Peeling kawitacyjny twarzy- efekty, cena, czy warto?

peeling kawitacyjny
Spis Treści:
 1. Peeling kawitacyjny twarzy- efekty, cena, czy warto?
 2. Co to jest peeling kawitacyjny ?
 3. Peeling kawitacyjny – wykonanie krok po kroku
 4. Peeling kawitacyjny – wskazania
 5. Peeling kawitacyjny – efekty
 6. Peeling kawitacyjny efekty po 1 zabiegu
 7. Peeling kawitacyjny i sonoforeza
 8. Preparaty do peelingu kawitacyjnego
 9. Peeling kawitacyjny w domu
 10. Peeling kawitacyjny w domu– jak wykonać ?
 11. Zalecenia po peelingu kawitacyjnym
 12. Peeling kawitacyjny – efekty uboczne
 13. Peeling kawitacyjny w ciąży
 14. Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania
 15. Ile kosztuje peeling kawitacyjny u kosmetyczki?
 16. Peeling kawitacyjny – cena
Peeling kawitacyjny twarzy- efekty, cena, czy warto?

Nasza skóra wymaga od nas specjalnej pielęgnacji. Kremy, czy maseczki mogą okazać się niewystarczające. Wtedy z ratunkiem przychodzi do nas złuszczanie ultradźwiękami. Czym jest peeling kawitacyjny? Kto może go stosować? Czy jest bezpieczny?

Co to jest peeling kawitacyjny ?

To delikatna, a zarazem dokładna forma złuszczania martwego naskórka. Drugi człon nazwy informuje nas, ze w trakcie zabiegu dochodzi do wykorzystania zjawiska fizycznego, w trakcie którego pod wpływem ciśnienia dochodzi do gwałtownej zmiany cieczy w gaz. W efekcie dochodzi do rozbicia zanieczyszczeń oraz martwego naskórka, czego skutkiem jest oczyszczona skóra. Zabieg może być wykonywany na dowolnych obszarze ciała, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Często wykonuje się go w połączeniu z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Wykorzystanie jego zalet przed podaniem skoncentrowanego serum, spowoduje efektywniejsze wchłonięcia preparatu.

Peeling kawitacyjny – wykonanie krok po kroku

Po wykluczeniu przeciwwskazań można przystąpić do wykonania zabiegu. W tym celu kosmetyczka dokładnie oczyszcza buzię klienta, a także przygotowuje odpowiedni sprzęt oraz preparaty.

Do wykonania zabiegu potrzebny jest przyrząd do peelingu kawitacyjnego, często nazywany także łopatką (ze względu na kształt) oraz… woda. Najlepiej, aby była źródlana. Można także wykorzystać sól fizjologiczną. W żadnym wypadku nie należy sięgać po wodę kranową.

Jak zrobić peeling kawitacyjny? Po przygotowaniu skóry do zabiegu, należy jedną ręką nanosić na nią ciecz ( najlepiej za pomocą wacika kosmetycznego), a drugą przesuwać łopatkę. Dopiero woda w zetknięciu z wytwarzanymi przez urządzenie ultradźwiękami, wytwarza mikropęcherzyki, które ulegając rozpadowi oczyszczają naszą skórę.

Zabieg twa około 10-30 minut (w zależności od partii ciała) i kończy się nałożeniem maski oraz kremu.

Często zabieg z peelingiem kawitacyjnym udoskonalany jest dodatkowymi kuracjami, w tym kwasami, oczyszczaniem manualnym, czy ampułkami. Po nich również nakłada się maskę oraz krem ochronny.

Peeling kawitacyjny – wskazania

Jest to zabieg na tyle uniwersalny oraz łagodny, że może użyć go praktycznie każdy. Powinien także poradzić sobie z większością problemów skórnych. Jednakże do głównych wskazań należą:

- zaskórniki,

- nadprodukcja sebum,

- skłonność do rozszerzających się porów,

- tak zwane „suche skórki”,

- przebarwienia,

- szarawa, zmęczona skóra,

- cienka, wiotka skóra bez witalności,

- drobne blizny,

- zmarszczki mimiczne,

- odwodniona, pozbawiona blasku skóra.

