Mikrodermabrazja diamentowa – co to jest, na czym polega, efekty, cena

mikrodermabrazja
Spis Treści:
 1. Mikrodermabrazja diamentowa – co to jest, na czym polega, efekty, cena
 2. Mikrodermabrazja diamentowa – co to ?
 3. Mikrodermabrazja diamentowa – opis
 4. Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?
 5. Mikrodermabrazja – krok po kroku u kosmetyczki
 6. Jeśli poddajemy się łączonym zabiegom, to:
 7. Jak wygląda twarz po mikrodermabrazji?
 8. Mikrodermabrazja diamentowa – jak często?
 9. Efekty po mikrodermabrazji
 10. Ile trwa mikrodermabrazja ?
 11. Mikrodermabrazja – jak się przygotować ?
 12. Mikrodermabrazja – zalecenia po zabiegu
 13. Mikrodermabrazja – od ilu lat ?
 14. Mikrodermabrazja diamentowa w ciąży ?
 15. Czy mikrodermabrazja jest bezpieczna ?
 16. Mikrodermabrazja diamentowa – przeciwwskazania
 17. Mikrodermabrazja diamentowa – cena zabiegu
Mikrodermabrazja diamentowa  – co to jest, na czym polega, efekty, cena

Jeśli marzysz o gładkiej buzi, wolnej od niedoskonałości, to koniecznie powinieneś poznać zabieg mikrodermabrazji diamentowej. Pozwoli nie tylko utrzymać odpowiedni poziom oczyszczenia skóry, ale poradzi sobie także z lekkimi przebarwieniami, czy zmarszczkami. Sprawdź, czy możesz go wykonać.

Mikrodermabrazja diamentowa – co to ?

To zabieg służący do głębokiego oczyszczenia skóry ze zrogowaciałego naskórka oraz zanieczyszczonych zaskórników. Dzięki intensywnemu działaniu zniweluje także drobne przebarwienia, czy zmarszczki. W przypadku użycia go na ciele, zmniejszy widoczność blizn oraz rozstępów. Istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji, jednakże to właśnie diamentową uznaje się na najpopularniejszą. Skąd ta nazwa? Końcówki do mikrodermabrazji diamentowej pokryte są syntetycznymi mikrodiamencikami, dzięki którym dochodzi do złuszczenia martwego naskórka. Siła działania urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej jest na tyle wysoka, że regeneracja skóry może potrwać nawet kilka dni.  

Więcej informacji o metodach mikrodermabrazji znajdziesz w artykule: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/2/mikrodermabrazja-czy-peeling-kawitacyjny#co-to-mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja diamentowa – opis

Zabieg mikrodermabrazja to typ ingerencji kosmetycznej, która wymaga dobrania odpowiedniej pielęgnacji. Rzadko kiedy, wykonuje się ten zabieg w pojedynkę. W przypadku skóry wymagającej intensywnej pielęgnacji, często połączonej z kuracją leczniczą, udoskonali się go o peelingi chemiczne, często nazywane kwasami.

Więcej o mikrodermabrazji z kwasami: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/4/mikrodermabrazja-z-kwasami

Jeśli skóra poza niedoskonałościami, posiada także widoczne wysuszenie, warto wzbogacić zabieg o sonoforezę. Mikrodermabrazja z ultradźwiękami pozwoli nie tylko oczyścić naszą skórę, ale także dostarczyć jej odpowiednich witamin, czy aminokwasów. W efekcie otrzymamy oczyszczoną oraz głęboko odżywioną skórę.

Oczyszczanie twarzy połączone z mikrodermabrazją to odpowiedni wybór dla osób posiadających znaczną ilość rozszerzonych porów oraz wydzielającą nadmierną ilość sebum. W przypadku takiego połączenia zazwyczaj kończy się zabieg maską algową, która wyciszy oraz uspokoi naszą skórę.

Można zdecydować się także na mikrodermabrazję z ampułką. To dobra opcja dla osób, które chcą skorzystać z przeciwstarzeniowych właściwości zabiegu. Zakończenie kuracji skoncentrowanym serum, pozwoli odpowiednio napiąć, wygładzić oraz rozjaśnić naszą skórę.

