Opalanie natryskowe – najczęstsze pytania

opalanie natryskowe
Spis Treści:
 1. Opalanie natryskowe – najczęstsze pytania
 2. Co to opalanie natryskowe ?
 3. Jak przebiega opalanie natryskowe ?
 4. Opalanie natryskowe – zasady
 5. Opalanie natryskowe, a golenie
 6. Ile się utrzymuje opalenizna natryskowa?
 7. Balsam po opalaniu natryskowym
 8. Jak usunąć plamy po opalaniu natryskowym?
 9. Opalanie natryskowe – zacieki
 10. Opalanie natryskowe – jasna karnacja
 11. Czy opalanie natryskowe jest bezpieczne w ciąży?
 12. Opalanie natryskowe, a bielactwo
 13. Opalanie natryskowe dla mężczyzn
 14. Ile trwa opalanie?
 15. Czy opalanie natryskowe jest bezpieczne?
 16. Solarium, a opalanie natryskowe
 17. Opalanie natryskowe, a opalanie na słońcu
 18. Opalanie natryskowe, a depilacja laserowa
 19. Opalanie natryskowe - cena
Opalanie natryskowe – najczęstsze pytania

Metoda opalania natryskowego ciała to sposób nie tylko na piękną opaleniznę, ale także optyczne wyszczuplenie sylwetki. Czy przyciemnienie karnacji w ten sposób jest bezpieczne? Jak się do niego przygotować? Czy można wykonać opalanie natryskowe po depilacji laserowej? A co w przypadku bielactwa? Na te oraz inne, najczęściej padające pytania, odpowiadamy w artykule poniżej.

Co to opalanie natryskowe ?

To metoda nadania pięknej opalenizny w zaledwie 15 minut. Co ważne, bez użycia szkodliwych promieni słonecznych. Efekt uzyskiwany jest dzięki nałożeniu na skórę preparatu samoopalającego. Kosmetyczka rozprowadza produkt za pomocą urządzenia, które zmienia barwniki w mgiełkę. Właśnie stąd nazwa opalanie natryskowe.

Jak przebiega opalanie natryskowe ?

Po wykluczeniu przeciwwskazań, ustaleniu stopnia opalenizny oraz szczegółów dotyczących wyboru partii ciała, rozpoczyna się zabieg właściwy. Klient nakłada jednorazowe klapki, czepek oraz bieliznę (bądź zostaje nago) i przechodzi do specjalnej kabiny. Ważne: możliwe jest także opalanie jedynie niektórych partii ciała, np. twarzy, nóg, czy rąk. W momencie, kiedy klient pojawi się przygotowanej kabinie, kosmetyczka rozpoczyna proces opalania. Używa do tego specjalnego urządzenia do opalania natryskowego, za pomocą którego nakłada równomiernie preparat na ciało klienta. Całość trwa około 10- 15minut. Po opalaniu należy odczekać kilka minut w celu wchłonięcia preparatu. Po tym czasie zabieg uznaje się za zakończony.

Opalanie natryskowe – zasady

Przygotowanie do opalania natryskowego jest najważniejszym punktem do zachowania jak najtrwalszego efektu opalenizny. Jednym z jego najistotniejszych elementów jest złuszczenie martwego naskórka przed udaniem się do kosmetyczki. Jaki peeling przed opalaniem natryskowym?  Przede wszystkim dokładny, pozwoli to uniknąć powstania nieestetycznych plam, czy odbarwień. Warto sięgnąć po peeling gruboziarnisty, najlepiej taki, który posiada naturalny skład. Chemiczne dodatki mogą niepotrzebnie uszkodzić skórę, co będzie przeciwwskazaniem do wykonania opalania natryskowego. Ważne jest także odstawienie na dobę przed wszelkich kosmetyków, w tym także balsamów, czy antyperspirantów. Zawarte w nich składniki mogą wejść w reakcję z preparatem wykorzystywanym do opalania natryskowego i nieść za sobą negatywne skutki. Pamiętaj także o ciemnej bieliźnie oraz zwiewnych ubraniach, dzięki temu zmniejszysz ryzyko powstania smug. Jeśli wybierzesz profesjonalny salon opalania natryskowego, nie musisz się martwić o dodatki. Otrzymasz jednorazowe stringi, czepek oraz klapki.

