Przedłużanie rzęs – na czym polega, kto może wykonać, przeciwwskazania, cena

przedłużanie rzęs
Spis Treści:
  1. Przedłużanie rzęs – na czym polega, kto może wykonać, przeciwwskazania, cena
  2. Przedłużenie rzęs – na czym polega ?
  3. Przedłużanie rzęs – krok po kroku
  4. Jakie rzęsy wybrać do przedłużania ?
  5. Co ile uzupełniać rzęsy?
  6. Ile trwa przedłużanie rzęs ?
  7. Jak dbać o sztuczne rzęsy ? - zalecenia
  8. Jak zdjąć sztuczne rzęsy ?
  9. Jak zdjąć rzęsy w domu ?
  10. Czy sztuczne rzęsy niszczą naturalne ?
  11. Przedłużanie rzęs – wady
  12. Przedłużanie rzęs w ciąży
  13. Przeciwwskazania do przedłużania rzęs
  14. Przedłużanie rzęs – czy warto ?
  15. Ile kosztuje przedłużanie rzęs ?
Przedłużanie rzęs – na czym polega, kto może wykonać, przeciwwskazania, cena

Jest to zabieg ułatwiający nam codzienny makijaż. Dzięki niemu możemy cieszyć się pięknym oraz świeżym spojrzeniem nawet do 4 tygodni. Na czym polega zabieg i kto może się na niego zdecydować? Podpowiadamy.

Przedłużenie rzęs – na czym polega ?

To nic innego, jak doklejanie sztucznych włosków do naszych. Są różne metody, od najbardziej naturalnej, czyli 1:1 do tak zwanych russia volume. Co to oznacza w praktyce ? Pierwsza wymieniona metoda polega na doklejeniu jednej, sztucznej rzęsy do jednej naturalnej.  Natomiast przedłużanie rzęs metodą volume to przyklejenie nawet 15 rzęs, do jednej naturalnej. Do najczęściej wykonywanych należą metody 2:1 oraz 3:1, nakładane w różny sposób.

 O jakich sposobach mowa? W zależności od preferencji klientki oraz jej urody, można przyklejać rzęsy na różne sposoby. Po dokładnym ustaleniu tego, jak ma wyglądać efekt końcowy, wybiera się metodę, sposób nałożenia rzęs, rodzaj skrętu oraz ich długość.

Przykładowo, dla kobiet posiadających opadającą powiekę, doskonałą metodą będzie tak zwane kocie oko, które optycznie otworzy spojrzenie, a co za tym idzie odmłodzi oraz odświeży twarz klientki.  Uzyskuje się to dzięki nałożeniu kilku dłuższych rzęs w zewnętrzne kąciki.

Przedłużanie rzęs – krok po kroku

Po wykluczeniu przeciwwskazań oraz ustaleniu efektu końcowego, rozpoczyna się zabieg przedłużania. Klientka kładzie się na plecach na leżance oraz zamyka oczy. Kosmetyczka nakłada specjalne podkłady pod rzęsy oraz rozpoczyna przedłużanie. Używa do tego precyzyjnych pęset, ułatwiających wyłapywanie pojedynczych włosków. Po zadowalającym przyklejeniu ( nie powinno się zostawiać żadnej naturalnej rzęsy bez doklejonej), kosmetyczka intensywnie przeczesuje rzęsy. Dzięki temu pozbywa się włosków, które nie przykleiły się w odpowiedni sposób. Jest to moment, w którym kosmetyczka może uzupełnić potencjalne braki oraz skorygować efekt w oparciu o reakcje klientki. Jeśli obie strony są zadowolone, zabieg można uznać za zakończony.

Sztuczne rzęsy powinny być przyklejane w miarę możliwości w jednym punkcie naturalnego włoska. Niedopuszczalne jest sklejanie ich na całej długości. Taka technika może prowadzić do postania nieestetycznych kępek oraz mocnego obciążenia włosków. W efekcie możemy przyspieszyć wypadanie naszych naturalnych rzęs.

Jakie rzęsy wybrać do przedłużania ?

Kosmetyczki najczęściej zaoferują nam rzęsy syntetyczne, jedwabne lub z futra norek syberyjskich. Czym się od siebie różnią? Które są najlepsze?

