Makijaż permanentny brwi- czy warto, efekty, przeciwwskazania, cena

permanentne brwi
Spis Treści:
  1. Makijaż permanentny brwi- czy warto, efekty, przeciwwskazania, cena
  2. Co to jest makijaż permanentny ?
  3. Makijaż permanentny brwi – krok po kroku
  4. Makijaż permanentny brwi – korekta
  5. Jak się przygotować do makijażu permanentnego brwi ?
  6. Makijaż permanentny brwi – pielęgnacja po zabiegu
  7. Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym?
  8. Czym smarować brwi po makijażu permanentnym ?
  9. Makijaż permanentny brwi – łuszczenie
  10. Czy makijaż permanentny brwi jest bezpieczny ?
  11. Makijaż permanentny brwi – gojenie
  12. Laserowe usuwanie makijaże permanentnego brwi
  13. Makijaż permanentny brwi, a ciąża
  14. Makijaż permanentny brwi – skutki uboczne
  15. Czy makijaż permanentny brwi boli ?
  16. Przeciwwskazania do makijażu permanentnego
  17. Makijaż permanentny brwi – cena
Makijaż permanentny brwi- czy warto, efekty, przeciwwskazania, cena

Permanentny makijaż brwi to coś, o czym marzy każda z nas. Poprawnie wykonany może stanowić doskonałe uzupełnienie naszego wyglądu. W dodatku to fantastyczna alternatywa dla codziennego makijażu. Ile kosztuje, jakie daje efekty, czy niesie za sobą skutki uboczne?

Co to jest makijaż permanentny ?

Zapewne każdy z nas chociaż raz słyszał to określenie. Na czym właściwie polega makijaż permanentny? Jak sama nazwa wskazuje, jest to trwała forma ozdobienia naszej twarzy- a raczej półtrwała, gdyż dobrze wprowadzony barwnik powinien utrzymać się na naszej skórze około 3 lata. Dzięki tej metodzie możemy m.in. wykonać trwały makijaż brwi. Zabieg przeprowadza ligneristka, czyli osoba ściśle zajmująca się wykonywaniem trwałych makijaży, a do wykonania ich używa ostrzy, igieł lub kartridży, którymi wprowadza pigment bezpośrednio do naszej skóry. W zależności od wybranej techniki, brwi można wykonać różnymi metodami.

Wyżej wymienione kartridże, są częścią urządzenia Dermapen, którym wykonuje się także silnie rewitalizujące zabiegi pielęgnacyjne, w tym minimalizowanie zmarszczek, blizn, rozstępów, czy cellulitu. Więcej o dobroczynnym działaniu zabiegu z użyciem Dermapen w artykule: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/16/dermapen-co-to-jest-efekty-cena

Makijaż permanentny brwi – krok po kroku

Najważniejszym elementem przed makijażem permanentnym brwi jest ustalenie oczekiwanego efektu stylizacji.  Ze względu na jego trwałość oraz stopień ingerencji w nasze ciało, lingeristka musi również wręczyć nam do podpisania formularz świadomej zgody – makijaż permanentny. Jest to dokument, w którym własnoręcznym podpisem zapewniamy o braku przeciwwskazań oraz świadomie wyrażamy zgodę na zabieg oraz jego efekty. Osoby posiadające na swoim ciele tatuaże, zapewne spotkały się już z tego typu formalnościami. Po teoretycznym wstępie, można przejść do zabiegu właściwego.

Krok pierwszy – obrysowanie brwi

Lingeristka za pomocą ołówka bądź kredki kosmetycznej wykonuje na naszym łuku brwiowym rysunek, który ma imitować efekt makijażu permanentnego . Co ważne, specjalistka jest w stanie skorygować asymetrię, potencjalne luki, bądź też długość naszych naturalnych brwi. Mimo fachowości oraz doświadczenia, warto mieć na uwadze, że końcowa stylizacja jest bardzo subiektywna. W tym celu należy dokładnie przedyskutować efekt, którego oczekujemy oraz skontrolować, czy rysunek jest wykonany wedle naszego gustu.

Krok drugi – wybór metody oraz odcienia

Na kształcie nasze decyzje się nie kończą. Musimy także zdecydować jaki odcień ma mieć nasz trwały makijaż. Jest to niezwykle ważny element. Kolor musi być wybrany odpowiednio do naszej karnacji, koloru włosów, oczu oraz typu urody. Dodatkowo, w ostatnich latach poszerza się zakres wiedzy lingeristek, a co za tym idzie mamy możliwość wyboru z kilku technik wykonania stylizacji. Należą do nich m.in. piórkowa, ombre, cieniowana itp. Ich specyfika ma zapewnić jak najbardziej naturalny efekt.

