsy (powodujący ich wypadanie co około 120-150dni), nadmierna ilość włosków na waciku powinna nas zaniepokoić, jeśli towarzyszą temu inne objawy, takie jak: świąd, pieczenie, zaczerwienienie, bądź opuchlizna powiek. Niestety są to objawy silnej reakcji alergicznej, którą powinien jak najszybciej zobaczyć lekarz- okulista, bądź dermatolog.

Jeśli jednak nie dostrzegamy u siebie reakcji mogących świadczyć o wystąpieniu alergii, warto skontaktować się z osobą wykonującą zabieg. Niestety zwiększona ilość wypadających rzęs bezpośrednio po zabiegu, może świadczyć o nieumiejętnie przeprowadzonym liftingu.

Co ile można robić lifting rzęs ?

Jest to zabieg, który warto wykonywać w serii. Niewątpliwie wzmocni to pozytywne aspekty płynące z regeneracji włosków. W takiej sytuacji zaleca się wykonywać go co około 4-6 tygodni. Jeśli nasze włoski są w dobrej kondycji, a chcemy je jedynie odżywić, warto wykonać zabieg co 3-4 miesiące.

Przeciwwskazania do liftingu rzęs

Mimo, iż jest to zabieg bezinwazyjny, to niestety posiada listę przeciwwskazań. Należą do nich:

- choroby wirusowe, grzybicze oraz bakteryjne,

- alergie oraz choroby oczu,

- stany zapalne oczu oraz skóry wokół,

- uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu,

- wrażliwa, skłonna do podrażnień skóra,

- epilepsja,

- choroby nowotworowe,

- klaustrofobia oraz lęk przed długotrwałym zamknięciem oczu.

Lifting rzęs – cena zabiegu

Koszt liftingu rzęs waha się w granicach 100- 150 złotych. Jest to zależne od miasta, w którym udamy się na zabieg oraz renomy wybranego salonu.

Zobacz również