Mezoterapia igłowa pod oczy – dla kogo, czy warto, cena, efekty

mezoterapia oczu
Spis Treści:
 1. Mezoterapia igłowa pod oczy – dla kogo, czy warto, cena, efekty
 2. Co to jest mezoterapia igłowa ?
 3. Mezoterapia igłowa – oczy
 4. Mezoterapia – dla kogo ?
 5. Mezoterapia kwasem hialuronowym pod oczy
 6. Mezoterapia bezigłowa pod oczy – alternatywna dla mezoterapii igłowej
 7. Zalecenia po mezoterapii mikroigłowej
 8. Mezoterapia pod oczy – light eyes
 9. Makijaż po mezoterapii
 10. Ampułki do mezoterapii igłowej pod oczy
 11. Mezoterapia igłowa pod oczy – efekty
 12. Mezoterapia pod oczy – powikłania
 13. Przeciwwskazania do mezoterapii
 14. Mezoterapia pod oczy - cena
Mezoterapia igłowa pod oczy – dla kogo, czy warto, cena, efekty

Nie bez powodu mezoterapia igłowa pod oczy, została okrzyknięta jednym najskuteczniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Cechuje ją wysokie bezpieczeństwo oraz bezapelacyjna trwałość otrzymanych rezultatów. Efekty widoczne są niemal natychmiastowo, a odżywiona skóra sprawia że wyglądamy młodziej. Czym jest ten cudowny zabieg ? Jak się go wykonuje ? Dla kogo jest przeznaczony ? Odpowiadamy w artykule.

Co to jest mezoterapia igłowa ?

Co ciekawe, jest to zabieg nie tylko kosmetyczny. Płynące z niego korzyści doceniają lekarze na całym świecie, już od przeszło pół wieku. Dopiero w ostatnich latach, które przepełnione są odkryciami na rynku medycznym oraz kosmetycznym, zaczęto wykorzystywać jego właściwości do korygowania oraz poprawiania naszego naturalnego piękna. Jak wygląda? To zabieg polegający na podanie koktajli odżywczych, bezpośrednio w głąb skóry, z użyciem cienkiej igły. W rezultacie otrzymujemy silne nawilżenie, ujędrnienie oraz redukcję zmarszczek, czy blizn. Dodatkowo, mezoterapia igłowa to także świetny sposób na walkę z łysieniem, czy nadprodukcją sebum. Korzyści tego zabiegu może poznać każdy, posiadający choć jedną niedoskonałość w swoim ciele. Zabieg w zależności od wybranej partii ciała trwa w okolicach 15- 30minut i jest wykonywany z użyciem miejscowego znieczulenia.

Mezoterapia igłowa może być wykonywany zarówno u kobiet, jak u i mężczyzn. W głównej mierze wykorzystuje się ją do odżywiania oraz napinania skóry, walki ze zmarszczkami oraz wiotczejącą skórą, redukcji blizn i rozstępów, walki z łysieniem oraz… do wzmocnienia skóry wokół oczu.

Mezoterapia igłowa – oczy

Jeśli posiadasz:

- zmarszczki mimiczne,

- tzw. kurze łapki,

- cienką oraz wiotką skórę skłonną do szarzenia, a także przesuszenia,

- cienie, plamy oraz sińce pod oczami,

to ten zabieg jest stworzony właśnie dla Ciebie! Nawet, jeśli nieraz próbowałaś już walki z niedoskonałościami umieszczonymi w okolicach oczu i nie uzyskałaś żadnego, zadowalającego efektu, nie załamuj się!  Jest to jedna z cieńszych oraz trudniejszych okolic do pielęgnacji. Praktycznie pozbawiona tkanki tłuszczowej, skłonna do przesuszeń oraz podrażnień. W dodatku, narażona na ciągłe tarcia, przegrzania oraz przemrożenia, promieniowanie UV, złą pielęgnację oraz dotyk. To wszystko sprawia, że bardzo szybko pojawiają się drobne zmarszczki oraz problemy z odpowiednim nawilżeniem. O skórę w okolicach oczu, powinniśmy zacząć dbać już po 20 roku życia.

