Drenaż limfatyczny kończyn dolnych- kto powinien z niego skorzystać, jakie są przeciwwskazania, efekty, cena

drenaż nóg
Spis Treści:
  1. Drenaż limfatyczny kończyn dolnych- kto powinien z niego skorzystać, jakie są przeciwwskazania, efekty, cena
  2. Co to jest drenaż limfatyczny nóg ?
  3. Drenaż limfatyczny nóg – krok po kroku
  4. Drenaż limfatyczny nóg – efekty
  5. Drenaż limfatyczny nóg – jak często ?
  6. Masaż limfatyczny nóg – przeciwwskazania
  7. Masaż limfatyczny nóg – cena
Drenaż limfatyczny kończyn dolnych- kto powinien z niego skorzystać, jakie są przeciwwskazania, efekty, cena

Obrzęki, czyli zastoje chłonki w przestrzeni pozakomórkowej oraz w jamach ciała, niestety mogą być konsekwencją wielu chorób oraz zaburzeń. Wpływają na codziennie funkcjonowanie, sprawiają dyskomfort oraz ich przyczyny potrafią być ciężkie do zdiagnozowania, a co za tym idzie wyleczenia. Zewnętrznym sposobem na stymulacje układu chłonnego jest drenaż limfatyczny.

Co to jest drenaż limfatyczny nóg ?

Drenaż kończyny dolnej to specyficzny masaż, polegający na uciskaniu, pompowaniu oraz pocieraniu skóry. Jego głównym zadaniem jest pobudzenie prawidłowego przepływu krążenia krwi oraz limfy. Dodatkowo, dzięki systematycznemu działaniu na skórę, zostaje wzmocniona terapia antycellulitowa, przyspieszone  gojenie siniaków oraz wzmocnienie układu żylnego, które znacząco wpływa na problemy z żylakami.

Więcej o masażu limfatycznym na cellulit oraz żylaki, w artykule: Drenaż limfatyczny – sposób na zdrowie? - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Masaże limfatyczne kończyn dolnych wspomagają walkę z:

- otyłością,

- żylakami,

- cellulitem,

- wiotką skórą pozbawioną jędrności,

- neuropatią,

- obrzekami, opuchnięciami, uczuciem tzw. „ciężkich nóg”,

- zaburzeniami troficznymi skóry,

- chorobami zwyrodnień stawów.

Drenaż limfatyczny nóg – krok po kroku

Najważniejszą cechą masażu limfatycznego, jest stosowanie go w sposób obszarowy. Oznacza to, iż rozpoczyna się w obszarze ujścia w kącie żylnym. Następnie kolejno opracowywane są tzw. części peryferyjne, czyli znajdujące się w dalszym odstępie. Każda metoda polega na masowaniu w kierunku serca, czyli od stóp, aż do ud, przy jednoczesnym ostrożnym opracowaniu okolic kolan. Drenaż limfatyczny kończy się odprowadzeniem limfy aż do węzłów pachwinowych. Dokładna technika przepychania limfy zależna jest od specjalisty. Posługują się oni najczęściej metodą głaskania, masowania, bądź tzw. obręczy.

Drenaż limfatyczny kończyny dolnej wykonywany jest na leżąco, z nogami podniesionymi powyżej serca. Najczęściej ułatwia się to pacjentom, przez podłożenie specjalnego wałka fizjoterapeutycznego.

Masaż drenujący nóg należy do najwolniejszego oraz najbardziej mozolnego masażu. Wielu pacjentów określa go mianem najnudniejszego typu masażu. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość. Efekty zobaczymy już po pierwszym drenażu, a wykonanie całej serii znacząco poprawi nasze problemy zdrowotne.

Drenaż limfatyczny nóg – efekty

Nogi należą do jednej z najbardziej problematycznych partii ciała. Pojawia się na nich nieestetyczny cellulit, występują znaczące problemy z żylakami, do tego narażone są na częste obrzęki, siniaki oraz zastoje. Niewłaściwy tryb życia, złe nawyki żywieniowe, choroby oraz schorzenia, brak ruchu- to wszystko ma wpływ na zastoiny oraz stany zapalne.

Limfatyczny masaż nóg przyniesie wizualne korzyści już po pierwszym zabiegu. Skóra ulegnie znaczącemu ujędrnieniu, a cellulit zostanie zmniejszony. Niestety nie będą to jednak zmiany „trwałe”. Dla takich warto wykonać całą kurację, składającą się nawet z kilku- kilkunastu zabiegów. Dzięki intensywnemu pobudzeniu układu krążenia oraz limfy, zyskujemy zmniejszenie obrzęków, odczucie tzw. „lżejszych nóg”, jędrniejszą skórę, przyspieszenie usuwania toksyn z organizmu, dotlenienie oraz zapobieganie zbieraniu się wody.

Limfatyczny masaż nóg polecany jest dla osób w każdym wieku, niezależnie od płci. W przypadku posiadania schorzeń oraz przyjmowania silnych leków, w pierwszej kolejności warto skonsultować się z lekarzem, albowiem drenaż limfatyczny posiada szereg przeciwwskazań.

Drenaż limfatyczny to także bardzo skuteczny sposób na walkę m.in. z sińcami pod oczami: Drenaż limfatyczny twarzy – dla kogo, efekty, cena. - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Drenaż limfatyczny nóg – jak często ?

Masaż limfatyczny kończyn dolnych na ogół wykonuje się nie dłużej, niż 30minut. Ma to znaczący wpływ na ilość wykonanych zabiegów. W celu osiągnięcia jak najtrwalszych efektów, warto wybrać się na drenaż od 6, do nawet 10 razy. O liczbie tej powinien zdecydować fachowiec, w oparciu o stopień naszego problemu.

Drenaż limfatyczny kończyn dolnych można wykonywać nawet co kilka dni, jednakże zaufajmy w tej kwestii specjaliście- on najlepiej rozpisze szczegóły naszej kuracji.

Masaż limfatyczny nóg – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do drenażu limfatycznego kończyny dolnej:

- stany zapalne naczyń krwionośnych,

- choroby układu sercowo – naczyniowego,

- zakrzepica żylna,

- stany zapalne, wirusowe, bakteryjne, grzybicze,

- epilepsja,

- niewydolność nerek lub wątroby,

- choroby zakaźne,

- choroby skóry,

- chemioterapia,

- nowotwory,

- ostry obrzęk płuc.

Masaż limfatyczny nóg – cena

Za manualny drenaż kończyn dolnych zapłacimy w granicach od 60, do nawet 120złotych. Ma na to wpływ miasto, miejsce wykonania drenaż, stopień oraz doświadczenie osoby wykonującej zabieg, a także czas trwania masażu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o drenażu limfatycznym lub ciekawi Cię czym jest masaż boa- czyli drenaż bez użycia rąk, polecamy artykuł: Drenaż limfatyczny – co to jest, czy warto, cena. - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Zobacz również