Opalanie natryskowe dla mężczyzn- co warto wiedzieć, jak się przygotować, przeciwwskazania, cena

męskie opalanie
Spis Treści:
 1. Opalanie natryskowe dla mężczyzn- co warto wiedzieć, jak się przygotować, przeciwwskazania, cena
 2. Opalanie natryskowe – co to ?
 3. Opalanie natryskowe – przygotowanie
 4. Jak wygląda opalanie natryskowe ?
 5. Efekt opalania natryskowego
 6. Opalanie natryskowe – kiedy prysznic ?
 7. Na ile wystarcza opalanie natryskowe ?
 8. Opalanie natryskowe – wady i zalety
 9. Opalanie natryskowe – czy warto ?
 10. Przeciwwskazania do opalania natryskowego
 11. Ile kosztuje opalanie natryskowe?
Opalanie natryskowe dla mężczyzn-  co warto wiedzieć, jak się przygotować, przeciwwskazania, cena

Jeśli marzysz o pięknej opaleniźnie, a nie masz czasu lub ochoty na kąpiel słoneczną, to polecamy zapoznać się z metodą opalania natryskowego. Z artykułu dowiesz się m.in. od ilu lat możesz się na nią zapisać oraz na jak długo będziesz mógł cieszyć się efektem.

Opalanie natryskowe – co to ?

To najzdrowsza metoda przyciemniania koloru skóry, pozbawiona powikłań związanych z opalaniem na słońcu oraz w solarium. Dodatkowo, jest to także najszybsza z możliwych metod, dzięki niej otrzymasz widoczną opaleniznę jeszcze tego samego dnia.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to opalanie manualne, w trakcie którego dochodzi do natryskowego rozprowadzenia produktu barwiącego. Mowa o kosmetyku, którego głównym składnikiem jest dihydroksyaceton (DHA). Ma on właściwości oddziałujące na aminokwasy znajdujące się w naszej skórze. W efekcie zostaje pobudzona produkcja melatoniny, a my otrzymujemy piękny i zdrowy odcień skóry.

Opalanie natryskowe – przygotowanie

W dniu poprzedzającym umówiony zabieg, wykonaj dokładny peeling całego ciała. W tym celu doskonale sprawdzą się peelingi gruboziarniste. Kolejnym krokiem jest wykonanie depilacji- dzięki niej Twoje ciało nabierze równomiernego kolorytu.

Jeśli posiadasz cienkie oraz rzadkie włosy, skonsultuj to z kosmetyczką wykonującą opalanie natryskowe. Może podjąć decyzję o braku konieczności wykonywania depilacji.

Jeśli marzysz o gładkim ciele bez codziennego golenia, przeczytaj nasz artykuł o depilacji laserowej: Depilacja laserowa – co to jest, jakie są efekty, czy boli, cena - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

W dniu planowanego zabiegu nie nakładaj na siebie żadnych produktów kosmetycznych, w tym także antyperspirantu. Zawarte w nich składniki mogą zaburzyć proces opalania, a w efekcie nabawisz się nieestetycznych plam.

Na opalanie natryskowe nałóż w miarę luźną bieliznę oraz ciuchy. Zapobiegniesz tym powstanie potencjalnych śladów.

Jak wygląda opalanie natryskowe ?

Po wykluczeniu przeciwwskazań oraz omówieniu koloru z kosmetyczką, zostaniesz poproszony o przygotowanie się do opalania natryskowego. W tym celu otrzymasz jednorazowe klapki, bądź samoprzylepne nakładki na stopy, czepek na włosy oraz stringi. Istnieje także możliwość opalanie się zupełnie nago – jest to jednak indywidualna decyzja, zawsze podejmowana przez klienta.

Następnie wejdziesz do specjalnej kabiny osłonnej, w której dojdzie do zabiegu. Po przybraniu pozycji w rozkroku oraz podniesieniu rąk, kosmetyczka z pomocą urządzenia do opalania natryskowego rozpocznie działanie. Całość będzie trwała około 10- 15 minut. Istnieje także możliwość opalenia jedynie poszczególnych partii ciała- taki zabieg będzie analogicznie krótszy.

Po zabiegu zostaniesz poproszony o odczekanie kilku minut, aby preparat całkowicie się wchłonął. Po tym czasie możesz spokojnie się ubrać. Zabieg zostaje uznany za zakończony.

