Depilacja laserowa – bikini głębokie - jak wygląda, jak się przygotować, okres, efekty, cena

depilacja laserowa bikini głębokie
Spis Treści:
 1. Depilacja laserowa – bikini głębokie - jak wygląda, jak się przygotować, okres, efekty, cena
 2. Depilacja głębokiego bikini – co to właściwie znaczy ?
 3. Depilacja bikini głębokie – laser
 4. Depilacja laserowa bikini głębokie – jak się przygotować ?
 5. Zalecenia po zabiegu depilacja laserowa- bikini głębokie
 6. Jakie kremy po depilacji laserowej ?
 7. Depilacja laserowa bikini – ile razy ?
 8. Depilacja bikini głębokie – jak często ?
 9. Depilacja laserowa, a antykoncepcja
 10. Czy depilacja laserowa jest bezpieczna ?
 11. Depilacja laserowa – kiedy efekty ?
 12. Laserowa depilacja – przeciwwskazania
 13. Przeciwwskazania bezwzględne:
 14. Depilacja laserowa bikini głębokie – cena
 15. Depilacja holywoodzka cena
Depilacja laserowa – bikini głębokie - jak wygląda,  jak się przygotować, okres, efekty, cena

Każda kobieta marzy o gładkiej skórze, pozbawionej niedoskonałości. A to właśnie okolice bikini są najbardziej narażone na ich powstanie. Czy istnieje metoda depilacji, dzięki której pożegnamy ten problem raz a dobrze? Czy to cudowny sposób, na gładkość oraz delikatność na lata? Czym jest depilacja laserowa głębokiego bikini ? Czy powinnyśmy się jej bać? Kto może ją wykonać? Odpowiedzi znajdziesz w artykule poniżej.

Depilacja głębokiego bikini – co to właściwie znaczy ?

Wiele z nas przeglądając oferty salonów kosmetycznych, nie raz zastanawiało się jak rozumieć pojęcie „głębokie”. Co gorsza, mimo używania tego samego słownictwa, nawet kosmetyczki różnie je interpretują. Co to więc jest to głębokie bikini? Rozwiewamy wątpliwości!

Bikini głębokie, często nazywane również brazylijskim, polega na całkowitym usunięciu zbędnego owłosienia z wzgórka łonowego, pachwin, warg sromowych, ich wnętrza, okolic odbytu oraz pupy.

Bikini hollywoodzkie, to określenie na depilacje usuwającą włoski z… całych okolic intymnych.

Co więc tak naprawdę różni te metody? Pierwsza z nich dopuszcza pozostawienie estetycznego paseczka włosów na wzgórku łonowym.

Widząc już, jak małe różnice pojawiają się przy rozróżnieniu tych metod, możemy wybaczyć niektórym salonom synonimiczne nazewnictwo. Jednocześnie, jeśli zdecydujemy się na udanie na zabieg, precyzyjnie omówmy jego przebieg, aby został spełniony nasz oczekiwany efekt. Depilacja brazylijska laserem to nazwa, z którą spotkamy się najczęściej i w granicy której będziemy mogli decydować o pozostawieniu paseczka na wzgórku łonowym, bądź wykonaniu całościowej depilacji.

Depilacja bikini głębokie – laser

Wiedząc już, czym jest depilacja głęboka, zastanówmy się, jak dochodzi do jej wykonania z użyciem lasera. To technologia wykorzystująca tzw. laser diodowy, który punktowo wypuszcza wiązki światła, a te niszczą melaninę zawartą w mieszkach włosowych. Mimo złowrogiego opisu zabiegu- uspokajamy. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a dzisiejsza technika może poszczycić się laserem, który nie uszkadza tkanek oraz komórek znajdujących się wokół cebulki włosa.

W trakcie zabiegu kosmetyczka punktowo przykłada głowicę emitującą laser do skóry. Możemy odczuwać delikatne szczypanie, bądź kłucie- w każdym razie nie są to objawy sprawiające ból, mogą powodować jedynie chwilowy dyskomfort. Zabieg trwa w okolicach 15- 25minut i w przypadku bikini głębokiego jest wykonywany nago od pasa w dół.

