Metody makijażu permanentnego brwi

permanentne brwi
Spis Treści:
  1. Metody makijażu permanentnego brwi
  2. Co to jest makijaż permanentny brwi ?
  3. Techniki makijażu permanentnego brwi
  4. Korekta makijażu permanentnego brwi
  5. Makijaż permanentny brwi – jaka metoda najlepsza ?
  6. Czy warto robić makijaż permanentny brwi ?
  7. Makijaż permanentny brwi – zalecenia po zabiegu
  8. Makijaż permanentny brwi – przeciwwskazania
  9. Cena – makijaż permanentny brwi
Metody makijażu permanentnego brwi

Wyraziste i ciemne, czy może delikatne oraz jasne ? To Ty wybierasz, jakie brwi chcesz. Dzięki nim Twoja twarz nabierze nowego kształtu, a ewentualne ubytki czy niedoskonałości zostaną zakryte. Jaką metodę wybrać ? Czy warto wykonywać makijaż permanentny brwi? Ile to kosztuje ?

Co to jest makijaż permanentny brwi ?

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest makijaż permanentny. To rodzaj ozdobienia naszej skóry, którego trwałość oceniana jest nawet na 5lat. Przypomina tatuaż, jednakże pigment wykorzystywany w trakcie tego zabiegu, różni się od tego podawanego przy tatuowaniu. Dodatkowo, w przypadku makijażu permanentnego brwi, kolor podawany jest płycej.

Na taki zabieg udamy się do Lingeristki, czyli osoby ściśle związanej z pigmentowaniem naszych brwi, ust, czy linii rzęs. Nie każda makijażystka wykona nam omawiany zabieg. Na to potrzebny jest szereg szkoleń, dzięki którym przyszłe specjalistki nauczą się doboru odcieni, kształtów oraz metod, a także poznają podstawy anatomii, czy higieny. To wszystko po to, aby zabiegi były wykonywane na najwyższym poziomie

Na permanentny makijaż brwi coraz częściej decydują się także Panowie, którzy chcą podkreślić, bądź wyrównać naturalny łuk brwiowy.

Techniki makijażu permanentnego brwi

Niektóre lingeristki żartują, że można spotkać się z tyloma metodami, ile jest specjalistek. Z biegiem lat oraz nabytym doświadczeniem, wiele decyduje się na autorskie metody makijaży. Często, w indywidualny sposób dopasowują znaną metodę do potrzeb klienta, zachowując przy tym swój styl. Do głównych metod makijażu permanentnego brwi, można zaliczyć:

- metoda włoskowa

Imituje naturalne brwi, lingeristka wprowadza pigment w sposób przypominający włoski, technika wykorzystująca igłę- uważa się ją za pierwowzór microblandingu).

- microblanding

Nazywany także metodą piórkową, to technika wykorzystujące cienkie, zaostrzone pióro, którym „rysuje się” podłużne kreski, imitujące włoski). To zdecydowanie jedna z najczęściej wykorzystywanych oraz udoskonalanych metod.

- cieniowanie

Nazywane także metodą kompaktu, to najpopularniejsza technika wykonywania makijażu permanentnego brwi, często wykorzystuje się ją w trakcie rekonstrukcji brwi, np.  po chemioterapii. Polega na nadaniu subtelnego cienia, mającego do złudzenia przypominać naturalne brwi.

- metoda wypełniania

To technika głównie wykorzystywana w makijażu permanentnym ust, jednakże często inspirują się nią także lingeristki, wykonujące optyczne pogrubienie brwi.

- metoda hybrydowa

Jak sama nazwa wskazuje, technika ta łączy inne metody, głównie włoskową oraz cieniowaną. Dzięki takiej kombinacji otrzymujemy zarówno piękne, symetryczne „włoski”, jak i ich głębokie wypełnienie, które będzie wyglądało jak najlepiej wykonany makijaż brwi.

- ombre

To technika uważana za jedną z delikatniejszych. Jej efekt przypomina bardziej świeżo zrobioną hennę, aniżeli intensywny makijaż permanentny. Pigment wprowadzony jest bardzo płytko, co znacząco skraca trwałość stylizacji. Tak jak w przypadku henny brwi z użyciem metody ombre, tak i tutaj włoski na dolnej linii oraz końcówce są ciemniejsze, a na początku oraz górze jaśniejsze.

- metoda pudrowa

Jak sama nazwa wskazuje, metodę tę można uznać za ogólne przyciemnienie oraz podkreślenie brwi. Pigment wprowadzany jest dość płytko, co w ogólnym rozrachunku daje efekt delikatnego wzmocnienia naszych naturalnych włosków.

Korekta makijażu permanentnego brwi

Dla wielu kojarzyć się może z poprawianiem błędów, bądź niedociągnięć lingeristki. Nic bardziej mylnego! To obowiązkowy, drugi element makijażu permanentnego brwi. Po około 4, do 6 tygodni po wykonaniu zabiegu, należy bezzwłocznie udać się ponownie do specjalistki, w celu wykonania korekty. Polega ona na dopigmentowaniu oraz uzupełnieniu ewentualnych luk, powstałych na skutek naturalnego łuszczenia się skóry. Takie „dołożenie” koloru sprawi, że nasze brwi nabiorą idealnego kształtu oraz odcienia. Skąd taka przerwa? Dopiero po dokładnym wygojeniu się skóry, widać otrzymany kolor oraz kształt. To idealny czas na uzyskanie idealnego efektu.