Opalanie natryskowe, a golenie

Ważne jest, aby wykonać depilację maksymalnie na 24 godziny przed wykonaniem opalania laserowego. W sytuacji wykonania późniejszego golenia, mogą pojawić się na skórze nieestetyczne kropki.

Ile się utrzymuje opalenizna natryskowa?

Sztuczna opalenizna w sprayu posiada właściwości, dzięki którym utrzyma się na skórze kilka dni. Ogromny wpływ ma na to wcześniejsze przygotowanie klienta, jakość produktu oraz pielęgnowanie skóry po zabiegu. Nadpotliwość może znacząco skrócić efekt zabiegu. Dodatkowo, ma także wpływ wybór odcienia opalenizny. Ten dla jasnej karnacji utrzyma się około 5 dni, średniej- 7, natomiast w przypadku ciemnej karnacji- 10dni.

 Balsam po opalaniu natryskowym

Bardzo ważne jest, aby utrzymywać stały stopień odpowiedniego nawilżenia skóry. Po wykonaniu jakichkolwiek zabiegów, w tym opalania natryskowego, ważne jest dogłębne odżywienie skóry. Jeśli chcemy jak najdłużej utrzymać efekt, zacznijmy balsamować ciało dopiero po kilku dniach od zabiegu. Dobry balsam powinien zawierać jak najwięcej naturalnych składników, w tym m.in.: aloes, panthenol, kwas hialuronowy, witaminy, minerały,  oleje oraz wyciągi.

Jak usunąć plamy po opalaniu natryskowym?

Natryskowa opalenizna potrafi wywołać uśmiech na niejednej twarzy. Musi być jednak prawidłowo wykonana. Co zrobić, jeśli po zabiegu dojrzymy na naszej skórze nieestetyczne plamy? Sposobów jest wiele. Zacznij od dokładnego peelingu. Jeśli to nie pomoże, skup się na porządnym natłuszczeniu ciała. Opalenizna zazwyczaj trzyma się suchej skóry. W skrajnych przypadkach możesz sięgnąć po rozgrzany ręcznik lub gąbkę, sok z cytryny oraz ciepłą wodę. Zanurzonym w miksturze materiałem sukcesywnie przeciera tym podrażnić swoją skórę. Ważne: nigdy nie używaj soku z cytryny bezpośrednio na rany, czy zadrapania.

Opalanie natryskowe – zacieki

Na tak zwane zacieki po opalaniu natryskowym w głównym stopniu ma wpływ… nasze zachowanie. Bardzo istotne jest luźne ubranie, brak kontaktu z wodą oraz nie dotykanie ciała przez minimum 4 godziny. Tak naprawdę im dłużej wytrzymamy, tym lepiej. Preparat zaleca się zmyć po około 8 godzinach po opalaniu. Oczywiście do mycia użyjmy bardzo delikatnych preparatów, najlepiej będzie zrezygnować także z gąbek, czy tarek. Przez tydzień nie wykonujmy także peelingów oraz nie nakładajmy przesadnej ilości kosmetyków. Należy pamiętać, że to barwnik, który zejdzie wraz z martwym naskórkiem. Im mniej naszej ingerencji, tym dłużej będziemy się cieszyć równomierną opalenizną.

Opalanie natryskowe – jasna karnacja

Jeśli jesteś posiadaczem jasnej karnacji i myślisz o jej przyciemnieniu za pomocą opalania natryskowego, to informujemy, że jest to bardzo dobry pomysł. Fachowa kosmetyczka jest w stanie dopasować odpowiedni odcień preparatu do każdej karnacji. Najczęściej nie przekracza się różnicy dwóch, maksymalnie trzech odcieni. Musisz jednakże wiedzieć, że należysz do grupy osób, u których opalenizna utrzyma się najkrócej. Jest to spowodowane nałożeniem jaśniejszego barwnika, w celu utrzymania naturalnego efektu.

Czy opalanie natryskowe jest bezpieczne w ciąży?

Niestety nie zaleca się uczęszczania na opalanie natryskowe kobiet spodziewających się dziecka. Solarium natryskowe w ciąży może być niebezpieczne, przez zawarty w składzie dihydroksyaceton, którego przyszłe mamy powinny zdecydowanie unikać.