Jeśli ciekawi Cię druga, obecna na rynku metoda depilacji, błędnie nazywana laserem, to zapraszamy do lektury tekstu:  Depilacja laserowa – co to jest, jakie są efekty, czy boli, cena - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Depilacja laserowa bikini głębokie – jak się przygotować ?

W celu przeprowadzenia skutecznego zabiegu, należy:

- przez miesiąc przed wykonaniem zabiegu nie depilować ciała (można je jedynie golić, z użyciem maszynki, bądź trymera),

- dzień przed lub najlepiej rano w dniu zabiegu, należy dokładnie ogolić całe miejsca intymne- tylko do takich włosków dojdzie wiązka światła, a w efekcie tylko one ulegną rozpadowi,

- jeśli chcemy zostawić na wzgórku łonowym paseczek, bądź inny dowolny wzorek- „nadajmy go” poprzez niegolenie włosków w tym miejscu,

- umyjmy dokładnie ciało bezpośrednio przed zabiegiem (w salonach zazwyczaj jest dostępny prysznic),

- w dobie poprzedzającej zabieg, nie nakładajmy na miejsce zabiegowe zbędnych kosmetyków, balsamów, dezodorantów, perfum itp.,

- na miesiąc przed depilacją nie opalajmy skóry, także w solarium,

- na pół roku przed planowaną wizytą, zrezygnujmy z doustnych kuracji retinoidami,

- na dwa tygodnie przed zabiegiem, zrezygnujmy z przyjmowania leków oraz ziół światłouczulających,

- na dobę przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu.

Kochana- zrelaksuj się! Potraktuj tę wizytę jako przyjemność. Osoba wykonująca depilację laserową to fachowiec, który zrobi wszystko, abyś czuła się jak najbardziej komfortowo. Najważniejsze: Zalecenia te dotyczą każdego zabiegu! Nie tylko pierwszego w serii.

Zalecenia po zabiegu depilacja laserowa- bikini głębokie

Przygotuj się na to, że bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona oraz podrażniona. Stan ten może utrzymać się nawet do 2-3 dni. Dlatego, jeśli planujesz zabieg z góry, zrób to w mądry sposób. Najlepiej wykonaj go chwilę przed weekendem, wolnym, czy po prostu zwykłymi dniami, które nie będą niosły za sobą dużego wysiłku oraz stresu. Przez te dni warto nakładać w miarę możliwości luźną oraz przewiewną bieliznę, a także ubrania.

Na kilka dni po wykonanym zabiegu, nie nakładaj na miejsca intymne żadnych kosmetyków. Zaleca się zrezygnowanie także z mydła. Wybieraj produkty na bazie naturalnych, najlepiej łagodzących składników. Zrezygnuj z gorącej kąpieli oraz ostrych ręczników.

W trakcie całej serii oraz do dwóch tygodni po ostatnim zabiegu zrezygnuj z solarium. Jeśli Twoja skóra skłonna jest do zaczerwień i potrzebuje długiego czasu na regenerację, zaniechaj także korzystania z sauny oraz basenu.

Pamiętaj, że niezależnie od tego w jakim tempie będziesz tracić włoski oraz jak długie będą przerwy między kolejnymi zabiegami, nie wyrywaj ich- stosuj jedynie maszynkę.

Wszystkie zalecenia pozabiegowe tyczą się każdorazowego przypadku.

Jakie kremy po depilacji laserowej ?

Okolice intymne wymagają od nas specjalnej opieki. Starajmy się więc po wykonaniu depilacji laserowej na zachowanie higieny na jak najwyższym poziomie. Używajmy ograniczoną ilość zbędnych kosmetyków. Do mycia oraz pielęgnowania wykorzystujmy produkty łagodzące, posiadające w składzie: alantoina, panthenol, aloes, olejek z pestek moreli, organiczne masła (m.in. shea, czy kokosowy).

Depilacja laserowa bikini – ile razy ?

Jeśli masz obawy, bądź zwyczajnie wstydzisz się wizyty u kosmetologa, w celu wykonania depilacji laserowej- mamy złą wiadomość. Dla osiągnięcia wymarzonych efektów, będziesz musiała ją powtórzyć nawet 4-6 razy. Konkretna liczba jest zależna od Twojej karnacji, typu włosa, fazy jego cyklu oraz reakcji organizmu. Kosmetolog na ogół określa potrzebną ilość na pierwszej wizycie- będącej wstępną konsultacją, jednakże musisz wiedzieć, że ta liczba może zmienić się w trakcie serii- zarówno na plus, jak i na minus.

