Opalanie natryskowe – co to jest, cena, efekty

opalanie natryskowe
Spis Treści:
  1. Opalanie natryskowe – co to jest, cena, efekty
  2. Opalanie natryskowe – co to jest?
  3. Solarium natryskowe – jak to wygląda?
  4. Opalanie natryskowe – odcienie
  5. Opalanie natryskowe - efekty
  6. Opalanie natryskowe – jak się przygotować
  7. Opalanie natryskowe – kiedy prysznic?
  8. Jak zmyć opalanie natryskowe?
  9. Jaki balsam po opalaniu natryskowym?
  10. Czy opalanie natryskowe brudzi ubrania?
  11. Czy opalanie natryskowe jest zdrowe?
  12. Opalanie natryskowe w ciąży
  13. Opalanie natryskowe, a tatuaż
  14. Przeciwwskazania do opalania natryskowego
  15. Opalanie natryskowe – cena
Opalanie natryskowe – co to jest, cena, efekty

Kto nie marzy o namiastce lata w środku zimy? Co zrobić, kiedy lubimy opaleniznę, a słońca coraz mniej? Z ratunkiem przychodzi nam natryskowe opalanie, który poprawi koloryt naszej skóry już w kilka chwil.

Opalanie natryskowe – co to jest?

To niepodważalnie najbezpieczniejsza forma opalania. W odróżnieniu od klasycznego „smażenia” na słońcu, czy wizyty w solarium- w przypadku sztucznej opalenizny natryskowej nasza skóra nie jest narażona na promieniowanie ultrafioletowe. Skąd więc bierze się efekt? W trakcie zabiegu ciało zostaje spryskane specjalnym barwnikiem, który jednocześnie nawilża oraz odżywia naszą skórę. Jaki jest jego skład? Przede wszystkim pozbawiony alkoholu oraz parabenów. W głównej mierze to dihydroksyaceton (DHA), który po kontakcie z naszą skórą oddziałuje na aminokwasy i w bardzo delikatny sposób pobudza produkcję melatoniny.

Ciekawostka: dihydroksyaceton to główny składnik powszechnie nam znanych, drogeryjnych samoopalaczy.

Solarium natryskowe – jak to wygląda?

To bardzo powszechna nazwa miejsc, w których możemy skorzystać z właśnie tej formy opalania. Jak to wygląda? Opalanie odbywa się w specjalnie przygotowanej do tego kabinie. Najczęściej wchodzimy do niej w klapkach oraz kostiumie kąpielowym. Jest także możliwość opalanie się nago, bądź topless ( oczywiście decyduje o tym klient). Dodatkowo należy nałożyć czepek ochronny na głowę.  Istnieje także możliwość opalenia wybranego obszaru ciała- należy poinformować o tym obsługę, która na pewno w odpowiedni sposób powie nam jak mamy się do tego przygotować. Po znalezieniu się w kabinie, kosmetyczka rozpoczyna opalanie. Używa do tego specjalnego urządzenie do opalania natryskowego, którym równomiernie rozpyla barwnik wprost na nasze ciało. Cały zabieg trwa około 15 minut. Po jego zakończeniu należy odczekać kolejne kilka minut, w celu utrwalenia opalenizny.

Opalanie natryskowe – odcienie

W celu wybrania idealnego odcienia do naszej skóry, warto posłuchać specjalisty. Na ogół zostanie dla nas wybrany kolor o 1-3 tony ciemniejszy od naszego naturalnego.

Opalanie natryskowe - efekty

Efekty opalania natryskowego są niemal natychmiastowe. Jednakże opalenizna może się stopniować nawet do następnego dnia po zabiegu.

Opalanie natryskowe – jak długo się utrzymuje?

Opinię na ten temat są mocno podzielone. Wynika to bowiem z wielu czynników. Na trwałość opalenizny ma wpływ zarówno przygotowanie się do zabiegu, jak i późniejsza pielęgnacja. Niemniej jednak, utarło się powszechne myślenie, ze opalenizna natryskowa utrzymuje się około tygodnia. Jej niewątpliwym plusem jest fakt, że po tym czasie schodzi stopniowo, nie pozostawiając nieestetycznych plam, czy smug.

Opalanie natryskowe – jak się przygotować

Jak więc możemy realnie wpłynąć na przedłużenie trwałości opalenizny?  W dniach poprzedzających wizytę w renomowanym salonie, należy wykonać dokładny peeling ciała oraz równie precyzyjną depilację. W dniu opalania odradza się używania jakichkolwiek kosmetyków. Zbędne będzie balsamowanie ciała, czy korzystanie z antyperspirantów. Skóra musi być sucha, czysta i pozbawiona blokad w postaci niepotrzebnych składników kosmetycznych. Nie zakładaj biżuterii, nie wykonuj makijażu twarzy. Nałóż czarną bieliznę oraz zwiewny stój na powrót do domu. Jeśli zdecydujesz się na profesjonalny salon, możesz być spokojna o jednorazowy czepek oraz stringi.