Syntetyczne

Jak sama nazwa wskazuję, są to rzęsy sztuczne. Cechują się najmniejszą podatnością oraz elastycznością. Są sztywne, nienaturalne oraz grubsze od tych naturalnych. Łatwo ulegają pękaniu oraz wykrzywianiu. Mają jednak ogromny plus: najrzadziej wywołują reakcje uczuleniowe. Dodatkowo są najtańszymi rzęsami, co ma znaczący wpływ na koszt całego zabiegu.

Jedwabne

Są to rzęsy półnaturalne, składają się z mieszaniny protein naturalnego jedwabiu oraz syntetyku. Sprawia to, że są o wiele cieńsze, lżejsze oraz delikatniejsze, od tych całkowicie sztucznych. Dzięki temu mogą być wykorzystywane do większych objętości- nie obciążają rzęs. Jedynym minusem jest ich podatność na czynniki zewnętrzne. W łatwy sposób (np. w trakcie spania), mogą ulec delikatnym odgnieceniom. Warto wiec pamiętać o ich codziennym przeczesywaniu. Różnica w cenie jest znikoma w porównaniu do sztucznych, co ma minimalny wpływ na koszt całego zabiegu.

Z futra norek syberyjskich

W pełni naturalne, najlżejsze oraz najdelikatniejsze. Służą do imponujących stylizacji volume, dzięki możliwości przyklejenia do jednej naturalnej rzęsy, nawet kilkunastu „sztucznych”. W większości są sprzedawane w nieznacznie różniących się długościach, co tylko podkreśla naturalność efektu z ich wykorzystaniem. Niestety dość często powodują reakcje alergiczne. Dodatkowo, z racji na sposób pochodzenia mogą być trudne do zaakceptowania dla niektórych klientów. Należą do najdroższych, a koszt całego zabiegu z ich wykorzystaniem może wzrosnąć nawet kilkukrotnie w stosunku do rzęs syntetycznych.

Co ile uzupełniać rzęsy?

Jest to kwestia indywidualna, zależna od naturalnego cyklu wzrostu rzęsy.  Średnio określa się trwałość sztucznych rzęs na około 3 do 6 tygodni. Jednakże klientki najczęściej decydują się na uzupełnienie po około 4 tygodniach.

Ile trwa przedłużanie rzęs ?

Zabieg przedłużania rzęs jest dość czasochłonny. W zależności od wybranej metody, ilości naturalnych rzęs klientki oraz doświadczenia kosmetyczki- zabieg może trwać od 1.5 do nawet 4 godzin.  

Jak dbać o sztuczne rzęsy ? - zalecenia

Pielęgnacja sztucznych rzęs wymaga cierpliwości oraz dbałości. Bezpośrednio po zabiegu, nie zaleca się ich moczenia, przecierania, czesania ani dotykania. W pierwszą noc warto zrezygnować ze spania na brzuchu. Do kilku dni po wykonaniu przedłużenia, należy zrezygnować z basenu, solarium oraz siłowni.

Rzęsy po przedłużaniu wymagają także przyzwyczajenia. Przy metodach objętościowych, bądź przy pierwszym przedłużaniu w życiu- możemy czuć lekki dyskomfort.

Czym myć sztuczne rzęsy? Najlepiej samą, letnią bądź zimną wodą. Na rynku pojawiają się specjalne szampony do mycia rzęs, nie są one jednak koniecznością do utrzymaniu ich w odpowiednim stanie. Należy wykluczyć używanie wacików oraz chusteczek do demakijażu, ich mikrowłókna mogą w bardzo łatwy sposób przyczepić się do rzęs. Ich ściągnięcie może być kłopotliwe oraz czasochłonne. Dodatkowo, możemy przypadkowo odkleić kilka rzęs w jednym miejscu, co znacząco wpłynie na cały efekt. Demakijaż wykonujmy precyzyjnie, jeśli używamy cieni- zmyjmy je starannie. W ostateczności użyjmy patyczków higienicznych.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy ?

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z efektu, bądź nie podejmujemy decyzji o kolejnym uzupełnianiu rzęs (a nie chcemy czekać do ich całkowitego odpadnięcia), możemy udać się do kosmetyczki na ich ściągnięcie.  Dokona tego za pomocą specjalnego preparatu, który ma za zadanie rozpuścić klej. Następnie, za pomocą specjalnych patyczków, kosmetyczka delikatnie „zsunie”  sztuczne rzęsy z prawdziwych.