Depilacja bikini głębokie – jak często ?

W miarę możliwości obu stron, wizyty na ogół umawia się z zachowaniem jednomiesięcznej przerwy.

Depilacja laserowa, a antykoncepcja

Mamy dobrą wiadomość- nie istnieje zależność między tymi dwoma aspektami. Depilacja laserowa nie wpływa negatywnie ani na okolice intymne, ani na skuteczność antykoncepcji a doustne przyjmowanie leków hormonalnych nie zaburza oraz nie wpływa na przeprowadzenie depilacji laserowej.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna ?

Tak, depilacja laserowa zdecydowanie należy do bezpiecznych zabiegów. Co więcej, praktycznie nie posiada skutków ubocznych. Decydując się na jej wykonanie, wybierajmy tylko sprawdzone salony, cieszące się nienaganną opinią. Nie bójmy się zapytać o sprzęt- jego jakość oraz właściwości mogą stanowić dla nas kluczową informację. To samo tyczy się uprawnień osoby, wykonującej zabieg. Sprawdźmy, czy na pewno znaleźliśmy się w odpowiednich rękach. Poziom higieny w salonie również powinien być dla nas znaczący.

Nie bagatelizujmy zaleceń przed zabiegiem oraz nie zatajajmy faktów, które są przeciwwskazaniami. Stanowią one prawidłowe przygotowanie do depilacji laserowej, które zapewni nam spokój oraz komfort. Podobna sytuacja tyczy się zaleceń po wykonaniu zabiegu- dostosujmy się do nich, aby cała kuracja przeszła bez żadnych problemów.

Depilacja laserowa – kiedy efekty ?

Różnice w odrastających włoskach dostrzeżemy już po pierwszym zabiegu. Jednakże maksymalną utratę włosków, ocenianą na ok.95% otrzymamy po wykonaniu całej serii. Oznacza to, że po depilacji laserowej głębokiego bikini, odrośnie nam zaledwie 5% włosków. Co ciekawe, są one na tyle jasne, cienkie oraz słabe, że przez wiele kobiet oceniane są jako praktycznie niewidoczne.

Laserowa depilacja – przeciwwskazania

Zabieg laserowego usuwania owłosienia, można wykonać jedynie po wykluczeniu przeciwwskazań, a te należy podzielić na dwie grupy: bezwzględne oraz okresowe. Pierwsze z nich wykluczają absolutny udział w depilacji laserowej, natomiast drugie wskazują, że jest ona możliwy, ale dopiero po minięciu określonego czasu. Warto wspomnieć, że osoby posiadają siwe, rude oraz bardzo jasne włosy, nie mogą wziąć udziału w depilacji laserowej, ze względu na brak melaniny.

Przeciwwskazania bezwzględne:

- metalowe implanty,

- niektóre choroby endokrynologiczne,

- epilepsja,

- łuszczyca, atopowe zapalenie skóry,

- nieunormowana cukrzyca,

- niektóre stany lękowe oraz choroby psychiczne ( należy skonsultować z lekarzem prowadzącym).

Przeciwwskazania okresowe:

- czas ciąży oraz karmienia piersią,

- choroby skórne,

- infekcje,

- choroby zakaźne,

- infekcje układu rozrodczego,

- opalona skóra,

- kuracja retinoidamy, witaminą C oraz peelingami chemicznymi,

-  antybiotykoterapia, przyjmowanie sterydów oraz niektórych antydepresantów (należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym).

Depilacja laserowa bikini głębokie – cena

Koszt laserowego usuwania zbędnego owłosienia z okolic bikini głębokiego waha się w granicach 350- 400 złotych za jedną wizytę.

Depilacja holywoodzka cena

Cena całkowitej depilacji miejsc intymnych wyniesie nas porównywalne do bikini głębokiego, czyli ok. 350- 400 złotych.

Pamiętajmy, że w przypadku wykonania depilacji laserowej, koszty rosną wraz z ilością wizyt. Jednakże, wiele salonów kosmetycznych oferuje znaczące zniżki, pod warunkiem zdecydowania się na serię z góry. W takich sytuacjach możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Zobacz również