Mikrodermabrazja z witaminą C doskonale poradzi sobie z przebarwieniami oraz brakiem witalności naszej skóry. Dzięki zabiegowi nasza twarz stanie się jaśniejsza, odżywiona oraz napięta. Zawartość witaminy C w preparatach użytych do zabiegu, wzmocni nasze naczynka oraz zadziała przeciwstarzeniowo.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

Na ścieraniu oraz zasysaniu zrogowaciałego naskórka. Głowica diamentowa posiada otwór, który bezpośrednio łączy się z rurką, a ta z kolei ma ujście w urządzeniu do mikrodermabrazji. Zabieg działa z użyciem podciśnienia, dzięki któremu zasysa skórę. Jednocześnie kosmetyczka przesuwa głowicę, co powoduje ścieranie niedoskonałości. Mimo specyfiki działania urządzenia, zabieg ten jest niezwykle higieniczny. Każdorazowo po zabiegu, głowica zostaje poddana dezynfekcji oraz sterylizacji, a filtry zawarte w przestrzeni między głowicą a rączką, zostają wyrzucone.

Mikrodermabrazja – krok po kroku u kosmetyczki

Wizytę u kosmetyczki rozpocznie wstępna konsultacja, która pozwoli wykluczyć przeciwwskazania oraz przygotuję klienta do zabiegu. Po dokładnym oczyszczeniu (w przypadku twarzy- demakijażu) wybranej partii ciała, kosmetyczka nakłada delikatny peeling enzymatyczny. Pozwoli on na wstępne oczyszczenie twarzy, które ułatwi głębszą ingerencję głowicy do mikrodermabrazji. Po jego zmyciu oraz stonizowaniu skóry, można rozpocząć zabieg właściwy. W tym celu kosmetyczka przez około 10- 25 minut (w zależności od wybranej partii ciała, stopnia problemu, indywidualnych reakcji skóry oraz wybranego dodatkowego elementu pielęgnacji) przesuwa głowicę po skórze. Na ogół wykonuje się 4 ruchy w jednym miejscu- pionowo, poziomo oraz po skosach. Jeśli wizyta polega jedynie na wykonaniu mikrodermabrazji, w tym momencie nakłada się regenerującą maskę (zwykle algową) oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Jeśli poddajemy się łączonym zabiegom, to:

- kwasy zostają nałożone po zabiegu mikrodermabrazji,

- sonoforeza zostaje wykonana po zabiegu mikrodermabrazji,

- oczyszczanie manualne zostaje wykonane przed zabiegiem mikrodermabrazji,

- ampułka, witamina c oraz inne pielęgnacyjne sera, zostają nałożone po zabiegu mikrodermabrazji.

Niezależnie od urozmaicenia zabiegu, każda z opcji kończy się maską regenerującą oraz kremem z filtrami przeciwsłonecznymi.

Jak wygląda twarz po mikrodermabrazji?

Bezpośrednio po zabiegu, może pojawić się zaczerwienienie oraz uczucie napięcia skóry. Do następnego dnia po wykonanej mikrodermabrazji, pojawi się lekki dyskomfort oraz nadwrażliwość.

Mikrodermabrazja diamentowa – jak często?

W przypadku wyraźnych problemów skórnych, warto powtarzać zabieg co około 2 tygodnie. Ilość zabiegów w serii ustalana jest indywidualnie. Po jej zakończeniu, warto podtrzymywać efekt udając się na wizytę raz na 3-4 miesiące.

Jeśli nie posiadamy większych problemów skórnych, a chcemy jedynie utrzymać dobrą kondycję naszej skóry, warto wybrać się na zabieg raz na 2-3 miesiące.

Efekty po mikrodermabrazji

Pozytywne skutki płynące z poprawnie wykonanego zabiegu mikrodermabrazji diamentowej można podzielić na te, uzyskane w okolicach skóry twarzy, jak i na ciele.

Twarz

Skóra ulega dogłębnemu oczyszczeniu oraz napięciu. Stymulowanie głębszych warstw prowadzi do jej  nawilżenia oraz zrewitalizowania. Zanikają drobne zmarszczki, przebarwienia ulegają rozjaśnieniu, tak zwana „skóra palacza” nabiera blasku oraz zdrowego kolorytu. Pory są oczyszczone, a blizny potrądzikowej zminimalizowane. Ruch powoduje wzmocnienie naczyń krwionośnych.

Ciało

Oczyszczenie skóry z martwego naskórka prowadzi do jej wyrównania oraz wygładzenia. Intensywne działanie na głębsze warstwy pozwala widocznie zmniejszyć blizny oraz rozstępy. Systematycznie ścieranie ułatwia wchłanianie się składników aktywnych z nakładanych kosmetyków, co prowadzi do utrzymania odpowiedniego nawilżenia naszej skóry.  