Jak zdjąć rzęsy w domu ?

Najprostszym oraz najpowszechniejszym sposobem jest zdjęcie rzęs za pomocą oliwy z oliwek. Tłuszcz rozpuszcza składniki zawarte w kleju do rzęs.  Można więc wykorzystać każdy typ oliwy, oleju, czy olejku. Ważne, żeby nie były to kosmetyki z chemicznymi składnikami- mówimy o czynności wykonywanej na oczach, zachowajmy więc szczególną ostrożność.  

Należy dokładnie umyć ręce, nalać na nie wybrany tłuszcz oraz bardzo delikatnie przeciągać palcami po rzęsach. Tak, aby zsunęły się z naszych naturalnych. Nie szarpmy, nie wyrywajmy oraz nie używajmy do tego dodatkowych materiałów. Wystarczy odrobina cierpliwości, po kilku chwilach klej sam się rozpuści, a sztuczne rzęsy będą już tylko wspomnieniem.

Czy sztuczne rzęsy niszczą naturalne ?

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie rzęs u specjalisty- możemy być spokojni. Prawidłowo wykonane przedłużanie rzęs nie niszczy naturalnych włosków. To samo tyczy się ewentualnej rezygnacji-  warto jednak, aby ściągnięciem zajął się fachowiec. Błędnie powtarzane hasła, jakoby przedłużanie miało niszczyć nasze rzęsy często wiąże się z przyzwyczajeniem. Po kilkutygodniowym, a czasem nawet kilkumiesięcznym noszeniu sztucznych rzęs, ich całkowite ściągnięcie powoduje szok. Tymczasem po prostu powracamy do naturalnych rzęs, które w większości przypadków nie są tak spektakularne, jak te sztuczne.

Przedłużanie rzęs – wady

Efekt przedłużania rzęs utrzymuje się na ogół kilka tygodni. Oznacza to, że musimy na ten czas dobrowolnie zrezygnować z następujących czynności:

- wykonywania mocnego makijażu,

- stosowanie tłustych, ciężkich kremów w okolicach oczu.

Dodatkowo, musimy mieć świadomość, że systematyczne uczęszczanie na basen, siłownię, saunę oraz solarium, może znacząco skrócić trwałość kleju do rzęs.

Osoby noszące na stałe okulary bądź soczewki, mogą mieć problemy z odczuwaniem dyskomfortu.

Przedłużanie rzęs w ciąży

Poza ewentualną alergią na klej, nie ma formalnych przeciwwskazań do wykonania przedłużania rzęs u kobiet w ciąży. Niemniej jednak, jest to zabieg wymagający kilkugodzinnego leżenia z zamkniętymi oczami, co może okazać się nie lada wyzwaniem dla przyszłych mam.

Przeciwwskazania do przedłużania rzęs

- stany zapalne, wirusowe, grzybicze oraz bakteryjne skóry,

- choroby oczu, w tym alergie,

- zespół suchego oka,

- uczulenie na rzęsy i/lub klej,

- przerwanie ciągłości naskórka, rany, zadrapania oraz obrzęki w okolicach oczu,

- nerwica, której skutkiem jest nadmierne wyrywanie włosów ( trichotillomania)

- chemioterapia,

- choroby nowotworowe.

Przedłużanie rzęs – czy warto ?

Jeśli nie posiadamy przeciwwskazań, a wady wynikające z przedłużenia rzęs nie są dla nas problemem, to odpowiedź jest twierdząca. Przedłużone rzęsy poprawiają naszą samoocenę, uwydatniają spojrzenie, podkreślają każdy makijaż oraz … są po prostu wygodne.  Wiele kobiet w trakcie noszenia sztucznych rzęs rezygnuje z makijażu oczu. Niezależnie od pory dnia, dzięki przedłużanym rzęsom wyglądamy świeżo oraz wyraziście.

Ile kosztuje przedłużanie rzęs ?

Cena jest ściśle zależna od użytych rzęs, wykonanej metody, techniki, miejsca wykonania zabiegu oraz stopnia doświadczenia specjalisty. Za podstawowe metody zapłacimy już od 100złotych, za metody volume nawet 200-350 złotych.  Rzęsy extra volume wraz z użytymi najdroższymi rzęsami z futra norek syberyjskich, to koszt rozpoczynający się od 400 złotych.

 

 

 

 

 

Zobacz również