Opalanie natryskowe, a bielactwo

Wybór sztucznej opalenizny w sprayu posiadając bielactwo jest kwestią mocno indywidualną. Nakładany preparat ma za zadanie pokryć jednym odcieniem równomiernie naszą skórę. Oznacza to, że partię ciała posiadające bielactwo zostają w dalszym ciągu jaśniejsze (o ile barwnik w ogóle je złapie). Jeśli więc nasze zmiany są drobne, a my mamy świadomość  takiego efektu końcowego, nie ma przeciwwskazań do wybrania się na zabieg. Opalanie natryskowe na bielactwo nie jest jednak metodą idealną.

Opalanie natryskowe dla mężczyzn

Zabieg opalania natryskowego jest dedykowany dla wszystkich osób, nie posiadających przeciwwskazań do jego wykonania. W przypadku mężczyzn zazwyczaj używa się jedynie skromnej bielizny lub wykonuje zabieg zupełnie nago. Ważne: panowie posiadający bujne owłosienie mogą spodziewać się nierównego efektu opalenizny. W takiej sytuacji warto wykonać depilację, maksymalnie 24h przed udaniem się na zabieg.

Ile trwa opalanie?

Samo nakładanie preparatu opalającego trwa maksymalnie 10- 15minut. Łącznie z wstępną konsultacją, przygotowaniem się do zabiegu oraz odczekaniem po, powinniśmy zarezerwować około pół godziny.

Czy opalanie natryskowe jest bezpieczne?

Na pewno jest to najzdrowsza forma przyciemnienia karnacji. Nie wystawiamy skóry na niepotrzebne promieniowanie, zarówno to na słońcu, jak i w solarium. Niemniej jednak należy pamiętać, że preparat opalający naszą skórę składa się w głównej mierze z chemicznego składnika, jakim jest dihydroksyaceton. W dużych stężeniach może być on niebezpieczny, szczególnie dla kobiet spodziewających się dziecka.

Solarium, a opalanie natryskowe

Po wykonaniu opalania natryskowego z powodzeniem możemy korzystać z solarium. Schemat jest porównywalny do wspomagania opalenizny drogeryjnymi samoopalaczami. Pamiętajmy jednak o systematycznym nawilżaniu skóry oraz używaniu odpowiednich filtrów zabezpieczających naszą skórę przed negatywnymi skutkami płynącymi z nadmiernego promieniowania.

Opalanie natryskowe, a opalanie na słońcu

Sytuacja jest podobna, jak w przypadku udania się na solarium. Pamiętajmy o systematycznym nakładaniu kremów z filtrem oraz odpowiednim nawilżaniu naszej skóry. Dodatkowo miejmy świadomość, że skóra po opalaniu natryskowym ma o wiele ciemniejszy odcień. W trakcie opalania na słońcu możemy więc nie dostrzec stopnia opalenia. Miejmy to na uwadze i nie doprowadźmy do poparzenia naszej skóry. Ważne: w przypadku opalania się na słońcu ważne jest powtarzanie nakładania kremu w filtrem nawet co pół godziny. O wiele szybciej się pocimy, a niejednokrotnie także korzystamy z kąpieli, czy polewania się wodą. Wszystko to może znacząco wpłynąć na obniżenie ochrony przed promieniowaniem.

Opalanie natryskowe, a depilacja laserowa

Nie zaleca się wykonania opalania natryskowego przed depilacją laserową. Ma na to bezpośredni wpływ skumulowanie się barwnika na skórze- laser mógłby to „źle odczytać” oraz spowodować miejscowe oparzenia. Zupełnie inaczej jest w odwrotnej sytuacji- po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej, z powodzeniem można udać się na opalanie natryskowe.

Więcej o depilacji laserowej: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/31/depilacja-laserowa-co-to-jest-jakie-sa-efekty-czy-boli-cena

Opalanie natryskowe - cena

Kwota, jaką będziemy musieli zapłacić za ten zabieg jest zależna od miasta oraz salonu kosmetycznego. Dodatkowo, za każdą partię zapłacimy inną cenę.

 Cennik opalania natryskowego:

- twarz i dekolt to koszt około 50- 80złotych,

- pojedyncza partia ciała 80- 100złotych,

- całe ciało 120- 180 złotych.

Zobacz również