Mikrodermabrazja diamentowa– zabieg nie tylko na twarz

zabieg na ciało
Spis Treści:
 1. Mikrodermabrazja diamentowa– zabieg nie tylko na twarz
 2. Mikrodermabrazja – jak wygląda zabieg ?
 3. Mikrodermabrazja – rozstępy
 4. Czy mikrodermabrazja usuwa blizny ?
 5. Mikrodermabrazja na cellulit
 6. Mikrodermabrazja – przebarwienia
 7. Mikrodermabrazja u dermatologa
 8. Mikrodermabrazja brzucha
 9. Mikrodermabrazja na plecy
 10. Mikrodermabrazja na dłonie
 11. Jak często robić mikrodermabrazję ?
 12. Maseczka po mikrodermabrazji
 13. Jaki krem po mikrodermabrazji ?
 14. Czy mikrodermabrazja może zaszkodzić ?
 15. Mikrodermabrazja – przeciwwskazania
 16. Koszt mikrodermabrazji na ciało
Mikrodermabrazja diamentowa– zabieg nie tylko na twarz

Powszechnie nam znany zabieg, pozwalający nie tylko dogłębnie oczyścić skórę twarzy, ale także zredukować blizny, czy drobne zmarszczki.  Posiadając szereg właściwości, jest także doskonałym sposobem na walkę z… cellulitem, czy rozstępami. Czym jest mikrodermabrazja diamentowa ? Jak stosować ją do walki z niedoskonałościami na ciele ? Gdzie można ją użyć ? Jaką maskę użyć po zabiegu ?

Mikrodermabrazja – jak wygląda zabieg ?

Niezależnie od poddanej zabiegowi partii ciała oraz stopnia problemu, zabieg wykonuje się tak samo. Technika wykonania zabiegu mikrodermabrazja opiera się w głównej mierze na wybraniu typu zabiegu.  Na ciele głównie wykonuje się mikrodermabrazję diamentową.  

Po dokładnym oczyszczeniu miejsca poddanego zabiegowi, kosmetyczka włącza  aparaturę. Do umieszczonej w niej rurce działającej pod ciśnieniem, dopasowuje rękojeść oraz końcówki diamentowe do mikrodermabrazji. To dzięki manualnym przesuwaniu owych głowić, dochodzi do złuszczenia martwego naskórka. Zabieg trwa maksymalnie 30minut i najczęściej kończy go maska oraz krem.

Co ważne, mikrodermabrazja diamentowa może być wykonywana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, na większości partii ciała, posiadających niedoskonałości. Więcej o mikrodermabrazji u mężczyzn: Mikrodermabrazja dlamentowa dla mężczyzn - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

W przypadku wykonywania mikrodermabrazji diamentowej na ciało, często łączy się ją z peelingami chemicznymi (w przypadku blizn, czy rozstępów), ampułkami odżywczymi (w przypadku cellulitu), witaminą C oraz miłorzębem japońskim (w celu wzmocnienia naczynek), silnie skoncentrowanymi serami (we wzmacnianiu skóry rąk), czy z oczyszczaniem manualnym (w walce z silnymi niedoskonałościami- głównie na plecach).

Mikrodermabrazja – rozstępy

Mikrodermabrazja na rozstępy to obok kwasów jeden z najlepszych sposobów na rozjaśnienie oraz spłycenie niedoskonałości powstałych na naszej skórze. Dzięki dogłębnemu oczyszczeniu skóry z nagromadzonego martwego naskórka, nasze ciało już po pierwszym zabiegu staje się gładsze oraz jędrniejsze. Dodatkowo, w trakcie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej dochodzi do stymulacji procesów regeneracyjnych, dzięki czemu skóra zaczyna produkować kolagen oraz elastynę. W efekcie nasza skóra staje się gęstsza, pełniejsza oraz mocniejsza.  Ma to realny wpływ na zmniejszenie możliwości powstawania nowych uszkodzeń skóry, do których zaliczają się także rozstępy.

Jeśli nie posiadamy uczulenia na kwasy, a nasza skóra jest na tyle mocna, że z powodzeniem można je wykonać, warto połączyć te dwa zabiegi. Miejmy jednak świadomość, że taka kuracja podziała agresywnie na naszą skórę, przez co z ogromną uwaga powinniśmy wybierać specjalistę. Uwaga: kwasy zawsze powinny być wykonywane po mikrodermabrazji diamentowej!

Więcej o mikrodermabrazji z kwasami: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/4/mikrodermabrazja-z-kwasami

Czy mikrodermabrazja usuwa blizny ?

