Przedłużanie rzęs 1 1 – czy warto, jak dbać, efekty, cena

przedłużanie rzęs
Spis Treści:
 1. Przedłużanie rzęs 1 1 – czy warto, jak dbać, efekty, cena
 2. Przedłużanie rzęs - naturalny efekt
 3. Rzęsy 1 1 – rodzaje
 4. Rzęsy 1 1 – krok po kroku
 5. Rzęsy 1 1 – jak dbać ?
 6. Czym zdjąć rzęsy 1 1 w domu ?
 7. Rzęsy 1 1 – ile się trzymają ?
 8. Rzęsy 1 1 – efekt ?
 9. Czy doklejane rzęsy niszczą naturalne ?
 10. Przedłużanie rzęs - uczulenie
 11. Rzęsy 1 1 – czy warto ?
 12. Rzęsy 1 1 – wady
 13. Przedłużanie rzęs – przeciwwskazania
 14. Ile kosztują rzęsy 1 1 ?
Przedłużanie rzęs 1 1 – czy warto, jak dbać, efekty, cena

Wielu osobom zagęszczanie rzęs kojarzy się z przejaskrawionym efektem. Czy stylizacja z użyciem  sztucznych włosków zawsze musi tak wyglądać? Czym jest metoda 1:1 i dlaczego dzięki niej jesteśmy w stanie uzyskać piękne i wyróżniające się spojrzenie, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego efektu ?

Przedłużanie rzęs - naturalny efekt

Doczepiane rzęsy 1 do 1 to najlepsze wyjście dla osób wymagających od stylizacji delikatności oraz lekkości. Metoda ta polega na przyklejaniu jednej sztucznej (syntetycznej, bądź naturalnej) rzęsy, do jednego naszego włoska. Dzięki temu, objętość naszych rzęs zwiększy się „jedynie” dwukrotnie, co gwarantuje pozostanie naturalnym.

Jest to także świetna technika dla osób, których rzęsy są mało widoczne, zarówno pod względem koloru, jak i cienkości, czy długości. Metoda ta pozwoli uwydatnić każdy włosek i sprawi, że nasze oczy będą wyglądały na wyraźniejsze oraz większe.

Rzęsy 1 1 – rodzaje

W celu utrzymania delikatniejszego efektu, warto zdecydować się na rzęsy pochodzenia naturalnego, bądź półnaturalnego. Mowa o włoskach z futra norek syberyjskich oraz rzęskach jedwabnych. Oba te typy są dużo lżejsze, cieńsze oraz bardziej podatne, od włosków syntetycznych. Użycie ich do stylizacji powoduje efekt zbliżony do naszych naturalnych rzęs.

Więcej o rodzajach rzęs w artykule: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/33/przedluzanie-rzes-na-czym-polega-kto-moze-wykonac-przeciwwskazania-cena#jakie-rzesy-wybrac-do-przeduzania

Rzęsy 1 1 – krok po kroku

Rzęsy 1 1 wymagają takiego samego przygotowania do zabiegu, jak każda inna metoda przedłużania oraz zagęszczania rzęs. Należy wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu oraz sprawdzić potencjalne możliwości wystąpienia reakcji alergicznej na klej. Jeśli klient jest gotowy pod względem zdrowotnym, można wykonać zabieg. Kosmetyczka zaczyna od dokładnego oczyszczenia rzęs oraz skóry znajdującej się wokół oczu. Wraz z klientką, dopasowuje długość, skręt oraz metodę stylizacji. Sztuczne rzęsy 1 do 1 doklejane są zazwyczaj w krótszej wersji, w celu zachowania efektu jak najbardziej zbliżonego do naturalnych rzęs. Po omówieniu oczekiwań, kosmetyczka rozpoczyna zabieg. W tym celu, podkleja dolne włoski oraz prosi o zamknięcie oczu na około 1- 2 godziny. Za pomocą specjalnych pęset, dokleja pojedyncza rzęskę do każdej naturalnej. Po zakończeniu zabiegu, stylistka przeczesuje rzęsy oraz dopełnia ewentualne ubytki. Zabieg kończy się zdjęciem plastrów, usunięciem ewentualnych kropek kleju oraz wydaniem zaleceń do pielęgnacji domowej.

Rzęsy 1 1 – jak dbać ?

Rzęsy 1 do 1 wymagają od nas specjalnej pielęgnacji, która przyczyni się do przedłużenia efektów stylizacji. Do doby po wykonaniu zabiegu nie należy moczyć oraz czesać włosków. Odradza się także spanie na brzuchu, w celu wykluczenia możliwości odgnieceń. W pierwszych dniach po przedłużeniu, warto zrezygnować z makijażu oraz nadmiernych działań pielęgnacyjnych wokół oczu. Należy mieć świadomość, że olejki oraz kremy na ich bazie, mogą rozpuścić klej. Dlatego w trakcie całego okresu noszenia rzęs, warto zrezygnować z olejowania buzi oraz używania tłustych kosmetyków wokół oczu. Do około tygodnia po stylizacji nie należy się opalać, uczęszczać na saunę, siłownię oraz basen. Wilgoć w pierwszych dniach może spowodować nieprawidłowe działanie kleju do rzęs, co w efekcie spowoduje ich wypadanie lub odgniatanie.