Opalanie natryskowe – kiedy prysznic?

Zaleca się udać pod prysznic od 6 do 8 godzin po wykonanym opalaniu natryskowym. Nie zdziw się- woda początkowo będzie zabarwiona użytym barwnikiem. Myj ciało tak długo, aż spłukiwana woda będzie czysta. Użyj delikatnego płynu myjącego. Nie przyspieszaj spłukiwania wody gąbkami, czy mocnym tarciem. To samo tyczy się ręcznika- delikatnie osusz skórę, nie pocieraj.

Jak zmyć opalanie natryskowe?

Jeśli wybierzemy się do nieodpowiedniego miejsca lub nieprawidłowo przygotujemy skórę do zabiegu, efekt może wyjść niezadowalający, a sztuczna opalenizna natryskowa może stać się sporym problemem. Co wtedy? Zacznij od porządnego peelingu. Następnie dobrze naoliw skórę- opalenizna zawsze będzie się lepiej trzymać suchej skóry. Dobrze natłuszczone ciało łatwiej „puści” pigment. Jeśli to nie wystarczy, sięgnij po cytrynę. Wyciśnij z niej sok, a następnie zanurz w niej mały ręcznik frotte. Jeśli nie boisz się eksperymentów- podgrzej go w mikrofali. Ciepło, właściwości cytryny oraz naturalny peeling spowodowany pocieraniem skóry ręcznikiem powinien wyrównać oraz rozjaśnić koloryt Twojej skóry.

Jaki balsam po opalaniu natryskowym?

W celu jak najdłuższego utrzymania efektu sztucznej opalenizny, zaleca się codziennie nawilżać skórę. Idealnie nadadzą się do tego balsamy o lekkiej formule, pozbawione alkoholu oraz ścierających drobinek. Nie wykonujmy peelingu oraz starajmy się nie depilować włosków przez kilka kolejnych dni. Zbędne będzie także przesadne wycieranie ciała, sauna oraz chlorowana woda.

Czy opalanie natryskowe brudzi ubrania?

Odpowiedź może wydać się niezbyt zadowalająca, ale brzmi: Tak. Nie jest to jednak zabrudzenie stałe, pozbędziemy się go w trakcie pierwszego prania. Dlatego tak ważne jest nałożenie ciemnej bielizny oraz zwiewnego stroju. Głównie w celu utrzymania równomiernej opalenizny. W ciągu kilku dni po opalaniu, możemy pobrudzić jasne ciuchy, szczególnie w miejscach, które mocno stykają się ze skórą oraz są z natury bardziej potliwe.

Wskazówka dla panien młodych: wykonajcie opalanie natryskowe kilka dni przed ślubem. Skóra zdąży wystarczająco przyjąć pigment i nie będziecie musiały dodatkowo przejmować się potencjalnym poplamieniem sukni ślubnej.

Czy opalanie natryskowe jest zdrowe?

Tak. Skóra w trakcie zabiegu poddana jest jedynie spryskaniu preparatem barwiącym. Jeśli nie mamy na niego uczulenia (można to sprawdzić nakładając dowolny samoopalacz z drogerii), możemy z powodzeniem oddać się zabiegowi.

Opalanie natryskowe w ciąży

Nie zaleca się opalania natryskowego w ciąży ze względu na możliwość wystąpienia chemicznych substancji w składzie preparatu używanego w trakcie zabiegu.

Opalanie natryskowe, a tatuaż

Natryskowe opalanie możliwe jest w przypadku starszego tatuażu. Jeśli jesteśmy świeżo po jego wykonaniu, traktuje się go jako otwartą ranę, czyli jedno z przeciwwskazań.

Przeciwwskazania do opalania natryskowego

Mimo, iż opalanie natryskowe jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, niestety posiada listę przeciwwskazań, których koniecznie należy przestrzegać. Co oznacza, że na sztuczną opaleniznę nie powinny się decydować osoby, posiadające:

- otwarte rany, uszkodzenia skóry, wszelakie przerwania ciągłości naskórka,

- infekcje skórne, choroby grzybicze, stany zapalne, wirusowe oraz bakteryjne,

- alergie na którykolwiek ze składników,

- atopowe zapalenie skóry, łuszczycę,

- alergie oddechowe lub astmę,

- stany zapalne układu oddechowe,

- świeże tatuaże oraz kolczyki,

 

Opalanie natryskowe – cena

Za opalanie natryskowe jednego obszaru ciała zapłacimy w granicach kilkudziesięciu złotych, natomiast w przypadku opalania całego ciała kwota ta będzie wynosiła 110 - 130złotych.

Zobacz również