Krok trzeci – znieczulenie

Po ustaleniu oczekiwanego efektu, lingeristka nanosi miejscowo znieczulenie, które zaczyna działać po około 10- 30minutach. Po próbie sprawdzającej działanie znieczulenia, można przejść do pigmentowania.

Krok czwarty – zabieg właściwy

To wprowadzenie pigmentu według wcześniejszych ustaleń.

Krok piąty - regeneracja

Po wykonaniu makijażu permanentnego, lingeristka nakłada na brwi grubą warstwę kremu łagodzącego, który ma za zadanie przyspieszyć proces gojenia. To również moment na indywidualne zalecenia po zabiegu.

Makijaż permanentny brwi – korekta

Można ją właściwie uznać za szósty krok zabiegu. To nieodłączone ukoronowanie, będące dopigmentowaniem oraz ewentualnym poprawieniem makijażu. Korekta wykonywana jest po określonym czasie (4-6 tygodni). Wiąże się to z zakończonym procesem gojenia oraz potencjalnymi uwidocznieniami niedociągnięć. Poprawka makijażu permanentnego brwi to ostatni element całego procesu.

Jak się przygotować do makijażu permanentnego brwi ?

Nasze podejście do tego tematu, może mieć realny wpływ na trwałość makijażu. Na kilka dni przed planowanym zabiegiem, warto wykonać bardzo delikatny, najlepiej drobnoziarnisty peeling łuku brwiowego. Jeśli mamy tendencje do mocno wysuszającej się skóry, zadbajmy o jej prawidłowe nawodnienie na kilka tygodni przed wykonaniem makijażu. Absolutnie zabrania się opalania skóry oraz poddawania jej silnym peelingom chemicznym do 2-3 tygodni przed zabiegiem.  Jednocześnie zaleca się wykonanie mikrodermabrazji lub peelingu kawitacyjnego w przypadku mocno zanieczyszczonej, tłustej skóry. Tak przygotowana buzia dużo lepiej oraz trwalej przyjmie pigment.

W podjęciu decyzji o wyborze peelingu kawitacyjnego, czy mikrodermabrazji pomoże artykuł: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/2/mikrodermabrazja-czy-peeling-kawitacyjny

Na kilka dni przed udaniem się do ligeristki, zrezygnujmy z picia alkoholu, mocnej kawy oraz ziół. W przypadku brania leków rozrzedzających krew- poinformujmy o tym w momencie zapisywania się na zabieg.

Makijaż permanentny brwi – pielęgnacja po zabiegu

Z racji na Inwazyjność zabiegu, do kilku tygodni po mogą pojawić się strupki, zadrapania, delikatne opuchnięcia oraz nadwrażliwość. W celu zminimalizowania negatywnych skutków, warto:

- nie trzeć, nie drapać, nie podrażniać skóry,

- nie nakładać makijażu ani nie myć chemicznymi produktami,

- bezpośrednio po zabiegu nakładać jedynie krem łagodzący, otrzymany od lingeristki,

- do czasu zagojenia zrezygnować z zabiegów kosmetycznych, solarium, basenu, sauny,

- bezwzględnie stosować filtry UV.

Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym?

Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym wymaga od nas dużej dozy cierpliwości oraz skrupulatności.Zaleca się nie moczyć brwi przez około 7 dni po zabiegu. Po upływie tego czasu, aż do całkowitego zagojenia, warto przemywać okolicę brwi delikatnymi ruchami, bez użycia drażniących kosmetyków.

Czym smarować brwi po makijażu permanentnym ?

Tuż po zabiegu warto wykorzystać maść, którą otrzymamy od lingeristki. Po jej wykorzystaniu oraz ujrzeniu pierwszych etapów gojenia, warto sięgnąć po kremy łagodzące, posiadające w składzie panthenol, czy alantoinę. Ważne, aby brwi były cały czas nawilżone. Nie powinniśmy dopuszczać do ich całkowitego wyschnięcia.