Czym zdjąć rzęsy 1 1 w domu ?

Najbezpieczniejszą oraz najdelikatniejszą metodą jest nałożenie produktu, który rozpuszcza klej, czyli tłuszczu. Panie ratujące się po nieudanej stylizacji, najczęściej sięgają po oliwę z oliwek. Wiele olejków kosmetycznych może mieć w składzie chemiczne dodatki, które mogą podrażnić tak delikatny obszar, jakim jest skóra wokół oczu.

 Dokładnie myjemy ręce, nakładamy na nie tłuszcz oraz bardzo precyzyjnie smarujemy rzęsy. Po kilku chwilach, sztuczne włoski same powinny zacząć się zzuwać z naturalnych. Nie szarpmy, nie wyrywajmy, nie wyczesujmy włosków- takimi działaniami możemy bardzo szybko pozbyć się tkaże naturalnych rzęs.

Rzęsy 1 1 – ile się trzymają ?

Nawet Panie decydujące się systematycznie  na przedłużanie rzęs wiedzą, że nie ma idealnej odpowiedzi na to pytanie. Jest to zależne od „wstrzelenia” się kosmetyczki w naturalny cykl naszych rzęs.  Do tego dochodzi nasza pielęgnacja, technika demakijażu oraz pielęgnacji, a także jakość kleju i rzęs.

Poprawnie wykonane rzęsy 1 na 1 w parze z odpowiednią domową pielęgnacją, mogą poskutkować pięknym spojrzeniem nawet do 4 tygodni. Zakłada się jednak, aby wykonywać uzupełnienie rzęs co około 3 tygodnie. Pozwoli to zachować ciągłość oczekiwanego efektu.

Rzęsy 1 1 – efekt ?

Rzęsy metoda 1 do 1 to zapewnienie subtelnego, a zarazem wyrazistego efektu. Przez wiele kobiet porównywany jest do wytuszowania rzęs najlepszym kosmetykiem. To nie tylko przedłużenie oraz optyczne pogrubienie rzęs, ale także nadanie im głębokiego, czarnego koloru. Dzięki temu nasze spojrzenie wygląda świeżo i zaskakująco o każdej porze dnia i nocy.  

Czy doklejane rzęsy niszczą naturalne ?

Wręcz przeciwnie, oczywiście utrzymując że zostały poprawnie wykonane. W trakcie noszenia sztucznych rzęs, nie nakładamy tuszu, a co za tym idzie nie wykonujemy codziennego demakijażu. Nie pocieramy więc niepotrzebnie włosków, a co za tym idzie stają się one mocniejsze, a ich żywotność jest wydłużona.

Wiele kobiet uważa inaczej, z racji na wizualną różnicę w spojrzeniu, po zdjęciu sztucznych rzęs. Przyzwyczajone do głębokiego i wyraźnego spojrzenia, nieraz mylnie odbierają wygląd naturalnych włosków.

Przedłużanie rzęs - uczulenie

Rzesy 1 na 1 także mogą stać się źródłem uczulenia. Mowa głównie o wystąpieniu reakcji alergicznej na składniki zawarte w kleju. Rzadziej, ale zdarza się także uczulenie na rzęsy z futra norek syberyjskich.

W obu przypadkach może dojść do zaczerwienienia powiek, obrzęku oraz swędzenia. Należy natychmiast zdjąć sztuczne rzęsy oraz obficie przemyć oczy wodą. Jeśli reakcja nie ustaje, warto udać się do lekarza.

Rzęsy 1 1 – czy warto ?

Stylizację rzęs można zdecydowanie uznać za oszczędność czasu. Dzięki niej rezygnujemy z codziennego makijażu oraz demakijażu. Jeśli tylko nie posiadamy przeciwwskazań do wykonania zabiegu, a lubimy mieć wyraziste spojrzenie, to warto wybrać się do stylistki i zdecydować na sztuczne rzęsy 1 1.

Rzęsy 1 1 – wady

Do głównych wad przedłużania rzęs należy możliwość wystąpienia reakcji alergicznej. Dodatkowo, osoby lubiące mocny makijaż oraz stosujące tłuste kosmetyki, będą musiały znaleźć kompromis.

W przypadku pierwszego przedłużania rzęs, może pojawić się dyskomfort spowodowany lekkim obciążeniem naturalnych włosków. To samo odczucie pojawi się u osób noszących okulary, bądź soczewki.  

Przedłużanie rzęs – przeciwwskazania

- choroby oczu,

- stany zapalne, wirusowe, grzybicze oraz bakteryjne skóry,

- alergia na klej, bądź włoski,

- rany, zadrapania, obrzęki oraz wysypki znajdujące się w okolicach oczu,

- trichotillomania ( nadmierne wyrywanie włosków)

- chemioterapia,

- choroby nowotworowe.

Ile kosztują rzęsy 1 1 ?

Cena rzęs 1 1 waha się w granicach 100- 200 złotych. Jest to zależne od miasta oraz renomy salonu kosmetycznego.

Zobacz również