Co ważne, jest to jeden z niewielu problemów, który poradzi sobie z aktywnymi stanami zapalnymi skóry. Peeling kawitacyjny na trądzik nie tylko pozwoli nam się uporać ze zmianami, ale także zapobiegnie powstawaniu nowych. Dodatkowo, w odróżnieniu do większości zabiegów kosmetycznych- nie spowoduje tzw. „rozniesienia” aktywnego trądziku.

Peeling kawitacyjny – efekty

Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego, powinniśmy spodziewać się oczyszczonej oraz wygładzonej skóry. Im więcej wykonamy zabiegów w serii, tym widoczniejszy oraz trwalszy uzyskamy efekt. Mowa między innymi o uspokojeniu aktywnych stanów zapalnych, zminimalizowaniu przebarwień oraz zmarszczek mimicznych, czy wykluczeniu suchej i odwodnionej skóry.  Skóra nabierze zdrowego blasku, a my będziemy mogli cieszyć się jej dobrą kondycją przez wiele miesięcy.

Peeling kawitacyjny efekty po 1 zabiegu

Osoby decydujące się na wykonanie jednego peelingu kawitacyjnego często zastanawiają się, czy to ma sens. Odpowiadamy: jak najbardziej! Już po jednym zabiegu nasza skóra nabierze zdrowego kolorytu, znikną przesuszone obszary, a nasza twarz będzie wyglądała czysto i promiennie. Efekty peelingu kawitacyjnego często wykorzystywane są do lepszego wchłonięcia się później nakładanych preparatów. Taką kurację często nazywa się bankietową, czyli taką, którą wykonuje się na dzień przed, czy nawet rano- w dniu ważnego wydarzenia. Zabieg peelingu kawitacyjnego połączony z pielęgnacją nawilżającą będzie idealną bazą pod makijaż.

Peeling kawitacyjny i sonoforeza

To zestawienia, to kolejny dowód na to, jak uniwersalnym zabiegiem jest peeling ultradźwiękowy. Może stanowić bazę nie tylko dla ampułek, czy skoncentrowanych kosmetyków nakładanych bezpośrednio na skórę, ale także dla zabiegu polegającego na wtłaczaniu ich za pomocą jonoforezy. To drugi zabieg, również wykorzystujący silę ultradźwięków. Najczęściej jest to jedno urządzenie z dwoma głowicami, z których pierwsza odpowiedzialna jest za peeling, czyli ścieranie, a druga za sonoforezę, czyli wtłaczanie. Istnieją także urządzenia, które wykorzystują działanie tylko jednej łopatki. Jej lewa strona to kawitacja, druga to sonoforeza.

Poprawnie wykonany peeling kawitacyjny z sonoforezą  spowoduje oczyszczenie oraz wygładzenie skóry, a także jej silne odżywienie i nawilżenie. Wykonany jednorazowo, okaże się idealnym zabiegiem wykonanym przed ważnym wydarzeniem.

Preparaty do peelingu kawitacyjnego

Nie ma standardowych, odgórnie przypisanych preparatów do peelingu kawitacyjnego. Poza wykorzystaniem źródlanej wody, która jako ciecz jest niezbędna do wykonania zabiegu, o reszcie produktów decyduje kosmetolog, w oparciu o skórę oraz potrzeby klienta. Najczęściej jednak są to kosmetyki intensywnie nawilżające oraz odżywiające naszą skórę.

Peeling kawitacyjny w domu

Mimo użycia w trakcie zabiegu zjawiska fizycznego, nie jest on na tyle trudny, aby stać się niemożliwym do samodzielnego wykonania. Stąd też coraz więcej osób postanawia wykonać pierwsze próby peelingu ultradźwiękowego. Domowy peeling kawitacyjny jest tożsamy z tym, wykonywanym przez kosmetyczkę. Wiele firm produkuje poręczne, małe przyrządy do wykonania peelingu. Najczęściej składają się tylko z łopatki i/lub kabla sieciowego. Są one słabsze w porównaniu do tych salonowych, jednakże w dalszym ciągu potrafią przynieść oczekiwany efekt. Do tego są mniejsze oraz łatwiejsze w użyciu. W przypadku takiego zestawu, również będziemy potrzebowali źródlanej wody lub soli fizjologicznej, a przebieg zabiegu będzie niemal identyczny,

Peeling kawitacyjny  w domu– jak wykonać ?