Jeśli mimo poprawnego wykonywania codziennej pielęgnacji i tak pojawiły się u nas pierwsze zmarszczki, czy przebarwienia, warto udać się na mezoterapię igłową okolic oczu. Przeprowadza się ją tak samo, jak iniekcję na dowolnym obszarze ciała. Po zaaplikowaniu znieczulenia oraz minięciu odpowiedniego czasu, w którym zacznie działać, kosmetolog, bądź lekarz podaje przygotowany wcześniej preparat za pomocą drobnych mikronanakłuć. Mezoterapia pod oczy to jedna z krótszych iniekcji, trwająca maksymalnie 15- 20minut. Łącznie ze wstępną konsultacją, omówieniem kolejnych etapów zabiegu, działaniem znieczulenia, przedyskutowaniem zaleceń domowych oraz zabiegiem właściwym, całość powinna nam zająć nie więcej niż godzinę. Mezoterpaia igłowa pod oczy powinna być wykonywana w serii ,składającej się z 2-3 zabiegów, w odstępach około 2-3 tygodniowych.

Mezoterapia – dla kogo ?

Przede wszystkim dla osób, posiadających realny problem w okolicach oczu oraz nie posiadających przeciwwskazań do wykonania zabiegu. W zależności od wyboru wstrzykniętego koktajlu, możemy w większym stopniu podziałać na konkretny problem. Dlatego warto wybrać się do specjalisty, który fachowym okiem określi nasz problem oraz pomoże dobrać odpowiednią kurację. Tak, aby efekty były jak najtrwalsze oraz najbardziej nas zadowalające.

Mezoterapia oka to zabieg dla osób posiadających przesuszoną skórą, skłonną do powstawania zmarszczek oraz zwiotczeń, a także z widocznymi cieniami, czy sińcami. Jednakże, miejmy świadomość, że głębokie, ciemne sińce pod oczami, powinien obejrzeć lekarz, gdyż mogą wskazywać na nieprawidłowości zachodzące w organizmie. Pamiętajmy, że zabieg mezoterapia mikroigłowa pod oczy to zabieg pielęgnacyjny, z estetycznym rezultatem, nie leczniczy.

Mezoterapia kwasem hialuronowym pod oczy

Wszelkiego rodzaju produkty wykorzystywane do iniekcji w trakcie mezoterapii igłowej, w głównej mierze bazują na kwasie hialuronowym. To jeden z najpowszechniej występujących w kosmetyce składników, który rewelacyjnie sprawdza się przy głębokim nawilżeniu, napięciu oraz ujędrnieniu skóry. Użycie go nie tylko w trakcie mezoterapii igłowej pod oczy, ale także przy innych zabiegach kosmetycznych, zapewni zredukowanie zmarszczek, odżywienie skóry oraz jej znaczne wzmocnienie.

Mezoterapia bezigłowa pod oczy – alternatywna dla mezoterapii igłowej

Istnieje także bezinwazyjna oraz delikatna forma omawianego zabiegu, czyli mezoterapia bezigłowa. Jak sama nazwa wskazuje, wykonuje się ją bez użycia igieł. Składniki aktywne zawarte w ampułkach wprowadzane są za pomocą ultradźwięków. Po nałożeniu koktajlu na skórę oraz przykryciu go specjalnym żelem przewodzącym (ten sam produkt wykorzystuje się m.in. w trakcie wykonywania USG), kosmetyczka przesuwa specjalną głowicę, która wtłacza ampułkę w głąb skóry. Efekty zabiegu często porównywane są do wykonania mezoterapii igłowej, przy jednoczesnym zachowaniu bezinwazyjnej, delikatnej formy odżywienia.

Zalecenia po mezoterapii mikroigłowej

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, należy zrezygnować z dotykania miejsca zabiegowego. W kolejnej dobie unikajmy alkoholu oraz mocnej kawy. Pijmy dużo wody oraz zaplanujmy spokojny odpoczynek.

Do tygodnia po wykonaniu mezoterapii igłowej w okolicach oczu, należy zrezygnować z uczęszczania na basen, siłownię oraz saunę.

Przez cały okres trwania kuracji oraz do dwóch tygodni po wykonaniu ostatniego zabiegu, należy codziennie nakładać na twarz krem z filtrami przeciwsłonecznymi.

Mezoterapia pod oczy – light eyes

Jeśli szukasz odpowiedniej dla siebie kuracji, na pewno spotkałaś się z określeniem mezoterapii igłowej pod oczy light eyes.  Jest to nie tyle odmienny zabieg, co wykorzystanie specjalnej ampułki, mającej składniki nakierowane na rozjaśnienie skóry wokół oczu. W głównej mierze mowa o:

- wyciągu z jagód,

- esencji z ruszczyka,

- rozmarynie,

- witaminie C,

- heksapeptydach.

