Mikrodermabrazja domowa

Mikrodermabrazja
Spis Treści:
  1. Mikrodermabrazja domowa
  2. Mikrodermabrazja- co to jest?
  3. Mikrodermabrazja domowe sposoby
  4. Mikrodermabrazja w domu- kosmetyki
  5. Mikrodermabrazja przygotowania do zabiegu
  6. Mikrodermabrazja kiedy wykonywać?
  7. Mikrodermabrazja w ciąży
  8. Domowa mikrodermabrazja efekty
  9. Czy mikrodermabrazja jest skuteczna?
  10. Domowa mikrodermabrazja cena
Mikrodermabrazja domowa
 

          Dzisiejsze realia, ciągły pośpiech, czy natłok obowiązków to powody, dla których posiadamy coraz mniej czasu.  Ta sama codzienność sprawia, że często zapominamy o sobie.  A należy pamiętać, że zadbany człowiek, to szczęśliwy człowiek! Stąd pojawiają się coraz częstsze pytania, czy jesteśmy w stanie niektóre zabiegi salonowe zastąpić tymi domowymi. I tutaj przychodzi do nas zabieg- mikrodermabrazja. Czy wszystkie mikrodermabrazje należy wykonywać w profesjonalnych salonach kosmetycznych, przy pomocy zaawansowanych specjalistów? Czy mikrodermabrazja w domu zastąpi całkowicie tą, wykonywaną przez fachowców? Czy będziesz potrafiła wykonać mikrodermabrazje twarzy w domowym zaciszu?

 

Mikrodermabrazja- co to jest?
 

          To nic innego, jak rodzaj peelingu, dzięki któremu pozbędziemy się niepotrzebnych zanieczyszczeń z warstwy rogowej naszej skóry. Systematyczna pielęgnacja poprawi kondycję oraz wygląd naszej skóry. Warto pamiętać, że może być wykonany u każdego, na właściwie każdym problematycznym fragmencie skóry.  Specjalistyczny zabieg mikrodermabrazji diamentowej na twarz wykonywany jest za pomocą sprzętu. To rodzaj mechanicznego, bezinwazyjnego peelingu, dający widoczne efekty już po jednym użyciu. Warto pamiętać, że posiada gamę zarówno wskazań, jak i przeciwwskazań. Jak więc wykonać go w domu, bez certyfikatów, czy urządzeń?

 

Mikrodermabrazja domowe sposoby

 

          Mikrodermabrazja diamentowa w domu to hit ostatnich czasów. Nie każdy z nas może pozwolić sobie na częste wykonywanie zabiegów kosmetycznych w specjalnie dostosowanych do tego salonach urody. Dlatego, przychodzimy z pomocą, jak pomóc swojej skórze w zaciszu naszych mieszkań. Pierwszą opcją, jest zakup sprzętu do mikrodermabrazji, dostosowanego do domowego użytku, ale jednocześnie posiadającego zarówno końcówki do mikrodermabrazji , jak i filtry. Dzięki takiemu sprzętowi oczyścimy naszą buzię i nadamy jej blasku.  Najsławniejszym i najłatwiej dostępnym, jest PMD- domowa mikrodermabrazja.  To poręczny sprzęt z końcówkami dostosowanymi do potrzeb naszej skóry. Mniejsze dostosowane są do naszej twarzy, natomiast większe- do ciała. Sprzęt jest w pełni bezpieczny, dodatkowo wygodny w użyciu- nie potrzebujemy baterii, gadżet zasilany jest na prąd. Działa na takiej samej zasadzie, jak profesjonalny sprzęt- zasysa oraz ściera martwy naskórek. Na rynku możemy znaleźć także inny urządzenia imitujące efekt mikrodermabrazji, to prostsze w użyciu aparatury, które łączy różny stopień ścierania i odświeżania skóry. Mniej zaawansowanych pocieszamy- efekty mikrodermabrazji możecie osiągnąć także kosmetykami.

