Rzęsy objętościowe – czy warto, cena, krok po kroku, metody

przedłużanie rzęs
Spis Treści:
  1. Rzęsy objętościowe – czy warto, cena, krok po kroku, metody
  2. Rzęsy – metoda objętościowa
  3. Metoda objętościowa – na czym polega ?
  4. Metody objętościowe rzęs
  5. Jak ściągnąć rzęsy objętościowe w domu ?
  6. Metoda objętościowa rzęs – cena
Rzęsy objętościowe – czy warto, cena, krok po kroku, metody

Piękne, głębokie spojrzenie to marzenie każdej z nas. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs to sposób nie tylko na nową twarz, ale także na oszczędność czasu przy codziennym makijażu. Czym są rzęsy objętościowe ? Dla kogo okażą się najlepsze ? Czy zawsze musza kojarzyć się z… tandetnością ?

Rzęsy – metoda objętościowa

To ogólne określenie na właściwie każdą technikę przedłużania rzęs „powyżej” 1 do 1. Najczęściej jednak kojarzą nam się ze stylizacjami 3D/4D, Hollywood efect, czy Russian volume. I faktycznie, przyjęło się że właśnie to są metody objętościowe.

Więcej o przedłużaniu rzęs 1:1 : Przedłużanie rzęs 1 1 – czy warto, jak dbać, efekty, cena - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Metoda objętościowa – na czym polega ?

W teorii, na przyklejeniu do jednej naturalnej rzęsy minimum 2-3 sztucznych. W praktyce, coraz częściej wykonuje się przedłużanie oraz zagęszczanie z użyciem nawet… 15 rzęs sztucznych, przyklejanych do jednej naturalnej. Do takich aplikacji najczęściej używa się rzęs wykonanych z futra norek syberyjskich lub tzw. jedwabnych, czyli będących połączeniem syntetycznych z naturalnymi. Są one na tyle cienkie oraz delikatne, że umożliwiają nawet tak wymagające stylizacje.

Objętościowe przedłużanie rzęs jest na tyle spektakularne, że powinno zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta. Wykonuje się je w taki sam sposób, jak aplikację 1:1, tyle że tutaj przykleja się nie pojedynczy włosek, a całą kępkę. Co ważne, ilość rzęs nie wpływa negatywnie na kondycję naturalnych włosków, czy trwałość stylizacji.

Więcej o typach rzęs: Przedłużanie rzęs – na czym polega, kto może wykonać, przeciwwskazania, cena - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Metody objętościowe rzęs

Nazwy metod mogą różnić się w zależności od firm produkujących rzęsy, stylistek posługujących się terminami oraz określeń pojawiających się na szkoleniach. Niemniej jednak, mowa o przedłużaniu 2:1, 3:1, 4:1, 5:1… itd. Najczęściej opcje kończą się na 15:1, czyli MegaVolume.

Różnice w stylizacji rzęs tyczą się nie tylko ilości doklejanych włosków. To także ich grubość, długość, sposób przyklejenia oraz ułożenie na oku.

Hollywood

Efekt bardzo wyrazisty, przy jednoczesnym imitowaniu naturalnych rzęs. Mowa o przyklejaniu włosków, które są najcieńsze przy powiece oraz na końcach, a najgrubsze na środku.

Kim Camellia

Metoda inspirowana spojrzeniem celebrytki Kim Kardashian. Włoski różnej długości przykleja się w taki sposób, aby otrzymać wrażenie „ wycieniowanych” rzęs.

Metoda piórkowa

Podobna do poprzedniej, wykonuje się ją jednak z użyciem rzęs posiadających mniejszą różnicę w długości, co daje delikatniejszy ogólny efekt.

Russian style

Długie, gęste rzęsy na całej długości powieki. Minimalna różnica w długości włosków przy kącikach oka. Metoda dla odważnych oraz wyrazistych kobiet.

Ultra light effect

Jest to jedna z „najskromniejszych” technik,  zaliczających się do metod objętościowych. W głównej mierze poleca się ją posiadaczom skromnych rzęs, często w słabej kondycji oraz dla osób dojrzałych. Efekt można opisać jako stonowany, ale w dalszym ciągu widoczny.

Jak ściągnąć rzęsy objętościowe w domu ?

Każdą metodę przedłużania oraz zagęszczania rzęs można ściągnąć w taki sam sposób. Najlepiej sięgnąć po naturalne tłuszcze, gdyż w najdelikatniejszy sposób rozpuszczą klej użyty w trakcie stylizacji. Mowa m.in. o oliwie z oliwek oraz olejkach kosmetycznych. Ważne jednak, aby nie posiadały sztucznych dodatków, które mogą podrażnić delikatną okolicę oczu.

Nałóżmy tłuszcz na palce, następnie delikatnie nakładajmy go na rzęsy. Nie pocierajmy, nie szarpmy oraz nie wyczesujmy włosków. Odczekajmy chwile, aby tłuszcz zadziałał i rzęski zsunęły się samoistnie.

Metoda objętościowa rzęs – cena

Cena rzęs różni się w zależności od wybranej metody, ilości użytych włosków oraz techniki wykonania stylizacji. Mowa o kwotach rozpoczynających się od 150 złotych i osiągających nawet 400-500zł.

 

Zobacz również