Depilacja laserowa bikini – efekty, ile zabiegów, jak się przygotować, cena

depilacja laserowa bikini
Spis Treści:
 1. Depilacja laserowa bikini – efekty, ile zabiegów, jak się przygotować, cena
 2. Na czym polega depilacja laserowa ?
 3. Jak wygląda depilacja laserowa bikini ?
 4. Depilacja bikini – rodzaje
 5. Przed każdą depilacją laserem, należy:
 6. Przed udaniem się na depilację laserową bikini, należy:
 7. Depilacja laserowa bikini – ile zabiegów ?
 8. Depilacja laserowa bikini w domu
 9. Depilacja laserowa bikini, a okres
 10. Depilacja laserowa bikini – efekty
 11. Depilacja – przeciwwskazania
 12. Depilacja laserowa bikini - cena
Depilacja laserowa bikini – efekty, ile zabiegów, jak się przygotować, cena

Gładkie, jędrne oraz opalone ciało, to niejako kanon dzisiejszego piękna. Dla wielu uznawany nie tylko za modę, ale już swoisty obowiązek. Niezależnie od opinii, mogących pojawić się w tym temacie, warto znać możliwości, jakie oferuje nam dzisiejsza technika. Do najtrwalszej metody depilacji niewątpliwie należy laser. Kto może go wykonać ? Czy laserowa depilacja bikini jest bezpieczna ?  Jak się do niej przygotować ?  Odpowiadamy na te oraz na inne, najczęściej pojawiające się pytania.  

Na czym polega depilacja laserowa ?

Zanim przejdziemy do tematu laserowego usuwania owłosienia z okolic bikini, najpierw poznajmy podstawowe działanie lasera. Jego moc polega na wytwarzaniu pojedynczych wiązek światła, które oddziałują na melaninę zawartą w mieszkach włosowych.  W odróżnieniu od depilacja wykorzystującej pulsujące światło ( metoda nazywana IPL), w trakcie wykorzystania lasera, nie występuje możliwość uszkodzenia tkanek lub komórek otaczających włoski. Efektem tego jest zdecydowanie dłuższy czas zabiegu, względem typowych metod depilacji. Jednakże warto uzbroić się w cierpliwość- to jednocześnie najbezpieczniejsza oraz najtrwalsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. Skuteczność zabiegu oceniana jest na 95%, co oznacza, że około 5% włosków odrośnie, jednakże będą znacząco słabsze oraz jaśniejsze. Laserowe depilacja dedykowana jest głównie dla osób posiadających jasną karnację oraz ciemne włoski. Mogą z niej skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ograniczeniem są jedynie przeciwwskazania do wykonania zabiegu, o których wspomnimy w dalszej części artykułu.

Więcej o porównaniu dwóch metod: IPL oraz lasera, w artykule: Depilacja laserowa – co to jest, jakie są efekty, czy boli, cena - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Jak wygląda depilacja laserowa bikini ?

Wizyta rozpoczyna się od omówienia kwestii zdrowotnych, wykluczenia przeciwwskazań oraz przedyskutowania kolejno etapów zabiegu. Po zakwalifikowaniu klienta do depilacji, można przejść do działań przygotowawczych do zabiegu. Kosmetyczka prosi o ściągnięcie ubrań od pasa w dół oraz nałożenie ewentualnych, jednorazowych stringów. Następnym krokiem jest położenie się na leżance oraz nałożenie ochronnych okularków na oczy.  Kosmetyczka rozpoczyna zabieg. W tym celu ustawia odpowiednią moc oraz natężenie w aparaturze, sięga po głowicę i z jej użyciem pozbywa się owłosienia. Dokładnie oraz zdecydowanie przykłada głowicę raz po raz do skóry i wypuszcza emitowane wiązki światła. W zależności od metody depilacji, zabieg trwa od 5- 25minut. Po tym czasie można swobodnie nałożyć swoje ubrania. Kosmetyczka wydaje zalecenia odnośnie dbania o miejsce zabiegowe w domu oraz umawia klienta na następną wizytę.  Zabieg uznaje się za zakończony.

