Makijaż permanentny – metoda ombre

makijaż permanentny brwi
Spis Treści:
  1. Makijaż permanentny – metoda ombre
  2. Co to makijaż permanentny ?
  3. Makijaż permanentny brwi – ombre
  4. Makijaż permanentny brwi – jak się przygotować ?
  5. Etapy gojenia makijażu permanentnego brwi
  6. Makijaż permanentny brwi – czym smarować ?
  7. Makijaż permanentny brwi a henna
  8. Makijaż permanentny brwi ombre - cena
Makijaż permanentny – metoda ombre

Metoda ombre brwi to niewątpliwie jedna z najuniwersalniejszych metod. Może być wykonana zarówno u młodych, jak i dojrzalszych osób. Jej główną cechą jest naturalność oraz delikatność. Sprawia to, że dla wielu może okazać się najlepszą techniką wykonywania makijażu permanentnego brwi. Zacznijmy jednak od początku. Czym jest omawiany makijaż ?

Co to makijaż permanentny ?

Zacznijmy jednak od tego, na czym polega makijaż permanentny. Jak sama nazwa wskazuje, jest to metoda ozdabiania naszej twarzy, poprzez wprowadzenie pigmentów do głębszych warstw skóry. Drugi człon – permanentny, informuje nas o tym, że jest to makijaż trwały. Precyzując- półtrwały, ponieważ utrzymuje się od kilku miesięcy, do nawet kilku lat. Jest to zależne od wybranej metody, głębokości wprowadzenia tuszu oraz typu pigmentu. Najczęściej wykonuje się go do poprawienia kształtu, bądź koloru ust, brwi oraz linii rzęs. Z jego dobrodziejstw korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie należy jednak mylić go z tatuażem, albowiem barwnik nie jest podawany tak głęboko, a w efekcie makijaż nie jest tak trwały, jak tatuaż. Osobę wykonującą makijaż permanentny nazywa się lingeristką.

Więcej o makijażu permanentnym w artykule: Makijaż permanentny – co to jest, ile kosztuje, wskazania, przeciwwskazania, czy warto - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Makijaż permanentny brwi – ombre

Makijaż permanentny ombre wykorzystuje się w zdobieniu każdej części twarzy. Jednakże to w przypadku brwi, ta technika króluje. Makijaż ombre to po prostu cieniowanie, które w jak największym stopniu imituje naturalny koloryt. Jako jedną z niewielu technik, wykonuje się ją z użyciem kilku odcieni barwnika, dzięki czemu efekt jest trójwymiarowy. Rozprószone, delikatne kropeczki między włoskami, mają nie tylko nadać cień naszym brwiom, ale także optycznie je pogrubić oraz podkreślić. Nazwa ombre odnosi się także do stopnia nasycenia pigmentu. Najczęściej początek brwi jest o wiele jaśniejszy oraz wizualnie bardziej rozmyty, od ciemnej oraz konkretnie zakończonej końcówki. Istnieje wiele modyfikacji tej techniki, np. w przypadku osób o delikatniejszym typie urody, większą część brwi stanowi jaśniejszy, delikatniejszy makijaż. U osób z ciemną karnacją oraz mocniejszymi rysami twarzy, lingeristki decydują się na dodanie ciemniejszej, dolnej linii biegnącej wzdłuż całych brwi. W takim przypadku kolor przechodzi stopniowo do góry. Stylizację brwi metodą ombre uznaje się za delikatny makijaż permanentny brwi.

Makijaż permanentny brwi – jak się przygotować ?