 

Mikrodermabrazja w domu- kosmetyki

 

          Kosmetyki do mikrodermabrazji mają za zadanie osiągnąć taki sam efekt, jak profesjonalny zabieg. Po nich nasza skóra będzie odżywiona, a koloryt ujednolicony. Dodatkowo, pobudzimy ją do odnowy, dzięki stymulacji produkcji kolagenu.  Najczęściej wykorzystuję się w tym celu kryształki  korundu kosmetycznego.  Kupimy go w formie proszku, który należy zmieszać z ulubionym żelem do mycia twarzy oraz wykonać kilkuminutowy masaż. Pamiętajmy, że naszą domową „mikro”, możemy nałożyć nie tylko na twarz. Taki rodzaj peelingu przyda się każdemu problematycznemu obszarowi naszej skóry. Poza korundem, na rynku pojawiają się również inne kosmetyki, zawierające ścieralne właściwości . Pamiętajmy, żeby szukać tych, o jak najbardziej naturalnym składzie. Kierujmy się zaleceniami producenta, jednocześnie pamiętając, że zarówno umiar, jak i systematyczność dadzą najbardziej pożądane efekty.

 

Mikrodermabrazja przygotowania do zabiegu

 

          Niezależnie od tego, czy wykonujemy zabieg w salonie kosmetycznym, czy w domowym zaciszu- warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Należy wykonać dokładny demakijaż, przemyć skórę tonikiem oraz ją odkazić. Dopiero tak przygotowaną skórę możemy poddać zabiegowi kosmetycznemu mikrodermabrazji. Pamiętajmy, aby nie wykonywać żadnych działań kosmetycznych na obszarze pokrytymi ranami, stanami bakteryjnymi, wirusowymi, czy grzybiczymi.

 

Mikrodermabrazja kiedy wykonywać?

 

          Domowa mikrodermabrazja to zabieg delikatniejszy i łagodniejszy od tego salonowego. Sami możemy decydować o intensywności, częstotliwości oraz stopniu nasilenia. Niemniej jednak należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. W dalszym ciągu jest to zabieg, który ingeruje w naszą warstwę lipidową, więc warto wykonywać go w okresie jesień-zima/ wiosna. Promieniowanie słoneczne może doprowadzić do powstania przebarwień.  Dlatego należy pamiętać, że nie warto łączyć mikrodermabrazji i słońca.

 

 

Mikrodermabrazja w ciąży

 

          Kosmetolodzy w dalszym ciągu debatują, czy należy wykonywać zabieg mikrodermabrazji u kobiet w ciąży. Jak w każdym sporze, tak i tutaj- są zwolennicy oraz przeciwnicy.  Problem ten niejako zanika przy zabiegach domowych. Z zasady są one dużo mniej inwazyjne oraz łagodniejsze od tych, salonowych.  Jedynym problemem, którego powinna się obawiać przyszła mama, jest skłonność do przebarwień, wynikająca ze zmian hormonalnych w organizmie. Dlatego zawsze należy pamiętać o ochronie przed promieniowaniem słonecznym. 

 

Domowa mikrodermabrazja efekty

 

          Domowe zabiegi złuszczające można wykonywać nawet co tydzień.  Skrócenie czasu całej mikrodermabrazji w serii powoduje szybszy efekt. A ten może być widoczny już po 6-8 zabiegach. Otrzymamy gładką, promienną skórę, z widocznymi rozjaśnionymi przebarwieniami, wygładzonymi zmianami potrądzikowymi oraz zminimalizowanymi zmarszczkami mimicznymi. Całą serię warto wykonać także z drugiego powodu- efekt utrzyma się na dużo dłużej, a my otrzymamy promienną skórę na kilka miesięcy.

 

 

Czy mikrodermabrazja jest skuteczna?

 

          Każda, nawet najmniejsza ingerencja w skórę przyniesie efekt. Tym bardziej, jeśli działania te będą wykonywane systematycznie. Każdy, dla kogo zabieg domowej mikrodermabrazji jest wskazany, zobaczy efekt już po pierwszym zabiegu. Skóra zostanie oczyszczona oraz wygładzona, a to wpłynie na ułatwienie przenikania składników aktywnych w głąb skóry. Warto pamiętać, że po zabiegu mikrodermabrazji skórę należy odżywić, poprzez nałożenie odpowiedniego serum-uspokoić, dzięki  odpowiedniej maski oraz całość wykończyć kremem z filtrem UV.

 

Domowa mikrodermabrazja cena

          W zależności od wyboru opcji domowej mikrodermabrazji, ceny wahają się od kilku, do nawet kilkuset złotych. Najtańszy jest korund kosmetyczny, można go kupić już za ok. 3zł, gotowe peelingi to koszt od ok.15- 100zł. Tańsze sprzęty, to przedział w granicach 100-300zł, natomiast omawiany PMD, to cena 600-900zł. W przeliczeniu na serię zabiegów w profesjonalnym salonie, nawet najdroższy PMD do domowej mikrodermabrazji jest tańszą opcją.

 

 

Zobacz również