Depilacja bikini – rodzaje

Istnieje wiele określeń oraz typów podziałów jeśli chodzi o depilacje laserową okolic bikini. Salony kosmetyczne podążają za naszymi potrzebami, a producenci sprzętów oferują nawet najbardziej skomplikowane epilacje. Decydując się na omawiany zabieg, możemy wykonać:

- depilację podstawową - usuwającą włoski z linii bielizny, czyli boków wzgórka łonowego oraz pachwin,

- depilację średnią (często nazywaną francuską)- dzięki której pozbędziemy się włosków z pachwin, wzgórka łonowego oraz warg sromowych większych- przy użyciu tej metody kobiety często decydują się na pozostawienie dowolnego kształtu włosków na wzgórku łonowym,

- depilacja pełna (brazylijska)- obejmuje pachwiny, wzgórek łonowy, wargi sromowe większe (także od wewnątrz) oraz okolice odbytu, a także pośladków- od następnej metody odróżnia ją pozostawienie paseczka włosków na wzgórku łonowym,

- depilacja hollywoodzką- to jedyna metoda polegająca na całkowitym usunięciu włosków z okolic intymnych oraz pupy/ odbytu.

 Depilacja laserowa bikini – jak się przygotować ?

Zapewne nieraz myślałaś o tym,  jak się przygotować do depilacji laserowej bikini. Istnieją dwie grupy zaleceń: dotyczące wykonania depilacji laserowej dowolnej partii ciała oraz obejmującej zabieg stricte w okolicach bikini.

Przed każdą depilacją laserem, należy:

-na około pół roku przed odstawić doustna kurację retinoidami,

- na ok.2 miesiące przed zaniechać korzystania z kąpieli słonecznych oraz solarium,

- na miesiąc przed zabiegiem należy korzystać jedynie z maszynki do golenia ( każda opcja depilacji, w tym wosk, czy depilator są surowo zakazane),

- miesiąc przed depilacją laserową, należy odstawić maści z retinoidami oraz złuszczające,

- w przypadku przyjmowania leków lub ziół światłouczulających, należy z nich całkowicie zrezygnować na minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem,

- na dzień przed zabiegiem precyzyjnie ogól maszynką miejsce, które planujesz poddać depilacji laserowej,

- nie należy używać balsamów ani kremów samoopalających.

Przed udaniem się na depilację laserową bikini, należy:

- bezpośrednio przed zabiegiem, dokładnie umyj ciało oraz je odtłuścić,

- na 2-3dni przed depilacją, zaniechaj używania zbędnych kosmetyków w miejscu wykonania zabiegu,

- w dniu zabiegu nie nakładaj żadnych balsamów, antyperspirantów, maści itp.

- na dobę przed zabiegiem nie pij alkoholu,

- odpręż się i zrelaksuj- osoba wykonująca zabieg jest specjalistą, którego nie powinnaś się obawiać.

Depilacja laserowa bikini – ile zabiegów ?

Laser używany w trakcie depilacji oddziałuje jedynie na te włoski, które są w fazie wzrostu. Oznacza to więc, że nie ma możliwości pozbycia się całego owłosienia w trakcie jednej, czy nawet dwóch wizyt. Rekomenduje się więc wykonanie całej serii zabiegowej, na którą składa się około 5 zabiegów. Najczęściej kosmetolodzy zalecają jednomiesięczne odstępy.

Dokładna ilość potrzebnych do osiągnięcia wymarzonych efektów jest ściśle zależna od indywidualnych predyspozycji. Mowa o typie karnacji, sile włosa oraz cyklu wzrostu włosa. Informację dotyczącą ilości potrzebnych zabiegów, otrzymamy na konsultacji, którą należy przebyć przed rozpoczęciem całej serii.

Depilacja laserowa bikini w domu

Dzisiejsza technologia wychodzi naprzeciw kobietom, które marzą o wykonaniu depilacji laserowej bikini w domowym zaciszu. Producenci prześcigają się w technologiach oraz metodach wykorzystywanych w sprzętach do domowego użytku. Domowy laser do depilacji na ogół posługuje się techniką IPL, czyli technologią wykorzystującą intensywne, pulsujące światło. Są one usystematyzowane w taki sposób, aby były w 100% bezpieczne. Dzięki temu nie ma obaw przed wystąpieniem niepożądanych reakcji. Przyrządy do domowej depilacji na ogół posiadają zmienne nakładki, dzięki którym możemy pozbyć się zbędnego owłosienia z dowolnej partii ciała. Pamiętajmy jednak, że wykorzystywana w nich technologia nie zagwarantuje nam trwałego pozbycia się zbędnego owłosienia .

