Peeling kawitacyjny w domu

domowa pielęgnacja
Spis Treści:
 1. Peeling kawitacyjny w domu
 2. Peeling kawitacyjny – co to ?
 3. Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu ?
 4. Peeling kawitacyjny w domu – krok po kroku
 5. Peeling kawitacyjny w domu – jak często?
 6. Peeling kawitacyjny… codziennie ?
 7. Peeling kawitacyjny przed ślubem
 8. Peeling kawitacyjny dla mężczyzn
 9. Peeling kawitacyjny – wskazania, przeciwwskazania
 10. Peeling kawitacyjny w domu – efekty
 11. Peeling kawitacyjny w domu – cena
Peeling kawitacyjny w domu

Dzisiejszy pęd oraz brak czasu coraz częściej motywują nas do rozszerzenia domowej pielęgnacji. Jeden z kluczowych zabiegów wykorzystywanych w salonach kosmetycznych, w ostatnich latach stał się hitem wykorzystywanym w domowym zaciszu. O czym mowa?

Peeling kawitacyjny – co to ?

To fachowe oraz uniwersalne działanie na nasza skórę, zamknięte w małej, poręcznej metalowej łopatce. Jej moc, wykorzystujące fizyczne zjawisko kawitacji, pozwala w połączeniu z cieczą rozbić zanieczyszczenia na naszej skórze, a w efekcie dogłębnie ją oczyścić. Potrzebujemy jedynie urządzenia, źródlanej wody oraz… odrobinę wprawy!

Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu ?

Jeśli chcesz poeksperymentować, ale zastanawiasz się jak wykonać peeling kawitacyjny w domu, to podpowiadamy! Musisz wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu oraz zakupić przyrząd do peelingu kawitacyjnego. Jego ceny zaczynają się już od 100 złotych, a o dostępność zadbają hurtownie kosmetyczne, także te internetowe. Teraz potrzebujesz już tylko wody źródlanej, bądź soli fizjologicznej i do dzieła!

Peeling kawitacyjny w domu – krok po kroku

W pierwszej kolejności zadbaj o dobre przygotowanie skóry do zabiegu. W tym celu wykonaj bardzo dokładny demakijaż oraz umyj twarz tak jak zwykle. Etap oczyszczania zakończ jednak wodą po to, aby nie pozostawały na niej resztki kosmetyków do mycia.

Do szklanej miski nalej wodę źródlaną, bądź sól fizjologiczną. Przygotuj waciki zarówno do moczenia, jak i wycierania ściągniętego martwego naskórka z łopatki.

Przez około 10 minut naprzemiennie nawilżaj skórę wacikiem nasączonym cieczą oraz przesuwaj po niej urządzenie. Przy pierwszych ruchach na łopatce zbierze się dużo mikrozanieczyszczeń. Dbaj o to, aby systematycznie ściągać je z łopatki za pomocą suchego, czystego wacika.

Jeśli posiadasz silnie skoncentrowane sera, bądź ampułki- skóra bezpośrednio po peelingu kawitacyjnym doskonale wchłonie ich zawartość. Jeśli nie- bezpośrednio po zabiegu, dokładnie umyj twarz oraz nałóż ulubioną maskę. Po jej zmyciu, postaw na krem ochronny.

Peeling kawitacyjny w domu – jak często?

Jest to zależne od stopnia problemu, z jakim się zmagamy. Istotną informacją jest to, że peeling kawitacyjny może okazać się doskonały w walce z trądzikiem. To jeden z niewielu zabiegów kosmetycznych, który nie dość że nie przenosi stanów zapalnych na skórze, to jeszcze jest w stanie je złagodzić oraz realnie wpłynąć na ich całkowite wyciszenie.

Dopasujmy więc zabieg indywidualnie do naszej skóry. Możemy rozpocząć od jednej kuracji raz na 7-14 dni. Jeśli skóra będzie dobrze reagować, możemy zwiększyć częstotliwość.

