Manicure japoński- właściwości, wady, jak wygląda, cena

zdrowe paznokcie
Spis Treści:
 1. Manicure japoński- właściwości, wady, jak wygląda, cena
 2. Co to manicure japoński ?
 3. Jak wygląda manicure japoński ?
 4. Na czym polega manicure japoński ?
 5. Manicure japoński – właściwości
 6. Jak często można robić manicure japoński ?
 7. Manicure japoński, a malowanie paznokci
 8. Manicure japoński po hybrydowym
 9. Japoński manicure przed i po
 10. Manicure japoński – wady
 11. Przeciwwskazania do manicuru japońskiego
 12. Manicure japoński – cennik
Manicure japoński- właściwości, wady, jak wygląda, cena

Zdrowe, piękne i zadbane paznokcie, to marzenie każdego z nas. Japonki od lat wiedzą, jak uzyskać ten efekt. W dodatku z użyciem naturalnych składników. Czym jest manicure japoński ? Jakie właściwości mają użyte w trakcie zabiegu produkty ?Jak to właściwie wygląda?

Co to manicure japoński ?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to zabieg pochodzący z dalekiej Japonii. Jak wiemy, tamtejsze kobiety posiadają jedne z najlepszych metod pielęgnacyjnych. To dotyczy również paznokci. Stąd wziął się manicure z wykorzystaniem naturalnych składników, do wzmocnienia, odżywienia oraz zreperowania zniszczonych, czy słabych kondycyjnie paznokci. Do regeneracji potrzebujemy zaledwie kilku produktów. Co ważne, zabieg jest zupełnie bezinwazyjny, nie posiada skutków ubocznych, a szansa na wystąpienie reakcji alergicznej na którykolwiek ze składników, jest praktycznie równa zeru.

Czas trwania zabiegu to około 30 minut. Możemy się na niego udać, do większości salonów kosmetycznych, bądź specjalizujących się w wykonywaniu manicuru.

Jak wygląda manicure japoński ?

Warto zaznaczyć, że jest to typ manicuru, w którym nie ma możliwości wybrania koloru. Albowiem nie uznaje się go za rodzaj stylizacji, a za zabieg pielęgnacyjny. Oznacza to, że decydując się na jego wykonanie, należy zrezygnować z malowania paznokci na kilka tygodni, czy nawet miesięcy. Czas ten, zależny jest od decyzji, czy poddamy się jednemu zabiegowi, czy całej serii. Niewątpliwie, kuracja składająca się z kilku zabiegów w równym odstępie, przyniesie najlepsze korzyści.

Na czym polega manicure japoński ?

Na opracowaniu płytki paznokcia oraz jej głębokim odżywieniu. W tym celu, kosmetyczka delikatnie spiłowuje nasze paznokci ( maksymalnie skrócona płytka lepiej oraz szybciej podlega regeneracji), drewnianym patyczkiem w sposób bezinwazyjny odpycha skórki, po czym zabiera się do wcierania produktów zawierających składniki aktywne.

Kosmetyki do wykonania manicuru japońskiego, to zielona pasta oraz różowy proszek. Do produktów tych, dedykowane są polerki w identycznych kolorach. Zabieg rozpoczyna się od energicznego wtarcia w płytkę paznokcia zielonej pasty, aż do uzyskania gładkiego oraz błyszczącego efektu. Następnie ponawiamy czynność, zmieniając polerkę oraz produkt. Czas na wtarcie różowego proszku, który stanowi barierę ochronną dla wcześniej wprowadzonych składników aktywnych oraz chroni płytkę paznokcia przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Zabieg można zakończyć wsmarowaniem w skórki oliwki regenerującej.

Manicure japoński – właściwości

Kluczem do otrzymania gładkich, zdrowych oraz lśniących paznokci, może okazać się odpowiednie wprowadzenie produktów zawartych w zestawach do wykonania manicuru japońskiego. Pierwszy z nich, czyli zielona pasta, to preparat zawierający krzemionkę pochodzącą z Morza Japońskiego, pszczeli pyłek, keratynę oraz witaminy A+E. Ich główne właściwości, to wzmocnienie paznokci, ich zregenerowanie, nawilżenie oraz uelastycznienie. Drugi produkt, czyli różowy proszek, ma za zadanie przedłużyć efekt zabiegu. Chodzi o zatrzymanie składników aktywnych, opóźnienie ich potencjalnego wypłukania, czy ochronę przed detergentami oraz mechanicznymi uszkodzeniami.

Jak często można robić manicure japoński ?

Warto zastanowić się, co ile powtarzać manicure japoński. Większość z nas woli wykonywać manicure tzw. kolorowy, przez co często zaniedbujemy potrzebną systematyczności w omawianym zabiegu. Aby jego efektywność oraz trwałość, była na jak najwyższym poziomie, warto powtarzać ją w kuracji 2- 3 zabiegów, w odstępie około 2 tygodni.

Jeśli na stałe nosimy paznokcie hybrydowe, bądź żelowe/ akrylowe, warto raz na kilka miesięcy zrobić sobie „przerwę” i wykonać zabieg odżywczy prosto z Azji.