Przeciwwskazania, przygotowanie do zabiegu oraz zalecenia po nim, są takie same jak w przypadku udania się na profesjonalną depilację laserową bikini.

Depilacja laserowa bikini, a okres

Zasadniczo okres nie jest przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej bikini. Jednakże czas menstruacji może być bolesny oraz mało komfortowy, przez co kobiety na ogół decydują się przełożyć wizytę.

Pamiętajmy, że w trakcie okresu spada odporność na ból, a skóra staje się bardziej tkliwa. Zapisując się wiec na zabieg, świadomie zgadzamy się na większe uczucie dyskomfortu. Jeśli posiadasz regularne miesiączki, warto zapisać się na kilka zabiegów na przód tak, aby mieć pewność, że „wstrzelisz” się z każdą wizytą w odpowiedni moment cyklu.

Ważne: Wykonanie depilacji laserowej w okolicach bikini, nie wpływa na okres, ani na cykl menstruacyjny.

Depilacja laserowa bikini – efekty

Przyjęło się, że efekty depilacji laserem diodowym plasują się na wysokości 95%. Oznacza to, że po poprawnym wykonaniu serii (wystarczająca ilość zabiegów, prawidłowe odstępy, kierowanie się zaleceniami) odrośnie nam zaledwie 5% owłosienia. Co ważne, będzie ono na tyle delikatne, jasne i cienkie, że dla wielu może okazać się praktycznie niezauważalne.

Większość klientów już po pierwszym zabiegu zauważa efekty w postaci znacznie zmniejszonej ilości włosków. Niemniej jednak, do uzyskania całkowitej gładkości, warto cierpliwie wykonać całą serię. Niektórzy decydują się po kilku latach na tak zwany zabieg „przypominający”. Ma on na celu utrzymanie gładkiej skóry oraz ewentualne pozbycie się pojedynczych włosków.

Depilacja – przeciwwskazania

Mimo, iż zabieg laserowego usuwania zbędnego owłosienia jest zupełnie bezpieczny, to niestety posiada kilka przeciwwskazań, z którymi nie możemy się na niego zgłosić. Mowa zarówno o zakazach bezwzględnych, jak i czasowych. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Bezwzględne:

- nieunormowana cukrzyca,

- choroby nowotworowe oraz okres chemioterapii,

- metalowe implanty,

- schorzenia endokrynologiczne (należy skonsultować z lekarzem prowadzącym),

- nadwrażliwość na światło,

- epilepsja,

- łuszczyca,

- atopowe zapalenie skóry,

- nie ma możliwości wykonania depilacji laserowej u osób posiadających włosy rude, siwe oraz bardzo jasny blond- nie posiadają melaniny, co wyklucza prawidłowe wykonanie zabiegu.

Czasowe:

- okres ciąży oraz karmienia piersią,

- przejściowe choroby skóry, w tym wirusowe, grzybicze, bakteryjne,

- aktywne infekcje,

- antybiotykoterapia,

- przyjmowanie sterydów, retinoidów, antydepresantów,

- opalona skóra,

- czas w trakcie kuracji peelingami chemicznymi, bądź witamina C, czy A (w miejscu poddanym zabiegowi).

Depilacja laserowa bikini - cena

Cena może się znacząco wahać w zależności od renomy kliniki oraz miasta, w którym zdecydujemy się ją wykonać. Uogólniając, możemy spotkać się z:

bikini płytkie – ceny zaczynają się od około 200złotych za jedną wizytę,

bikini średnie – to koszt od około 300 złotych za jedną wizytę,

bikini głębokie- zapłacimy od 350/ 400 złotych za wizytę.

Miejmy na uwadze, że wiele salonów, bądź klinik kosmetycznych oferuje znaczące rabaty za odgórne wybranie całej serii zabiegowej. W takich przypadkach możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

 

Zobacz również