Mezoterapia skóry głowy – właściwości, czy warto, dla kogo, cena

mezoterapia włosów
Spis Treści:
 1. Mezoterapia skóry głowy – właściwości, czy warto, dla kogo, cena
 2. Mezoterapia – co to jest ?
 3. Mezoterapia igłowa głowy
 4. Mezoterapia igłowa głowy – efekty
 5. Mezoterapia głowy osoczem
 6. Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym – efekty
 7. Mezoterapia komorki macierzyste – wlosy
 8. Mezoterapia skóry głowy – łysienie androgenowe
 9. Czy mezoterapia skóry głowy jest skuteczna ?
 10. Ile trwa mezoterapia igłowa skóry głowy?
 11. Zalecenia po mezoterapii skóry głowy
 12. Czy mezoterapia igłowa na włosy boli?
 13. Mezoterapia igłowa skóry głowy – skutki uboczne
 14. Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej
 15. Mezoterapia igłowa skóry głowy – cena
 16. Mezoterapia osoczem włosy – cena
 17. Mezoterapia z użyciem komórek macierzystych – cena
Mezoterapia skóry głowy – właściwości, czy warto, dla kogo, cena

Zdrowe, lśniące oraz sprężyste włosy to marzenie każdego z nas. Niestety, dzisiejsze realia, tryb życia, dieta oraz często nieodpowiednia stylizacja prowadzą do osłabienia, a w efekcie wypadania naszych kosmków. Niestety, coraz więcej osób posiada także problem z łysieniem androgenowym. Czy jest na to sposób? Jak temu zapobiec ? Czy mezoterapia igłowa skóry głowy to problem na… wszystko?

Mezoterapia – co to jest ?

To zabieg leczniczy, głównie wykorzystywany w medycynie estetycznej oraz dermatologii, w trakcie którego z użyciem cienkiej igły wstrzykuje się preparaty zawierające witaminy, substancje odżywcze, a także leki przeciwzapalne.  Umożliwia głęboką regenerację skóry, poprawę kondycji włosów oraz opóźnienie procesów starzeniowych. Wysoka skuteczność idzie w parze z minimalną szansą wystąpienia skutków ubocznych, co w ogólnym rozrachunku daje nam jeden z najlepszych bezinwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych w obecnej medycynie.

Mezoterapia igłowa głowy

Coraz więcej pacjentów skarży się na problemy z włosami. Do najczęstszych należy nadmierne wypadanie oraz zahamowanie wzrostu. Czym to jest spowodowane? Do głównych problemów należą:

- problemy hormonalne,

- niewłaściwa dieta oraz pielęgnacja,

- stres i przemęczenie,

- skłonności genetyczne,

- niedobory, m.in. cynku,

- anemia,

- choroby skóry głowy,

Także przyjmowanie niektórych leków oraz przebyte choroby, mogą mieć znaczący wpływ na jakość oraz kondycję włosów. Z większością wymienionych problemów w zupełności poradzi sobie zabieg na włosy mezoterapia.

Mezoterapia igłowa głowy – efekty

 Mezoterapia igłowa na włosy to obecnie jeden z najskuteczniejszych zabiegów leczniczych, wzmacniających oraz pielęgnacyjnych. Często skupiamy się jedynie na włosach, a to przecież ich cebulki są najważniejsze. Dzięki mezoterapii to właśnie one stają się odżywione i zregenerowane. Iniekcja indywidualnie dobranego preparatu, dzięki ominięciu włosów oraz naskórka, trafia bezpośrednio do głębokich warstw skóry. Tam zostaje poprawione mikrokrążenie, pobudza się syntezę kolagenu i elastyny, a w efekcie nawilża i odżywia skórę. Takie działania dobroczynnie wpływają na włosy, które w efekcie stają się mocniejsze, błyszczące oraz zdrowsze.

 Mezoterapia głowy osoczem

To terapia uznawana za najbardziej spektakularną. Użycie osocza bogato płytkowego, czyli koncentratu płytek krwi, to doskonała stymulacja procesów naprawczych w skórze głowy. Co istotne- osocze zostaje odwirowane i uzyskane z krwi pacjenta. Czy można spodziewać się bardziej naturalnego zabiegu? Uprzedzamy, zarówno pobranie krwi jak i iniekcja osocza w skórę głowy jest praktycznie bezbolesna.

Mezoterapia skóry głowy osoczem jest dedykowany dla osób zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów oraz widocznym osłabieniem ich kondycji.

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym – efekty

Efekty mezoterapii igłowej skóry głowy widoczne są już po kilku zabiegach. Przyjęło się, że do uzyskania efektów potrzebna jest cała seria. Po jej wykonaniu, włosy są zdrowsze i mocniejsze, a wypadanie zostaje zahamowane. Po kilku tygodniach można dostrzec pojawienie się nowych włosów. Dzięki stymulacji skóry oraz wzmocnieniu włosa od cebulki, kosmki są nawilżone oraz sprężyste. Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym to niewątpliwie najlepsza forma mezoterapii skóry głowy do walki z poprawą kondycji włosów.