Ile trwa mikrodermabrazja ?

W zależności od partii ciała oraz schematu działania, cały zabieg wraz z przygotowaniem oraz pielęgnacją trwa od 1- 2 godzin.

Mikrodermabrazja – jak się przygotować ?

Na tydzień przed zabiegiem, należy odstawić kosmetyki posiadające w składzie kwasy, nie wykonywać depilacji kremami lub woskiem (dozwolona jest metoda nitkowania) oraz nie korzystać z solarium. Nie zaleca się także używania peelingów. W dniu zabiegu należy zrezygnować z wykonania makijażu oraz nakładania zbędnych kosmetyków.

Więcej o bezpiecznej metodzie depilacji, nawet podczas serii mikrodermabrazji diamentowej, w artykule: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/5/nitkowanie-co-to-jest

Mikrodermabrazja – zalecenia po zabiegu

Po wykonaniu mikrodermabrazji diamentowej, przez okres minimum dwóch tygodni należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym (najlepiej SPF 50). Co za tym idzie, należy unikać słońca, solarium, a także basenu, czy sauny. Nie zaleca się wykonywania peelingów, depilacji oraz masaży. Jeśli to możliwe, warto przez jak najdłuższy czas, zrezygnować z wykonywania makijażu.

Mikrodermabrazja – od ilu lat ?

Nie istnieje ograniczenie wiekowe, jeśli chodzi o możliwość wykonania mikrodermabrazji diamentowej. Nie oznacza to jednak, że może być wykonywana dowolnie. Warto, aby każdy problem skórny został oceniony przez lekarza, bądź kosmetologa, który zdecyduje o poprawnej kuracji pielęgnacyjnej.

Mikrodermabrazja diamentowa w ciąży ?

Peeling mikrodermabrazja może być wykonywany u kobiet w ciąży. Jednakże w takim przypadku, ochrona przed promieniowaniem jest podwójnie ważna. Wynika to ze zmian hormonalnych zachodzących w organizmie ciężarnej kobiety, które mają realny wpływ na łatwiejsze powstawanie przebarwień.

Przez wyżej wymienione zmiany hormonalne, u przyszłych mam często pojawiają się nowe niedoskonałości. Takie podłoże zmian skórnych może wymagać specjalnej pielęgnacji, czasem nawet leczenia.

Czy mikrodermabrazja jest bezpieczna ?

W sytuacji, w której poprawnie przygotujemy się do zabiegu, wykluczymy używanie zakazanych produktów, a sama mikrodermabrazja zostanie wykonana prawidłowo, to odpowiedź jest twierdząca.

Skutki uboczne mogą pojawić się wtedy, jeśli zdecydujemy się na wybranie nieodpowiedniego miejsca, w którym wykonamy zabieg, bądź nie dostosujemy się do zasad przygotowania.

Niepoprawnie wykonany zabieg może spowodować zdarcie naskórka, poparzenia, a w efekcie nawet blizny.

Mikrodermabrazja diamentowa – przeciwwskazania

Na zabieg mikrodermabrazji diamentowej nie powinny decydować się osoby, posiadające:

- stany wirusowe, grzybicze, bakteryjne oraz zapalne,

- trądzik różowaty,

- aktywne zmiany trądziku pospolitego,

- widoczne naczynka,

- choroby naczyń krwionośnych,

- cienką, delikatną skórę,

- choroby nowotworowe,

- łuszczyca.

Dodatkowo, nie powinny na ten zabieg decydować się osoby stosujące doustnie retinoidy, sterydy oraz niektóre leki psychotropowe. Mają one właściwości fotouczulające i mogą powodować powstanie przebarwień. Tyczy się to głównie mikrodermabrazji połączonej z kwasami.

Mikrodermabrazja diamentowa – cena zabiegu

Koszt mikrodermabrazji diamentowej na twarz, wynosi około 50- 100złotych. Połączona z kwasami, sonoforezą,  ampułkami, bądź oczyszczaniem manualnym, to cena ok. 150- 300 złotych.

W przypadku mikrodermabrazji diamentowej wykonanej na ciele, musimy liczyć się z kosztem w granicach 100 złotych. Jeśli wzbogacimy ją o dodatkowy zabieg, zapłacimy w okolicach 150- 250 złotych.

Zobacz również