Makijaż permanentny brwi – łuszczenie

Wiele kobiet po poddaniu się omawianemu zabiegowi  zastanawia się, czy strupki po makijażu permanentnym brwi powinny być alarmujące. Uspokajamy, pojawienie się napiętej, suchej skóry, pokrytej licznymi strupkami jest jak najbardziej normalne. To w pełni naturalny proces samoregeneracji skóry.  Ważne jest jednak, aby nie dopuścić do przesadnego wysuszenia skóry, która w efekcie może zacząć się łuszczyć i boleśnie pękać.

Czy makijaż permanentny brwi jest bezpieczny ?

Jest, jeśli zostaje wykonany przez doświadczoną lingeristkę oraz jeśli stosujemy się do zaleceń zarówno przed, jak i po zabiegu.

Makijaż permanentny brwi – gojenie

Gojenie brwi po makijażu permanentnym to czasochłonny proces, mogący trwać nawet 4 do 8 tygodni. W głównej mierze jest to zależne od indywidualnych cech skóry oraz naszego zadbania o poprawną regenerację.

Jeśli nie dostrzegamy procesów gojenia, nasza skóra mimo upływającego czasu pozostaje nabrzmiała, bolesna a ranki nie znikają, warto sięgnąć po opinię fachowca. W pierwszej kolejności należy skontaktować się z osobą wykonującą zabieg. W drugiej- powinien pomóc dermatolog.

Laserowe usuwanie makijaże permanentnego brwi

Usunięcie makijażu permanentnego brwi należy do działań czasochłonnych. Dodatkowo, w niektórych sytuacjach niemożliwe jest pozbycie się całego barwnika. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego specjalisty, cieszącego się dobrą opinią. Tylko w takiej sytuacji, naszą twarz pokryje zadowalający nas efekt.

Usuwanie makijażu permanentnego laserem polega na skierowaniu wiązki światła bezpośrednio na pigmentu i podgrzaniu go, w efekcie dochodzi do rozbicia komórek z pigmentem.

Jeśli zdecydujemy się na usunięcie, możemy spodziewać się wielomiesięcznego procesu. Niestety nie jest możliwe odgórne ustalenie, jaka ilość naświetleń będzie potrzebna do całkowitego rozjaśnienia skóry. Bezpośrednio po pierwszym zabiegu będzie ona jasna, wręcz biała oraz delikatnie spuchnięta. Jednakże po kilku chwilach pojawi się zaczerwienienie oraz dyskomfort. Minie on jednak po maksymalnie 3-4 dniach. Następna wizyta będzie konieczna po około półtora, do dwóch miesięcy.

Makijaż permanentny brwi, a ciąża

Makijaż permanentny brwi w ciąży może okazać się złym pomysłem. Powodów jest kilka, jednak do głównych należy większa skłonność do wszelkich infekcji, do których może dość po wykonaniu stylizacji. Dodatkowo, w ciąży wzrasta tendencja do reakcji alergicznych. Wiele lingeristek uważa także, że zaburzenia w gospodarce hormonalnej przyszłych mam, mogą w zaskakujący sposób wpłynąć na odrzucenie przez ciało pigmentu.

Makijaż permanentny brwi – skutki uboczne

Makijaż permanentny brwi to zabieg w trakcie którego dochodzi do ingerencji podskórnej. Poza wymienionymi wcześniej obrzękami, czy strupkami (które są „normalne” i powinny zaniknąć samoistnie), można wyróżnić także gorsze skutki, będące powikłaniami nieumiejętności bądź braku profesjonalizmu osoby wykonującej makijaż. Może dojść do zakażenia WZW C, HIV, czy kiłą oraz do silnej reakcji alergicznej na barwnik.

W sytuacji pojawienia się silnych, niepożądanych reakcji organizmu, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy makijaż permanentny brwi boli ?

Trwałe farbowanie brwi to zabieg, który wykonuje się po nałożeniu miejscowego kremu znieczulającego. W przypadku osób, posiadających niski próg bólu, lingeristki decydują się na dokładanie maści znieczulającej w trakcie zabiegu. W efekcie, można więc odczuwać jedynie delikatnie łaskotanie.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego

- infekcje wirusowe,

- choroby skóry,

- nowotwory,

- cukrzyca,

- infekcja lub choroby oczu,

- otwarte rany, zadrapania, obrzęki, alergie w okolicach łuku brwiowego,

- alergia na barwnik,

- łuszczyca,

- ciąża oraz okres karmienia piersią.

Makijaż permanentny brwi – cena

Koszt makijażu permanentnego brwi zależny jest od wybrania metody. Ceny wahają się w granicach od 400, do nawet 1000złotych.

Zobacz również