Efekt opalania natryskowego

Pierwsze poświaty są widoczne od razu. Natomiast na cały efekt, w pełnej okazałości warto poczekać do następnego dnia.

Sztuczne opalanie natryskowe

Opalenie natryskowe – od ilu lat ?

Do opalania natryskowego mogą przystąpić osoby powyżej 18 roku życia.

W niektórych salonach można się jednak spotkać się z informacją, że niepełnoletnie osoby zostaną obsłużone, jednakże muszą pojawić się z prawnym opiekunem, który wyrazi na to zgodę.

 Opalanie natryskowe – kiedy prysznic ?

Przez pierwsze godziny po wykonaniu opalania natryskowego, warto unikać wszelkich płynów, nawet łez, czy potu. Po jakim czasie się umyć ? Najlepiej po 6-8 godzinach od wykonania zabiegu. W pierwszych chwilach woda będzie wręcz brunatna. Nie powinno Cię to niepokoić. Myj ciało, póki woda nie stanie się czysta. Ważne: W pierwszych dniach nie używaj ostrych gąbek, peelingów, szczotek oraz tarek. Myj ciało delikatnie. To samo tyczy się wycierania- używaj miękkich ręczników, unikaj chaotycznego pocierania, czy szorowania.

Na ile wystarcza opalanie natryskowe ?

Jest to kwestia dość indywidualna. Mamy realny wpływ na trwałość opalenizny. Używajmy balsamów nawilżających, unikajmy siłowni, czy basenu. Dobrze przygotujmy się do zabiegu- dokładny peeling stanowi nieodłączny element opalania natryskowego. Ile się trzyma opalanie natryskowe ? Uznaje się, że od 7 do 10 dni. Stanowi o tym także odcień barwnika, na jaki się zdecydowaliśmy oraz nasza naturalna karnacja. „Jasna opalenizna” utrzyma się zdecydowanie krócej, od tej ciemniejszej. Nie popadajmy jednak w skrajność i wybierajmy odcienie intensywniejsze o zaledwie 1-2 tony.

Opalanie natryskowe – wady i zalety

Mimo utrzymywania się na rynku, w dalszym ciągu jest to zabieg wywołujący sporo kontrowersji. Posiada rzeszę zarówno fanów, jak i antyfanów. Posłuchajmy, jakie są argumenty.

Zalety:

- szybka, zdrowa opalenizna, nie wymagająca wielogodzinnego leżenia na słońcu,

- unikamy bezpośredniego narażenia na promienie słoneczne oraz UV w solarium,

- unikamy poparzeń oraz przebarwień wynikających z niewłaściwego opalania,

- możemy sami wybrać odcień opalenizny,

- efekt jest niemalże natychmiastowy,

- dostępność 365dni w roku,

- brak powikłań związanych z wystąpieniem zmarszczek, czy zwiotczeniem skóry.

Wady:

- krótkotrwały efekt,

- cena,

- możliwość wystąpienia plam oraz zacieków,

- kontakt z chemicznym składnikiem,

- nie można wykonać opalania natryskowego posiadając świeże rany oraz otarcia,

- może dojść do zabarwienia płytki paznokcia,

- zakaz korzystania z sauny, basenu, czy siłowni.

Opalanie natryskowe – czy warto ?

Jeśli czeka nas ważne wydarzenie, lubimy mieć zdrową opaleniznę także zimą, bądź chcemy przedłużyć efekt złocistej poświaty z wakacji, zdecydowanie warto udać się na opalanie natryskowe. Dzięki niemu nasza skóra będzie wyglądać zdrowiej oraz smuklej, a wszystkie zalety zostaną wizualnie podkreślone.  

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, w tym m.in. czy opalanie natryskowe brudzi ubrania, to zapraszamy do artykułu: Opalanie natryskowe – najczęstsze pytania - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Przeciwwskazania do opalania natryskowego

- otwarte rany, zadrapania, świeże tatuaże i kolczyki,

- infekcje skórne, grzybicze, wirusowe oraz bakteryjne,

- choroby zakaźne,

- alergia na składniki produktu do opalania,

- atopowe zapalenie skóry,

- łuszczyca,

- stany zapalne układu oddechowego, infekcje, antybiotykoterapia,

- nowotwór oraz chemioterapia.

Ile kosztuje opalanie natryskowe?

Cena opalania natryskowego waha się w granicach 100-150 złotych. Jednorazowe elementy są wliczone w cenę.

Zobacz również