Manicure japoński- co to jest, cena, efekty.

manicure japoński
Spis Treści:
  1. Manicure japoński- co to jest, cena, efekty.
  2. Co to jest manicure japoński?
  3. Skład zestawu do manicure japońskiego
  4. Na czym polega manicure japoński?
  5. Jak często wykonywać manicure japoński?
  6. Manicure japoński krok po kroku
  7. Manicure japoński przed i po
  8. Czy na manicure japoński można nakładać lakier?
  9. Manicure japoński po hybrydzie
  10. Przeciwwskazania do manicure japońskiego
  11. Ile trwa manicure japoński?
  12. Manicure japoński- czy warto?
  13. Jak zrobić manicure japoński w domu?
  14. Cena zabiegu manicure japoński
Manicure japoński- co to jest, cena, efekty.

Niepodważalny hit, który przybył do nas prosto z kraju kwitnącej wiśni. Masz problem ze zniszczonymi i popękanymi paznokciami? A może myślisz o wzmocnieniu zdrowych paznokci? TEN zabieg spowoduje, że będziesz miała mocne, błyszczące i zdrowe paznokcie. Zainteresowana?

 

Co to jest manicure japoński?

To jeden z kluczowych sposobów na uratowanie kruszących się, łamliwych oraz pozbawionych witamin paznokci. Stylistki porównują go do zabiegu regeneracji włosów u fryzjera. Dzięki jednej wizycie możemy odżywić, wzmocnić oraz wyrównać stan naszych paznokci. Jest to jeden z naturalniejszych sposobów odratowania paznokci po żelowych bądź akrylowych stylizacjach. Japoński manicure- jak sama nazwa wskazuje- pochodzi z Azji, gdzie od przeszło 400lat dba o zadbane i piękne dłonie swoich mieszkanek. To wszystko dzięki zawartym w nim magicznym składniku wprost z Morza Japońskiego.

 

 Skład zestawu do manicure japońskiego

Do zestawu należą delikatne pilniczki, dwie oznakowane polerki oraz dwa tajemnicze pojemniczki. To właśnie w nich znajdują się produkty zawierające składniki aktywne. Mowa przede wszystkim o krzemionce pochodzącej z Morza Japońskiego, pszczelim pyłku, a także keratynie, czy witaminie A+E.

 

Na czym polega manicure japoński?

Ta metoda regeneracji polegająca  na wcieraniu za pomocą specjalnych polerek witamin oraz substancji aktywnych bezpośrednio w płytkę paznokcia.

 

Jak często wykonywać manicure japoński?

W celu wykonania intensywnej regeneracji, warto wykonywać zabieg manicure’u japońskiego  w serii, co około 2-3 tygodnie. Wykwalifikowany stylista najlepiej oceni stan oraz potrzeby naszych paznokci, dzięki czemu podpowie nam, jak często powinniśmy udać się na odnowę. Przy działaniu profilaktycznym, może zalecić nam wybranie się na jedną wizytę co około 4-8 tygodni, w celu utrzymania dobrego stanu naszych paznokci.

 

Manicure japoński krok po kroku

Zabieg wykonujemy tylko na dokładnie oczyszczonej oraz pozbawionej wszelkich stylizacji płytce. Przed rozpoczęciem właściwego zabiegu odnowy, delikatnie odpychamy skórki ( najlepiej drewnianymi patyczkami) oraz nadajemy paznokciom odpowiedni kształt. Pamiętajmy, że w przypadku paznokci bardzo zniszczonych, najodpowiedniejsze będzie skrócenie ich do minimum. Zaoszczędzimy tym potencjalnego uszkodzenia i tak już cienkich paznokci. Tak przygotowane płytki powinniśmy jeszcze dokładnie odtłuścić. Po wstępnych przygotowaniach, możemy przy pomocy zestawu do manicure japońskiego zabrać się do zabiegu właściwego.

Manicure japoński zaczynamy od wtarcia zielonej pasty. Używamy do tego polerki w tym samym kolorze, oznaczonej numerem  jeden. Czynność wykonujemy tak długo, aż paznokieć  stanie się charakterystycznie błyszczący. Ważne jest, aby produkt wcierać w jednym kierunku, najlepiej okrężnymi ruchami. Na tym etapie bardzo ważna jest precyzyjność oraz cierpliwość- bez dobrze wtartej pasty, nie dostarczymy w odpowiedni sposób składników aktywnych, przez co zabieg będzie niewystarczający. Jak wykonać drugi etap manicure’u japońskiego? Zmieniamy polerkę na różową- oznaczoną numerem drugim. Za jej pomocą wcieramy puder z kolejnego opakowania. Ma on za zadanie zatrzymać na powierzchni paznokcia wtarte składniki odżywcze z pierwszej pasty. Poza wykończeniem, nadaje także ostateczny błysk oraz daję ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami. Zaleca się, aby po zabiegu wmasować okrężnymi ruchami oliwkę w skórki wokół paznokci.