Użycie tych składników, gwarantuje likwidację niedoskonałości znajdujących się wokół oczu oraz wykazuje silne działanie rozjaśniające. W głównej mierze zabieg z użyciem tego koktajlu dedykowany jest dla osób posiadających cienie oraz sińce pod oczami.

Makijaż po mezoterapii

Na ogół zaleca się wykonanie makijażu po dobie od wykonania mezoterapii igłowej skóry wokół oczu.

Miejmy jednak świadomość, że nałożenie makijażu wiąże się z późniejszym wzmożonym tarciem skóry wokół oczu. Dodatkowo, do demakijażu używa się kosmetyków, które mogą podrażnić gojącą się skórę. Dlatego w miarę możliwości, zaplanujmy zabieg mezoterapii igłowej oczu w okresie, w którym nie będziemy wykonywać makijażu przez przynajmniej 2-3 dni.

Ampułki do mezoterapii igłowej pod oczy

Każda z ampułek wykorzystywanych do zabiegów typu mezoterapia igłowa, cechuje się posiadaniem w składzie najwyższej jakości produktów, będących w głównej mierze składnikami aktywnymi w najlepszym, możliwym stężeniu. Poza kwasem hialuronowym, który tworzy niejako bazę do takich ampułek, w koktajlach dedykowanych do pielęgnacji skóry wokół oczu, zobaczymy także:

- peptydy,

- kofeinę,

- witaminę C,

- krzem.

Mimo, iż wprowadzane ampułki stanowią procentową większość pozytywnych rezultatów, to samo wkłucie też ma swoje zalety. Dzięki takiemu mikronakłuwaniu poprawiamy mikrokrążenie, a w efekcie dotlenienie naszej skóry.

Mezoterapia igłowa pod oczy – efekty

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednakże na całkowitą redukcję drobnych zmarszczek, widoczne napięcie skóry, zminimalizowanie sińców oraz cieni, należy poczekać do zakończenia całej serii.

Mezoterapia pod oczy – powikłania

Po poprawnie wykonanym zabiegu, w trakcie którego zostały zachowane podstawowe  zasady higieny i bezpieczeństwa, nie ma możliwości powstania negatywnych powikłań. Do ewentualnych, przejściowych skutków ubocznych można zaliczyć pojawienie się obrzęków, zaczerwienienia oraz delikatnego bólu. Opuchnięte oczy po mezoterapii igłowej to również nic niepokojącego.  Są to zjawiska wynikające z naturalnej obrony organizmu i nie powinny nas niepokoić. Przejdą samoistnie w ciągu maksymalnie 4-6dni.

Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na wykonanie zabiegu u niewłaściwej osoby, a ta z racji na brak prawidłowego przygotowania do wykonywania tego typu zabiegów, przykładowo przeprowadziła zbyt głęboką iniekcję, bądź nie zachowała podstaw higieny, może dojść do wystąpienia reakcji alergicznych lub mocniejszych obrzęków skóry. W takiej sytuacji należy bezzwłocznie udać się po pomoc do lekarza.

Przeciwwskazania do mezoterapii

Zabieg mezoterapii igłowej okolic oczu jest w 100% bezpieczny oraz naturalny. Wymaga on jednaj wykluczenia na konsultacji wstępnej wszelkich przeciwwskazań do jego wykonania. Mowa o:

- stany wirusowe, grzybicze oraz bakteryjne skóry,

- okres ciąży oraz karmienia piersią,

- choroby nowotworowe,

- chemioterapia,

- nadciśnienie,

- nieuregulowana cukrzyca,

- choroba Hashimoto,

- infekcja, gorączka, antybiotykoterapia,

- uczulenie na którykolwiek ze składników koktakli,

- przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi,

- skłonność do powstawania bliznowców oraz zwłóknień.

Mezoterapia pod oczy - cena

Za mezoterapię okolic oczu zapłacimy w granicach 100- 200 złotych za jedną wizytę. Pamiętajmy, że najlepiej wykonać go w serii 2-3 zabiegów. Wiele salonów oraz klinik oferuje znaczące zniżki przy odgórnym zdecydowaniu się na całą kurację.

 

 

Zobacz również