Mikrodermabrazja dlamentowa dla mężczyzn

mikrodermabrazja męska
Spis Treści:
 1. Mikrodermabrazja diamentowa dla mężczyzn
 2. Mikrodermabrazja – co to jest ?
 3. Na czym polega mikrodermabrazja ?
 4. Rodzaje mikrodermabrazji
 5. Mikrodermabrazja – przed i po
 6. Mikrodermabrazja latem
 7. Mikrodermabrazja – ile zabiegów ?
 8. Ile trwa zabieg mikrodermabrazji?
 9. Mikrodermabrazja – wskazania
 10. Zalecenie po mikrodermabrazji
 11. Przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej
 12. Zabieg mikrodermabrazji – cena
Mikrodermabrazja diamentowa dla mężczyzn

Jeśli Twoja skóra jest zanieczyszczona, masz skłonności do pojawienia się na niej czarnych kropek, a świecąca się buzia to Twoja codzienność, to zachęcamy do skorzystania z zabiegu mikrodermabrazji diamentowej.

Mikrodermabrazja – co to jest ?

To zabieg mający na celu złuszczenie martwego naskórka, wygładzenie twarzy, poprawienie jej kondycji oraz zminimalizowanie drobnych zmarszczek, czy przebarwień. Idealnie nada się także do walki ze zmianami potrądzikowymi oraz bliznami. Oczyszczanie twarzy mikrodermabrazja to doskonały zabieg dla męskiej, grubej skóry, z którą mogą nie poradzić sobie delikatne, kosmetyczne formy złuszczania.

Na czym polega mikrodermabrazja ?

Kosmetyczka po wykluczeniu przeciwwskazań oraz opisania zabiegu, przy kliencie otwiera poddane sterylizacji głowicę do mikrodermabrazji, a także umieszcza w odpowiednim miejscu jednorazowy filtr. Głowica pokryta jest syntetycznymi mikrodiamentami, które są odpowiedzialne za ścieranie martwego naskórka. Rączka do mikrodermabrazji, na końcu której umieszczona jest głowica, z drugiej strony podłączona jest do rurki, której ujście znajduje się w urządzeniu do mikrodermabrazji. Kosmetyczka włącza urządzenie, ustawia moc zasysania oraz rozpoczyna zabieg. Mikrodermabrazja twarzy trwa około 15minut. Polega na przesuwaniu głowicy po twarzy, około 4 razy w jednym miejscu. Klient może odczuwać lekkie drapanie oraz zasysanie, nie jest to jednak nieprzyjemne, bądź bolesne. Po wykonaniu zabiegu, kosmetyczka nakłada maskę łagodzącą oraz krem chroniący skórę przed promieniowaniem słonecznym.

Rodzaje mikrodermabrazji

Dzisiejsza kosmetologia dysponuje trzema rodzajami mikrodermabrazji: diamentowa, korundowa oraz tlenowa. Do najczęstszych w pielęgnacji męskiej skóry niewątpliwie należy diamentowa.

Więcej o rodzajach: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/2/mikrodermabrazja-czy-peeling-kawitacyjny#co-to-mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja – przed i po

Skóra przed: jest zanieczyszczona, pełna zaskórników, tłusta, skłonna do pojedynczych stanów zapalnych. Poza tym posiada blizny potrądzikowe, przebarwienia oraz drobne zmarszczki.

Skóra po: jest odżywiona, jędrna, posiada oczyszczone oraz zmniejszone pory, przebarwienia są rozjaśnione, a zmarszczki zminimalizowane. Poprawia się owal twarzy, skóra jest napięta i zdrowsza.

Mikrodermabrazja – efekty uboczne

W przypadku niepoprawnie przeprowadzonego zabiegu, skóra może zostać podrapana oraz zraniona.

Do naturalnych, aczkolwiek krótkotrwałych reakcji organizmu, można zaliczyć zaczerwienienie, obrzęki, pieczenie oraz uczucie tkliwości. Objawy te ustępują jednak po około doby. Ważne jest używanie po zabiegu kremów z filtrem przeciwsłonecznym, w celu wykluczenia powstania potencjalnych przebarwień.

Mikrodermabrazja latem

Intensywność zabiegu może spowodować powstawanie blizn oraz przebarwień. Dlatego nie należy wykonywać go w miesiącach najbardziej nasłonecznionych. Niemniej jednak, zawsze po zabiegu, bądź po całej serii, należy niezwłocznie ochraniać skórę kremami posiadającymi ochronę przeciwsłoneczną.

Mikrodermabrazja – ile zabiegów ?

Jeśli zastanawiasz się, jak często robić mikrodermabrazje, odpowiadamy. Jest to zależne od wyjściowego stanu skóry, stopnia problemu oraz reakcji na zabieg. W sytuacji podtrzymania dobrej kondycji skóry, należy wykonać jeden zabieg na 2- 3 miesiące. Jeśli problem jest intensywny, a skóra reaguje poprawnie na zabieg, warto wykonać serię 4-6 zabiegów, w dwutygodniowych odstępach.

Ile trwa zabieg mikrodermabrazji?

Podstawowy zabieg mikrodermabrazji diamentowej, zawierający oczyszczenie skóry przed zabiegiem oraz nałożenie maski i kremu, to czas około 1 godziny.

W przypadku połączenia zabiegu z innymi kuracjami pielęgnacyjnymi, w tym peelingami chemicznymi, oczyszczaniem manualnym, bądź ampułkami, zabieg może wydłużyć się nawet do dwóch godzin.

Więcej o mikrodermabrazji diamentowej z kwasami: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/4/mikrodermabrazja-z-kwasami

Więcej o pozostałych połączeniach: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/46/mikrodermabrazja-diamentowa-co-to-jest-na-czym-polega-efekty-cena#mikrodermabrazja-diamentowa-opis

Mikrodermabrazja – wskazania

Skóra:

- skłonna do zanieczyszczeń,

- posiadająca przebarwienia oraz blizny,

- pełna pozatykanych porów,

- produkująca dużą ilość sebum,

- posiadająca zmarszczki.

Zalecenie po mikrodermabrazji

Do kilku dni po zabiegu należy zrezygnować z niepotrzebnego tarcia skóry, wykonywania peelingów, używania ostrych gąbek oraz ręczników. Nie zaleca się również uczęszczania na basen, saunę oraz siłownię. Do dwóch tygodni po wykonaniu zabiegu, należy codziennie nakładać krem posiadający filtry przeciwsłoneczne.

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej

- stany wirusowe, grzybicze, bakteryjne oraz zapalne,

- trądzik różowaty, aktywne zmiany trądziku pospolitego,

- widoczne rozszerzone naczynka,

- cienka, wiotka skóra,

- choroby nowotworowe,

- łuszczyca.

Zabieg mikrodermabrazji – cena

Cena mikrodermabrazji diamentowej twarzy to koszt w granicach 50- 100złotych. Jeśli zdecydujemy się na połączenie zabiegu z dodatkową kuracją pielęgnacyjną, zapłacimy około 150- 300złotych.

Jeśli zabieg wykonany jest na dowolnej partii ciała, koszt wzrośnie do około 100 złotych. Połączenie go z dodatkowymi zabiegami spowoduję wzrost ceny do 150 250złotych.

Zobacz również