Drenaż limfatyczny – sposób na zdrowie?

masaż
Spis Treści:
  1. Drenaż limfatyczny – sposób na zdrowie?
  2. Drenaż limfatyczny nóg, a żylaki
  3. Drenaż limfatyczny kończyny górnej po mastektomii
  4. Masaż limfatyczny po liposukcji
  5. Drenaż limfatyczny nóg w ciąży
  6. Drenaż limfatyczny – odchudzanie
  7. Drenaż limfatyczny na cellulit
  8. Przeciwwskazania do masażu limfatycznego
  9. Drenaż limfatyczny – koszt
Drenaż limfatyczny – sposób na zdrowie?

Decyzja wyboru masażu limfatyczny wiąże się nie tylko z chęcią poprawy naszego ciała pod względem estetycznym, ale także pod względem… zdrowotnym. W czym może nam pomóc masaż limfatyczny? Czy można go uznać za masaż… leczniczy?

Drenaż limfatyczny nóg, a żylaki

Jeśli dostrzegasz u siebie pajączki, pierwsze żylaki, bądź niespodziewaną opuchliznę kończyn dolnych, oznacza to, że jesteś początkowym lub średnim stadium problemów z niewydolnością żylną. To ostatni moment, na podjęcie prób walki z problemem tak, żeby nie doprowadzić do poważnych chorób żylnych.

Jednym z doskonałych sposobów na podjęcie walki z problemem, jest wykonanie drenażu limfatycznego kończyn dolnych. Poprawi on krążenie, zmniejszy obrzęk oraz wyeliminuje poczucie ciężkości. Technik jest wiele, natomiast każda z nich polega na masowaniu w kierunku serca, czyli od stóp, do ud, przy jednoczesnym zachowaniu ostrożności w okolicach kolan. Masaż limfatyczny stawu skokowego jest pierwszym, a węzły pachwinowe ostatnim elementem drenażu.  W zależności od specjalisty, może być użyta technika masowania, głaskania, drenowania bądź obręczy. Co najważniejsze, jest to metoda w pełni bezpieczna.

Drenaż limfatyczny kończyny górnej po mastektomii

Każda kobieta w trakcie zabiegu mastektomii ma także usuwane węzły chłonne zlokalizowane w okolicach pachy. Niestety ich brak zaburza pracę naturalnego drenażu limfy. Efektem tego jest mocny ból ręki oraz opuchlizna. Jak temu zaradzić?

Najlepszą decyzją jest masaż limfatyczny ręki po mastektomii, który pomoże usprawnić przepływ limfy, mimo zaburzonej pracy układu chłonnego. Na czym to polega? Ważne jest przesunięcie wszelkich zastojów limfy do miejsc, których przepływa ona w sposób płynny i niezaburzony. Dzięki temu zminimalizujemy uczucie bólu oraz opuchliznę. Masaż limfatyczny po usunięciu węzłów chłonnych pachowych u specjalisty jest tak samo ważny, jak automasaż, który jest obowiązkowym działaniem w rehabilitacji po wykonaniu mastektomii.

Masaż limfatyczny po liposukcji

Jest to jedno z głównych zaleceń specjalistów w celu przeprowadzenia prawidłowej rekonwalescencji. Liposukcja to nic innego jak odessanie dużej ilości tkanki tłuszczowej z konkretnego miejsca zabiegowego. Po co więc taki obszar poddawać masażowi? W trakcie zabiegu, poza usunięciem tkanki tłuszczowej, może dojść do uszkodzeń w obrębie układu limfatycznego, którego główną rolą jest transport chłonki. Niestety, w efekcie mogą powstać obrzęki. I to właśnie w ich zniwelowaniu może pomóc profesjonalnie wykonany drenaż limfatyczny. Dodatkowo, przyśpiesza usuwanie z organizmu szkodliwych substancji. W trakcie liposukcji, komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi, a pochodzące z nich wolne kwasy tłuszczowe dostają się do krwi.

Drenaż limfatyczny nóg w ciąży

Poddanie się masażowi limfatycznemu to nie tylko pozytywny wpływ na estetyczne aspekty, poprawa nieprawidłowości zdrowotnych, ale także… ulga. Jednakże, specjaliście po dzień dzisiejszy sprzeczają się w kwestii wykonania tego zabiegu u kobiet spodziewających się dziecka. Najbezpieczniejsze będzie skonsultowanie tego z lekarzem prowadzącym. Niemniej jednak, drenaż limfatyczny wykonany na kończynach dolnych usprawni przepływ układu żylnego oraz chłonnego, co w efekcie przyniesie odczucie upragnionej lekkości oraz ulgi.

Drenaż limfatyczny – odchudzanie

Żaden zabieg nie zastąpi nam efektów, jakie może przynieść stała zmiana nawyków oraz diety, jednakże może delikatnie pomóc w walce z nadprogramowymi kilogramami. Jak?

Poprawnie wykonany drenaż limfatyczny usprawnia przepływ limfy oraz krwi, co w efekcie przeciwdziała zatrzymywaniu się wody w organizmie. Dodatkowo, komórki są dotlenione, czujemy się lżejsi, a nasza skóra wygląda lepiej. Niewątpliwie są to pozytywne skutki, które poprawią nasze samopoczucie przy walce o nową sylwetkę.

Więcej o efektach odchudzających drenażu limfatycznego: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/13/drenaz-limfatyczny-co-to-jest-czy-warto-cena#czy-drenaz-limfatyczny-wyszczupla

Drenaż limfatyczny na cellulit

Każdy, nawet najmniejszy masaż, pomoże nam w walce z cellulitem. Najlepiej, żeby wykonywany był systematycznie, także w połączeniu z domową kuracją antycellulitową. Masaż limfatyczny problematycznych obszarów ciała, pomoże nam w odzyskaniu wymarzonej sylwetki. Podobnie jak w przypadku odchudzani, tak i tu porządne dotlenienie skóry oraz stymulowanie komórek wygładzi, napręży oraz odżywi naszą skórę.

 Przeciwwskazania do masażu limfatycznego

Mimo leczniczych właściwości masażu limfatycznego, ma on także szereg przeciwwskazań. Należą do nich:

- zaawansowane żylaki oraz zakrzepicę,

- choroby nowotworowe,

- epilepsja,

- aktywne infekcje,

- stany zapalne węzłów chłonnych.

- ostry obrzęk płuc,

- choroby układu sercowo- naczyniowego,

- niewydolność nerek lub wątroby,

- choroby zakaźne. 

Drenaż limfatyczny – koszt

W zależności od obszaru zabiegowego, zapłacimy od 60 do nawet 150złotych. Główną specyfiką tego zabiegu jest wykonywanie go w serii, co często zmniejsza koszty.

Zobacz również