Peeling kawitacyjny jest także uznawany za zabieg bankietowy, czyli wykorzystywany na tak zwany „ ostatni moment”. Nie pozostawia po sobie mocnych śladów, skóra rzadko kiedy staje się czerwona, a efekty widoczne są natychmiast. Mimo, iż nie zaleca się nakładania makijażu w dniu wykonania jakiegokolwiek zabiegu kosmetycznego, tak w przypadku kawitacji oraz wielkich wydarzeń, możemy sobie na to pozwolić. Wygładzenie, oczyszczenie oraz napięcie naszej skóry pozwoli nie tylko wydłużyć trwałość naszego makijażu, ale także sprawi, że będzie prezentował się dużo lepiej.

Peeling kawitacyjny… codziennie ?

Na forach internetowych można znaleźć pełno wpisów osób, decydujących się wykonywać ten zabieg codziennie. Mimo, iż łopatka do domowego peelingu kawitacyjnego jest słabsza od tej, używanej w profesjonalnych salonach kosmetycznych, to mimo wszystko nie polecamy takich praktyk. Po pierwsze, skóra może przyzwyczaić się do tego stopnia, że po zaprzestaniu wykonywania zabiegu pojawi się więcej niedoskonałości, niż przed rozpoczęciem działania. Po drugie, należy pamiętać że jest to peeling, który złuszcza martwy naskórek. Nasza skóra nie produkuje go codziennie, przez co tak intensywne złuszczanie może zaburzyć naturalne procesy regeneracyjne i w efekcie narazić nas m.in. na powstanie przebarwień.  

Peeling kawitacyjny przed ślubem

To jeden z najlepszych zabiegów, na jaki możemy zdecydować się przed tak ważnym dla nas dniem.  Posiadając łopatkę w domu, warto wykonać całą serię peelingu kawitacyjnego, tak aby ostatni zabieg wypad na dzień przed ślubem. Dzięki temu nasza twarz będzie promienna, makijaż okaże się trwalszy, a my nie będziemy się martwić o suche skórki, czy pojawienie się niespodziewanych niedoskonałości.

Peeling kawitacyjny dla mężczyzn

Z powodzeniem można wykonać peeling kawitacyjny u mężczyzn. Cechuje ich grubsza skóra, a także zarost, przez co peeling kawitacyjny może okazać się zbyt delikatny. Jednakże u Panów posiadających rozszerzone naczynka, cienką, wrażliwą, czy nawet alergiczną skórę- peeling kawitacyjny okaże się strzałem w dziesiątkę!

W przypadku mężczyzn o typowej skórze, w większości przypadków poleca się ścieranie martwego naskórka za pomocą mikrodermabrazji. O tym zabiegu więcej w artykule: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/49/mikrodermabrazja-dlamentowa-dla-mezczyzn

Peeling kawitacyjny – wskazania, przeciwwskazania

Wskazania:

- nadmierna produkcja sebum,

- rozszerzone, pozatykane pory,

- przebarwienia,

- zmarszczki mimiczne,

- blizny,

- opuchlizna,

- szara, słabo odżywiona skóra,

- sucha skóra,

- zmiany trądzikowe.

Przeciwwskazania:

- okres ciąży oraz laktacji ( jedynie za zgodą lekarza prowadzącego ciąże!),

- osteoporoza,

- problemy z niewydolnością krążenia,

- metalowe implanty w ciele, rozrusznik serca,

- epilepsja,

- choroby tarczycy,

- choroby nowotworowe.

Peeling kawitacyjny w domu – efekty

Skóra po wykonaniu peelingu kawitacyjnego nabiera nowego wyglądu. Staje się gładka, promienna, zdrowa oraz rozjaśniona. Dodatkowo, zanika problem nadmiernej ilości sebum oraz rozszerzonych porów. Przy systematycznym wykonywaniu peelingu ultradźwiękowego, jesteśmy w stanie całkowicie wykluczyć pojawianie się zaskórników. Jednocześnie zmniejszamy widoczność przebarwień oraz zmarszczek mimicznych.

Peeling kawitacyjny w domu – cena

Ceny urządzenia do domowego peelingu kawitacyjnego rozpoczynają się już od 100 złotych. Warto wspomnieć, że łopatka jest wielokrotnego użytku, a materiał z którego jest stworzona czyni ją na tyle higienicznym, że może stanowić podstawowy produkt do domowej pielęgnacji wszystkich domowników.

Więcej o peelingu kawitacyjnym w artykule: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/51/peeling-kawitacyjny-twarzy-efekty-cena-czy-warto

Zobacz również