Makijaż permanentny brwi – jaka metoda najlepsza ?

Metody makijażu permanentnego brwi w głównej mierze różni użyty sprzęt, rodzaj pigmentu, głębokość wkłucia oraz sposób cieniowania. Każda z nas powinna sama zadecydować, czego najbardziej oczekuje od wykonanej stylizacji. Warto wybrać się do doświadczonej lingeristki, która fachowym okiem dopasuje oraz doradzi nam najlepszą metodą wykonania. Poza metodą ważny jest także kolor oraz odcień użytych pigmentów. Nie popełniajmy błędów z początku mody na makijaż permanentny i nie wybierajmy zbyt ciemnych kolorów. Gwarantujemy, że profesjonalnie wykonany makijaż permanentny brwi, nawet przy użyciu jasnych odcieni zapewni nam fantastyczny efekt.

Czy warto robić makijaż permanentny brwi ?

Jest to kwestia bardzo subiektywna. Znajdzie się rzesza zarówno zwolenników, jak i przeciwników tej metody ozdabiania naszej skóry. Niemniej jednak, jeśli posiadamy możliwości, znamy doświadczoną lingeristkę i dostrzegamy u siebie ewidentny defekt, który chcielibyśmy zmienić- warto wykonać makijaz permanentny brwi. Przy odpowiednim dbaniu o niego, zostanie z nami nawet na kilka lat. Decydujmy się więc tylko wtedy, jeśli jesteśmy naprawdę pewni.  

Makijaż permanentny brwi – zalecenia po zabiegu

Dbałość o wykonany makijaż permanentny, może mieć znaczący wpływ na jego trwałość. Jeśli zależy nam, aby pigmentacja utrzymała się w niezmienionym stanie, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad:

- używaj kremów z filtrami ( zaoszczędzisz skórze niepotrzebnego łuszczenia, które może znacząco skrócić trwałość makijażu),

- nie przyspieszaj gojenia- strupki odpadną samoistnie,

- pij dużo wody, organizm potrzebuje nawilżenia także od środka,

-unikaj kąpieli słonecznych, sauny, basenów oraz siłowni do miesiąca po wykonaniu zabiegu,

- zrezygnuj z zabiegów z użyciem peelingów chemicznych, mikrodermabrazji, czy ostrzykiwanie np. kwasem hialuronowym, do dwóch miesięcy od wykonania makijażu,

- traktuj miejsce po makijażu z podwójną dbałością oraz higieną- często zmieniaj ręczniki, pościel, ogranicz dotykanie twarzy,

- do 28 dni po wykonaniu makijażu, jego kolor może zejść nawet w 70 % (ma na to wpływ naturalny proces regeneracji skóry, którego efektem jest łuszczenie. Dlatego nie zakrywaj, nie maluj, nie szoruj brwi- pomoże jedynie cierpliwość),

- dbaj o miejsce zabiegowe- myj i nawilżaj brwi, stosuj maści łagodzące oraz zrezygnuj z chemicznych kosmetyków,

- raz na rok/ półtora warto udać się na tzw. dopigmentowanie brwi, które pozwoli utrzymać je w idealnym stanie.

Makijaż permanentny brwi – przeciwwskazania

Należy pamiętać, że jest to zabieg w pełni bezpieczny. Posiada jednak listę przeciwwskazań, z którymi nie należy decydować się na wykonanie makijażu permanentnego:

- infekcje wirusowe, grzybicze oraz bakteryjne,

- przerwanie ciągłości naskórka w miejscu poddanym zabiegowi (rany, rozcięcia, niezagojone kolczyki),

- choroby skóry,

- niewyleczone alergie, wysypki, obrzęki,

- nowotwór oraz chemioterapia,

- ciąża oraz okres laktacji,

- poparzenia słoneczne, kwasowe,

- ostre stany zapalne,

- obniżenie odporności organizmu, antybiotykoterapia.

- epilepsja.

Do przyczyn względnych, czyli uniemożliwiających wykonanie zabiegu w danym okresie, należy:

- przyjmowanie większości leków (skonsultujmy schorzenie oraz przyjmowane substancję z lekarzem prowadzącym),

- miejscowe, niewyciszone alergie,

- niewyrównana cukrzyca.

Cena – makijaż permanentny brwi

Koszt makijażu permanentnego brwi jest zależny od wybranej metody, renomy salonu w którym zdecydujemy się go wykonać oraz miasta. Ceny wahają się w granicach kilkuset złotych. Przykładowo, za metodę piórkową wraz z korektą zapłacimy ok. 500zł., a za ombre- 300zł.

 

Jeśli chcesz wiedzieć, jak usunąć nieudany makijaż permanentny brwi lub jak najlepiej się do niego przygotować, to zapraszamy do artykułu: Makijaż permanentny brwi- czy warto, efekty, przeciwwskazania, cena - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Zobacz również