Jeśli nasz płytka jest w dobrym stanie, systematycznie dbamy o nią oraz nie obciążamy stylizacjami, dla podtrzymania dobrej kondycji, polecamy wykonać zabieg raz na kilka miesięcy.

Manicure japoński, a malowanie paznokci

Czy po manicure japońskim można malować paznokcie ?Decyzja o podjęciu kuracji regenerującej na nasze paznokcie, niejako wyklucza możliwość wykonywania na nich stylizacji. Jeśli chcemy podejść do tematu rzetelnie, warto przestrzegać kilku zasad.

- do 2- 3 tygodni po wykonaniu manicuru, nie maluj oraz nie wykonuj stylizacji paznokci,

- jeśli to możliwe, do 2-3 tygodni nie używaj pilnika oraz polerki,

- w trakcie wykonywania obowiązków domowych, noś rękawice ochronne,

- nie przecieraj paznokci zmywaczem, acetonem, ani innymi środkami chemicznymi.

- zminimalizuj moczenie oraz dotykanie paznokci.

Manicure japoński to zabieg typowo pielęgnacyjny, dlatego warto, aby po jego wykonaniu, zminimalizować nasz wpływ na płytkę. Dajmy działać składnikom aktywnym oraz pozwólmy na samoregenerację organizmu.

Manicure japoński po hybrydowym

Manicure japoński można wykonywać zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Dedykuje się go paznokciom kruchym, zniszczonym, osłabionym oraz matowym. Nie należy jednak wykonywać go bezpośrednio po zdjęciu paznokci żelowych, akrylowych, czy nawet hybrydowych. W większości przypadków, taka płytka jak bardzo zniszczona i musimy odczekać przynajmniej kilka dni, zanim zdecydujemy się na wykonanie manicuru odżywczego. Mechaniczne, zdecydowane ruchy w trakcie wcierania produktów do manicuru japońskiego, mogą przynieść odwrotny efekt na mocno zniszczonych paznokciach, będących bezpośrednio po ściągnięciu stylizacji.

Jeśli jednak wykonaliśmy hybrydę zaledwie kilka razy, nasze naturalne paznokcie są w bardzo dobrej kondycji, a ściągnięcie stylizacji zostawiliśmy profesjonalistce, skonsultujmy się z nią. Może zdecydować się wykonać manicure japoński nawet na tej samej wizycie, co zdjęcie hybrydy.

Japoński manicure przed i po

Przed wykonaniem manicuru japońskiego, nasze paznokcie są słabe, matowe, cienkie oraz kruche. Po zaledwie jednym zabiegu, otrzymujemy wzmocnione, twarde oraz zregenerowane paznokcie, posiadające zdrowy blask. Po wykonaniu całej serii,  zauważymy szybszy wzrost paznokci, płytkę pozbawioną uszkodzeń oraz znaczące wzmocnienie na mechaniczne uszkodzenia.

Manicure japoński – wady

Czy zabieg kreujący się na idealny oraz pozbawiony skutków ubocznych, może mieć jakieś wady? Niezupełnie. W tym przypadku może być jedynie mowa o uniedogodnieniu wynikającym z pozbawienia nas możliwości wykonania stylizacji. W przeciwnym razie, o stracie pozytywnych efektów, które niesie za sobą wykonanie omawianego zabiegu.

Przykładowo, jeśli zdecydujemy się na manicure japoński, a chwilę po tym zapragniemy mieć pomalowane paznokcie, możemy stracić efekty zabiegu. Co gorsza- odżywiona w ten sposób płytka, jest na tyle śliska oraz gładka, że występuje duże prawdopodobieństwo, nie utrzymania się na niej żadnych produktów. W takiej sytuacji, jeśli ważniejsze jest dla nas wykonanie zdobienia, jedyne co możemy, to ściągnąć manicure japoński. Niestety wiąże się to, z użyciem polerki, za pomocą której na nowo zmatowimy paznokcie oraz ściągniemy efekty kuracji.

Dlatego zalecamy rozsądne rozplanowanie manicuru, tak aby pozytywne skutki płynące z kuracji prosto z Azji, miały czas oraz możliwość na solidne zregenerowanie naszej płytki.

Przeciwwskazania do manicuru japońskiego

Po głębokie odżywienie paznokci, wynikające z użycia preparatów na bazie m.in. keratyny, czy witamin A+E, nie mogą sięgnąć osoby, posiadające:

- zmiany grzybicze oraz bakteryjne,

- ropnie, otwarte rany, obrzęki w okolicach paznokci,

- niewyleczone reakcje alergiczne,

- uczulenie na którykolwiek ze składników,

- choroby paznokci (m.in. drożdżyca, łuszczyca, zanokcica)

- mechaniczne uszkodzenia paznokci.

Manicure japoński – cennik

Koszt wykonania manicuru u kosmetyczki na ogół waha się od 30, do nawet 200 złotych. Ile kosztuje manicure japoński ? Jego cena jest znacząco niższa od tych dotyczących stylizacji i oscyluje w granicach 30- 60złotych.

Zobacz również