Mezoterapia komorki macierzyste – wlosy

To druga z metod wykorzystujących dobro naszego organizmu. Tym razem, dobroczynne składniki pobierane są z naszej tkanki tłuszczowej. Komórki macierzyste mają silne właściwości podziału i regeneracji, czyli zastępowania obumierających komórek- nowymi. Dzięki temu są w stanie zahamować wypadanie włosów oraz w krótkim czasie spowodować wzrost nowych.  Co istotne, zabieg wykonuje się jedynie raz, co oznacza że w odróżnieniu do mezoterapii skóry głowy osoczem bogatopłytkowym, nie ma konieczności wykonywania całej serii.

Mezoterapia skóry głowy – łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe to powszechnie znane nam gładkie zakola u mężczyzn oraz przerzedzony szczyt głowy u kobiet. Niestety jest to typ łysienia, którego nie można całkowicie wyleczyć, czy cofnąć. Proces wypadania włosów można jedynie zahamować. Doskonałym na to sposobem, jest mezoterapia skóry głowy. Poprawa ukrwienia oraz głęboko zachodzące procesy regeneracyjne, w znaczący sposób wzmocnią włosy, a w efekcie spowolnią postępowanie łysienia androgenowego.  Każda z wymienionych typów mezoterapii może zostać wykorzystana w przypadku wystąpienia problemu z łysieniem androgenowym. Najskuteczniejsza może okazać się jednak terapia z użyciem komórek macierzystych.  Mimo znajomości schorzenia, warto żeby lekarz dobrał typ kuracji na bazie indywidualnego problemu. Dlatego zawsze warto przed zabiegiem udać się na konsultację oraz wspólnie ustalić plan leczenia.

Czy mezoterapia skóry głowy jest skuteczna ?

Nie tylko skuteczna, ale uznawana za NAJskuteczniejszą metodę walki z  łysieniem oraz poprawą kondycji włosów. Używana przez wielu lekarzy oraz specjalistów w dziedzinie trychologii.

Ile trwa mezoterapia igłowa skóry głowy?

Podstawowa mezoterapia, opierająca się na iniekcji koktajli odżywczych, to czas około 20- 30minut. Opcje zawierające pobranie oraz wprowadzenie osocza bogatopłytkowego, czy komórek macierzystych trwają nawet do kilku godzin.

Zalecenia po mezoterapii skóry głowy

Do doby po wykonaniu zabiegu nie należy myć głowy. Przez kolejne dwa tygodnie warto zrezygnować z basenu, siłowni, sauny oraz słońca. Do pielęgnacji skóry głowy zaleca się stosować preparaty polecone przez lekarza wykonującego zabieg.

Czy mezoterapia igłowa na włosy boli?

Z racji miejsca wykonania zabiegu, niemożliwe jest podanie maści znieczulającej. Oznacza to, że pacjenci mogą odczuwać lekkie kłucie, ból oraz ogólny dyskomfort. Wszystko zależne jest od indywidualnego progu bólu.

Mezoterapia igłowa skóry głowy – skutki uboczne

Do skutków ubocznych można jedynie zaliczyć naturalne reakcje organizmu, które ustają  w ciągu kilku dni od wykonaniu zabiegu. Najczęściej są to przebarwienia, krostki, delikatne obrzęki, guzki, czy miejscowe infekcje. Wszystko to wynika z podania preparatu. Jeśli zdecydujemy się na wykonanie zabiegu u specjalisty- nie ma obaw co do efektów. Zapewniamy, że będą tylko pozytywne.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

- okres ciąży oraz karmienia piersią,

- menstruacja,

- choroby nowotworowe,

- choroby skóry głowy,

- stany zapalne, gorączka, infekcje,

- cukrzyca,

- stosowanie leków przeciwzakrzepowych,

- alergia na którykolwiek ze składników (w przypadku mezoterapii podstawowej, z witaminami i minerałami)

Dodatkowo, nie należy wykonywać mezoterapii igłowej skóry głowy do 2 tygodni po farbowaniu włosów.

Mezoterapia igłowa skóry głowy – cena

Podstawowa mezoterapia skóry głowy, wprowadzająca ampułki zawierający witaminy, minerały oraz leki przeciwzapalne, to koszt zaczynający się od 200 złotych. Cena jest zależne od miasta, kliniki oraz specjalisty wykonującego zabieg. Pamiętajmy, że ten typ mezoterapii wykonujemy w serii, a podana kwota dotyczy jednego zabiegu.

Mezoterapia osoczem włosy – cena

To metoda, którą również należy wykonać w serii. Za każdy z zabiegów zapłacimy od 600 złotych. Analogicznie, cena również zależna jest od miasta oraz specjalisty.

Mezoterapia z użyciem komórek macierzystych – cena

To zdecydowanie najdroższa metoda mezoterapii igłowej na skórę głowy. Za jej spektakularne efekty będziemy musieli zapłacić nawet kilka tysięcy. W większych miastach ceny zaczynają się od 4 tysięcy złotych. Pocieszający jest fakt, że zabieg ten wykonuje się raz na kilka lat.

Zobacz również