Lipoliza – co to jest, efekty, czy warto, cena

ciało fałdka
Spis Treści:
 1. Lipoliza – co to jest, efekty, czy warto, cena
 2. Lipoliza iniekcyjna – co to jest ?
 3. Lipoliza iniekcyjna – efekty
 4. Kiedy widać efekty zabiegu lipoliza iniekcyjna ?
 5. Lipoliza – ile zabiegów ?
 6. Lipoliza iniekcyjna – dla kogo ?
 7. Lipoliza iniekcyjna – jak długo utrzymuje się efekt ?
 8. Lipoliza iniekcyjna ból po zabiegu
 9. Lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu
 10. Lipoliza iniekcyjna - efekty uboczne
 11. Lipoliza iniekcyjna - przeciwwskazania
 12. Lipoliza iniekcyjna – czy warto ?
 13. Lipoliza iniekcyjna cena
Lipoliza – co to jest, efekty, czy warto, cena

Zapewne nie raz zastanawiałeś się, czy istnieje jakiś magiczny sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Najlepiej taki, który nie będzie wymagał od nas specjalnego poświęcania czasu oraz energii. Bez diet, wyrzeczeń, katorżniczych ćwiczeń… Uwaga, mamy odpowiedź. Ten sposób istnieje i nosi tajemniczą nazwę lipoliza iniekcyjna.

Lipoliza iniekcyjna – co to jest ?

Wiele osób zapewne zastanawia się, na czym polega lipoliza iniekcyjna. Jest to zabieg, który pozwala trwale pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała. W jaki sposób? Wykorzystuje się preparat, który w głównej mierze jest połączeniem fosfatydylocholiny oraz deoksycholanu. Pierwszy z nich to wyciąg z soi, który wspomaga metabolizm tłuszczów uwalnianych z adipocytów, drugi to główny składnik soli kwasów tłuszczowych. Zostają one podane w formie zastrzyków, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Składniki aktywne przenikają do wnętrza komórek tłuszczowych, a następnie doprowadzają do rozpadu trójglicerydów.  Po tym zbawiennym dla nas działaniu, zostają przetransportowane wraz z lipoproteidami (białkami) do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu. Jak widzimy, liposukcja iniekcyjna bazuję na naturalnie występujących składnikach oraz mechanizmach, co czyni ją w pełni bezpiecznym zabiegiem.

Lipoliza iniekcyjna – efekty

Dzięki wykonaniu lipolizy iniekcyjnej (w zależności od obszaru ciała) możemy się bezpowrotnie pozbyć:

- drugiego podbródka,

- tłuszczu znajdującego się pod pośladkami,

- fałdek na brzuchu oraz tak zwanych „boczkach”,

- wałeczków na plecach, w okolicach pach, na żebrach, kolanach i ramionach,

- typowego karku „byczka”.

Co ważne, poza oczywisty, pozbyciem się tkanki tłuszczowej, otrzymamy także poprawę mikrokrążenia, dotlenienie tkanek, zminimalizowanie cellulitu, wygładzenie oraz ujędrnienie skóry.

Kiedy widać efekty zabiegu lipoliza iniekcyjna ?

Szacuje się, że pierwsze efekty dojrzymy po około 4 – 10 tygodniach od wykonania zabiegu. Wiąże się to z czasem, jaki potrzebny jest do rozkładu tkanki tłuszczowej. Ilość tygodni jest ściśle zależna od specyfiki miejsca poddanego zabiegowi.

Lipoliza – ile zabiegów ?

Zabieg lipoliza należy do tych, które wykonujemy w serii. Ta z kolei zależna jest od problematycznej partii ciała, grubości oraz obszaru tłuszczu. Najczęściej lekarz rozpisuję serię składającą się od 3 zabiegów, w okresie co około 4 tygodnie.

Lipoliza iniekcyjna – dla kogo ?

Należy mieć świadomość, że zabieg lipolizy nie ma działania odchudzającego, a silnie modelujące. Największe efekty przyniesie osobom szczupłym, bądź posiadającym kilka nadprogramowych kilogramów. Szczególnie, jeśli pacjenci ci mają problem z pozbyciem się nieestetycznych, miejscowych fałdek bądź otłuszczeń.

Lipoliza iniekcyjna – jak długo utrzymuje się efekt ?

Działanie fosfatydylochiny oraz deoksycholanu jest trwałe, co oznacza że tkanka tłuszczowa poddana ostrzyknięciu tymi preparatami nie odnowi się.

Lipoliza iniekcyjna ból po zabiegu

Kontrolowany proces zapalny, do którego dochodzi po ostrzyknięciu, może powodować nieprzyjemne odczucia, takie jak dyskomfort oraz ból. Do normalnych reakcji należą także obrzęki, zaczerwienienia oraz siniaki. Negatywne strony zabiegu powinny minąć po około 1 -2 tygodniach.

Lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu

W przypadku niskiego progu bólowego, zaleca się zażywanie leków przeciwbólowych.

Często lekarze decydują się na skierowanie pacjenta na masaż limfatyczny, który przyspieszy proces usuwania komórek tłuszczowych z organizmu.

Więcej o drenażu limfatycznym: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/14/drenaz-limfatyczny-twarzy-dla-kogo-efekty-cena

Lipoliza iniekcyjna - efekty uboczne

Poza bólem oraz obrzękami, które są normalną reakcja organizmu na iniekcję, mogą pojawić się także krwiaki. Ciężko to jednak uznać za efekty uboczne – są to naturalne zjawiska dla naszego ciała i przechodzą po określonym czasie bez zewnętrznej ingerencji.

Lipoliza iniekcyjna - przeciwwskazania

- stany zapalne, wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze skóry,

- nowotwory,

- ciąża oraz okres karmienia piersią,

- zaburzenia krzepnięcia krwi,

- choroby nerek oraz wątroby,

- padaczka,

- alergia na którykolwiek ze składników,

- znaczna nadwaga,

- niewydolność układu krążeniowego.

Lipoliza iniekcyjna – czy warto ?

Zdecydowanie tak. Mimo intensywnego stopnia działania, zabieg ten jest nieinwazyjny, niechirurgiczny oraz nieoperacyjny. Składniki preparatu użytego do iniekcji są w pełni naturalne, co tylko podwyższa jakość tego zabiegu. Dodatkowo, niechciany tłuszcz wydalany jest w zdrowy oraz w pełni naturalny dla organizmu sposób. Ciężko doszukiwać się skutków ubocznych, poza normalnymi reakcjami organizmu, takimi jak obrzęk czy ból po wstrzyknięciu substancji. Dodatkowo, w trakcie serii jesteśmy pod opieką lekarza, który pomoże nam w razie jakichkolwiek niejasności.

Lipoliza iniekcyjna cena

Zastanawiasz się, ile kosztuje lipoliza iniekcyjna? Za cudowne modelowanie sylwetki zapłacimy już od 400zł za jeden zabieg, jednakże średnie ceny wahają się w granicach 700-1000zł. Pamiętajmy, że przy odgórnie podjętej decyzji o kilku zabiegach, w wielu miejscach możemy liczyć na rabat.

 

 

 

 

Zobacz również