Świadomość, dotycząca naszego wpływu na trwałość makijażu permanentnego, może być kluczowa. Dlatego po podjęciem decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego brwi, przed udaniem się na zabieg należy:

- na kilka dni przed wykonać delikatny peeling łuku brwiowego, najlepiej z użyciem drobnoziarnistego kosmetyku,

- w przypadku skóry suchej, bądź skłonnej do niedoskonałości, zależy zadbać o jej unormalizowanie- zdrowa skóra lepiej przyjmie barwnik,

- do miesiąca przed, zrezygnujmy z kąpieli słonecznych oraz zabiegów inwazyjnych (m.in. peelingi chemiczne),

- na kilka dni przed udaniem się do ligneristki, zrezygnujmy z picia alkoholu, kawy, niektórych ziól oraz przyjmowania leków rozrzedzających krew (skonsultujmy temat z lekarzem).

Etapy gojenia makijażu permanentnego brwi

Pierwszym etapem, przypadającym na około 3-4 tygodnie, jest czas określany jako najważniejszy w osiągnięciu wymarzonego efektu. To od naszego stosunku do wykonanego makijażu, zależy jego trwałość oraz estetyczność. Gojenie się makijażu permanentnego brwi w pierwszych tygodniach może być uciążliwe. Okres odczuwania dyskomfortu jest zależny od indywidualnych predyspozycji, jednakże wygląda podobnie- pojawiają się lekkie obrzęki, zadrapania oraz tkliwość. Po kilku- kilkunastu dniach pojawiają się strupki na brwiach po makijażu permanentnym. I tutaj pojawia się najważniejsza informacja- absolutnie nie można ich zdrapywać! Musimy pozwolić skórze na samodzielne dojście do siebie. Swędzenie brwi po makijażu permanentnym to normalne zjawisko pojawiające się nawet do kilku tygodni. Jest ściśle związane z procesami regeneracyjnymi. Starajmy się jednak mimo możliwości nie dotykać oraz nie podrażniać miejsca poddanego zabiegowi. Po około miesiącu wykonujemy korektę brwi, po której skóra powinna dochodzić do siebie zdecydowanie szybciej.

Więcej o korekcie makijażu permanentnego brwi: Metody makijażu permanentnego brwi - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Makijaż permanentny brwi – czym smarować ?

W większości salonów dostaniemy krem do domowego nakładania. Jeśli jednak tak się nie stanie, bądź krem zwyczajnie nam się skończy- sięgnijmy po bardzo delikatne, regenerujące maści, zawierające składniki łagodzące, m.in. wit.E, czy panthenol. Obok składu, równie ważna jest ilość, jaką zdecydujemy się użyć. Do posmarowania obu brwi potrzebujemy miarę wielkości ziarnka ryżu. Dlaczego? Nałożenie grubej warstwy kremu nie pozwoli skórze oddychać, co w efekcie znacząco opóźni procesy gojenia.

Makijaż permanentny brwi a henna

W przypadku zdecydowania się na wykonanie makijażu permanentnego brwi metodą ombre, w idealny sposób możemy sprawdzić, czy efekt końcowy będzie nam odpowiadał. Jak? Aktualnie większość kosmetyczek posługuje się tą samą metodą w przypadku wykonywania henny brwi. Technika ombre pozwala zachować bardzo naturalny efekt, imitujący ilość oraz wizualną gęstość naszych włosków. Natomiast henna po makijażu permanentnym brwi to sposób na odświeżenie oraz utrzymanie zadowalającego nas efektu bez użycia igieł. Zadowalająca nas będzie wizyta u kosmetyczki maksymalnie raz w miesiącu. Dzięki temu nasze brwi zachowają piękny kolor oraz kształt. Henna na brwi permanentne dzięki posiadanego zarysu oraz koloru, jest stosunkowo łatwa. Z powodzeniem możemy wykonać ją sami w domu.

Więcej o hennie brwi, także tej wykonanej w domu, w artykule: Henna brwi- co to jest, z czego jest robiona, która najlepsza? - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Makijaż permanentny brwi ombre - cena

Koszt tej metody na ogół oscyluje w granicach 600-1000złotych. Większość lingeristek wykonuję korektę wliczoną w cenę, a poprawkę po ok. 12-18 miesiącach w cenie do -50%.

Zobacz również