Właściwie tak samo, jak w profesjonalnym gabinecie. Musimy (najlepiej przed kupnem przyrządu) wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Zdejmijmy biżuterię oraz metalowe ozdoby. Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać dokładny demakijaż ( o ile jest potrzebny) oraz oczyścić twarz. Przygotujmy sobie szklaną, kosmetyczną miseczkę z cieczą oraz naładujmy, bądź podłączmy łopatkę. Jeśli wykonujemy zabieg pierwszy raz, przeznaczmy na niego 7-10minut. Niech skóra się przyzwyczai. W trakcie wykonywania zabiegu możemy czuć metalowy posmak w ustach oraz specyficzny pisk w uszach. Są to naturalne zjawiska, występujące u sporadycznej części osób poddających się zabiegom z użyciem ultradźwięków. Po wykonaniu peelingu, nałóżmy na skórę maseczkę oraz krem ochronny.

Zalecenia po peelingu kawitacyjnym

Peeling kawitacyjny należy do bezinwazyjnych oraz delikatnych form złuszczania martwego naskórka. Niemniej jednak posiada kilka zaleceń, których warto przestrzegać. Należą do nich:

- powstrzymanie się przez dobę po wykonaniu zabiegu od wizyty na basenie, saunie, czy solarium,

- przez tydzień po zabiegu zaleca się nakładanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym,

- do kilku dni po zabiegu nie należy wykonywać ostrych peelingów, stosować peelingów chemicznych, czy poddawać się inwazyjnym zabiegom w okolicach wykonania peelingu kawitacyjnego.

Peeling kawitacyjny – efekty uboczne

Jedynym skutkiem ubocznym, będącym jednocześnie naturalną reakcją organizmu, jest utrzymanie się zaczerwienionej skóry przez kilka godzin po zabiegu. Reakcja ta zejdzie samoistnie i nie powinna nas niepokoić.

Peeling kawitacyjny w ciąży

Peeling kawitacyjny należy niewątpliwie do grupy najbezpieczniejszych zabiegów kosmetycznych. Nie oznacza to jednak, że kobieta spodziewająca się dziecka jest zwolniona z konsultacji z lekarzem. Każdą ingerencję w naszą skórę oraz ciało powinnyśmy przedyskutować ze specjalistą. Jeśli wykluczy przeciwwskazania do zabiegu, z powodzeniem możemy go wykonać.

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

Mimo delikatności oraz powierzchowności działania zabiegu, posiada on przeciwwskazania, które mogą zaskoczyć. Dlatego tym bardziej warto jest się im przyjrzeć. Jeśli myślisz o wykonaniu peelingu kawitacyjnego, zobacz czy nie posiadasz schorzeń go wykluczającego:

- padaczka,

- choroby endokrynologiczne, w tym tarczycy,

- problemy z wydolnością krążenia,

- osteoporoza,

- metalowe implanty,

- rozrusznik serca,

- choroby nowotworowe.

Ile kosztuje peeling kawitacyjny u kosmetyczki?

W zależności od miasta oraz renomy salonu, koszt peelingu kawitacyjnego może wahać się w granicach 40- 120złotych. Jeśli zdecydujemy się na połączenie go z dodatkowymi kuracjami, cena wzrośnie nawet do 150- 300 złotych.

Peeling kawitacyjny – cena

Cena urządzenia do domowego peelingu kawitacyjnego to koszt zaczynający się od 100 złotych wzwyż. Plusem jest to, że nie potrzebujemy dodatkowych, specjalistycznych preparatów, bądź kosmetyków, co w ogólnym rozrachunku daje nam niski koszt zabiegu w domowym zaciszu. Łopatka do ultradźwięków jest oczywiście wielokrotnego użytku.  

Zobacz również