Manicure japoński jako kuracja wzmacniająca paznokcie to w tym momencie najlepsza z opcji regeneracji.

 

Manicure japoński przed i po

Co najważniejsze, efekty otrzymujemy bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. Dodatkową zaletą jest fakt, że produkty wykorzystywane do odnowy są w pełni naturalne. Dzięki temu nasze paznokcie stają się błyszczące, mocniejsze, zdrowsze oraz bardziej odporne na mechaniczne uszkodzenia, czy negatywne działanie składników zewnętrznych.

 

Czy na manicure japoński można nakładać lakier?

Nie powinno malować się płytki do 2-3 tygodni po zabiegu. Składniki aktywne wpływają pozytywnie na nasze paznokcie także po wykonaniu odnowy, przez co nie zaleca się jakiejkolwiek ingerencji w ich działanie. Dodatkowo, silnie odżywiona oraz nabłyszczona płytka mogłaby nie utrzymać na swojej powierzchni żadnego lakieru.

 

Manicure japoński po hybrydzie

Manicure hybrydowy uznaje się za delikatniejszą stylizację od tych z użyciem żeli, czy akryli. Jednakże nieprawidłowo wykonana lub nieumiejętnie zdjęta, może doprowadzić do zniszczenia płytki paznokcia, a ta w efekcie może potrzebować silnego odżywienia.  W takich przypadkach manicure japoński może zostać wykonany, ale dopiero po odczekaniu kilki lub nawet  kilkunastu dni. Bezpośrednio po usunięciu sztucznych zdobień, płytka paznokcia jest zbyt krucha, a mechaniczne elementy zabiegu mogą przynieść odwrotny do zamierzonego efekt. To samo tyczy się osób, które decydują się na zdobienia wykonywane bez zachowania przerwy.  Należy dać „odpocząć paznokciom” i dopiero po odpowiednim czasie zdecydować się na ich wzmocnienie. W kwestii konkretnej daty najlepiej poradzić się specjalisty.  Manicure japoński na zniszczone paznokcie to najlepsza i najbardziej naturalna metoda odżywcza, jednakże musi zostać wykonana z zachowaniem prawidłowych zasad.

 

Przeciwwskazania do manicure japońskiego

Jak większość zabiegów, tak i manicure japoński posiada listę przeciwwskazań.  Poza wspomnianymi wcześniej  bezpośrednio zdjętymi zdobieniami akrylowymi, żelowymi, czy hybrydowymi, na zabieg nie powinny się także decydować osoby, które mają problem:

- ze zmianami grzybiczymi oraz bakteryjnymi,

- alergicznymi (uczulenie na którykolwiek ze składników),

- ze zmianami ropnymi, otwartymi ranami, obrzękami w okolicach paznokci.

Dodatkowo informujemy, że osoby posiadające silnie zniszczone paznokcie powinny najpierw zastosować pielęgnacje wzmacniającą oraz odpowiednią suplementację.

 

Ile trwa manicure japoński?

W zależności od stanu paznokci, manicure japoński trwa około 30 minut.

 

Manicure japoński- czy warto?

Każda, nawet najdrobniejsze działanie przyniesie efekt. Dodatkowo, składniki zawarte w produktach aktywnych wykorzystywanych do zabiegu manicure’u japońskiego są w pełni naturalne. Brak chemicznych środków zapewni odpowiednią pielęgnację naszym zniszczonym paznokciom. Otrzymamy zdrowe, błyszczące paznokcie, odporne na wszelkie negatywne działanie środków zewnętrznych.

 

Jak zrobić manicure japoński w domu?

W celu profesjonalnej regeneracji  warto wykonanie manicure’u japońskiego pozostawić specjaliście. Jednakże, jeśli macie ochotę poeksperymentować w domu, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Zabieg jest w pełni bezpieczny, co oznacza że nawet przy niedokładnym przygotowaniu nie ma możliwości zrobienia sobie krzywdy. Pamiętajcie jednak o dokładnym przeczytaniu instrukcji, wraz z listą przeciwwskazań. Jeśli dalej będziecie mieli ochotę- zapraszamy do naszego akapitu manicure japoński krok po kroku. Zestaw kupicie w drogeriach internetowych już za około 100złotych.

 

Cena zabiegu manicure japoński

Cena w zależności od miasta oraz miejsca wykonania zabiegu waha się w granicach 30-60zł.

 

 

 

 

 

Zobacz również