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej z powodzeniem poradzi sobie z usunięciem blizn potrądzikowych. W przypadku blizn zlokalizowanych na ciele, sytuacja na ogół jest trudniejsza. Sam zabieg mikrodermabrazji, tym bardziej wykonany raz, nie ma większych szans na poradzenie sobie z problemem. Duży wpływ ma także „wiek” blizny. Z każdą zmianą skórną najlepiej walczyć tak szybko, jak to tylko możliwe. Jednakże, specjaliści uważają, że dla mikrodermabrazji nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego też, decydują się na pełne kuracje, często zawierające nawet 6-8 zabiegów, które mają znacząco rozjaśnić oraz spłycić bliznę. Na ogół wykonywane są w odstępie 7-10 dni. Wzmocnić silę zabiegu, tak samo jak w przypadku rozstępów, może połączenie go z peelingami chemicznymi. W takiej sytuacji odstęp wydłuża się do około 14 dni. W trakcie trwania tej kuracji oraz do 2 tygodni po jej zakończeniu, miejsce poddane zabiegowi należy koniecznie smarować kremami ochronnymi oraz unikać kąpieli słonecznych, sauny, czy basenu. Ważne: bliznowce (nazywane także keloidami, czyli pozostałościami po nieprawidłowo gojących się ranach) są absolutnym przeciwwskazaniem do wykonania mikrodermabrazji diamentowej!

Mikrodermabrazja na cellulit

Mikromasaż, do którego dochodzi w trakcie wykonywania mikrodermabrazji diamentowej, ma znaczący wpływ na ujędrnienie naszej skóry. Oczyszcza organizm z toksyn, dotlenia oraz stymuluje głębsze warstwy skóry do samoregeneracji. Dzięki temu otrzymujemy gładką, napiętą oraz nawilżoną od wewnątrz skórę. Zabieg wykonany w całej serii, widocznie wpłynie na kondycję naszych ud oraz pupy. Dodatkowo pozbędziemy się drobnych niedoskonałości, przebarwień oraz nagromadzonego martwego naskórka. Dzięki temu wklepywane przez nas balsamy podziałają szybciej oraz skuteczniej.

Mikrodermabrazja – przebarwienia

Dzięki silnemu działaniu regenerującemu, mikrodermabrazja diamentowa doskonale poradzi sobie także ze zniwelowaniem przebarwień. Niezależnie od tego, czy powstały na skutek niewłaściwego opalania, przyjmowania ziół fotoczulających, czy z przyczyn bliżej klientowi nieznanych- mikrodermabrazja diamentowa na przebarwienia to strzał w dziesiątkę!

Mikrodermabrazja u dermatologa

W przypadku posiadania głębokich, wieloletnich rozstępów, niepokojących narośli oraz blizn, warto skonsultować się najpierw z dermatologiem. Dokładnie zbada nasza zmiany oraz dobierze odpowiednią terapię. Dodatkowo, ma on większe uprawnienia odnośnie używania peelingów chemicznych. Dzięki temu jest w stanie wykonać mikrodermabrazję diamentową z wykorzystaniem kwasów średniogłębokich oraz głębokich. To samo tyczy się wysokości stężeń. W przypadku tak agresywnych działań  na naszą skórę, warto oddać się w ręce lekarza. Musimy liczyć się z tym, że za pomocą tych kuracji zdecydowanie szybciej osiągniemy zamierzony efekt, ale poziom dyskomfortu będzie o wiele wyższy. Skóra zacznie schodzić, procesy gojenia będą znacznie wydłużone, a tkliwość przyniesie nam utrudnienie w codziennych czynnościach.

Mikrodermabrazja brzucha

Brzuch jest zdecydowanie najrzadszym obszarem zabiegowym, jeśli chodzi o wykonanie mikrodermabrazji diamentowej. Tak samo jak w każdym pozostałym przypadku, tak i tutaj zabieg zostaje przeprowadzony tak samo. Jednakże w przypadku klientów, posiadających znaczną tkankę tłuszczową, zabieg może się wydłużyć. Wynika to ze specyfiki zabiegu- ruch zasysający utrudnia kosmetyczce poprawne wykonanie mikrodermabrazji diamentowej. W tych okolicach najczęściej walczy się z rozstępami oraz bliznami. Z powodzeniem można połączyć ten zabieg z kwasami.

Mikrodermabrazja na plecy

Kontrastowo dla poprzedniego obszaru- klienci z problematycznymi plecami stanowią największą grupę jeśli chodzi o mikrodermabrazje wykonywaną na ciele. Najczęściej mowa o trądziku oraz zaskórnikach. W tych przypadkach prawie zawsze wykonuje się mikrodermabrazję połączoną z oczyszczaniem manualnym. W pierwszej kolejności kosmetyczka wykonuje dokładne oczyszczenie skóry, następnie przechodzi do oczyszczania manualnego, a bezpośrednio po nim sięga po głowicę diamentową. Tak wykonany zabieg najczęściej kończy maska algowa, która doskonale zamyka oczyszczone pory oraz regeneruję skórę.

Mikrodermabrazja na dłonie

Mikrodermabrazja dłoni przez większość klientów odbierana jest jako zabieg relaksujący lub dodatkowy, niepotrzebny. Nic bardziej mylnego! Skóra pokrywająca nasze dłonie z wiekiem wiotczeje oraz traci nawilżenie. Dodatkowo, żadna część naszego ciała nie jest tak narażona na negatywne warunki zewnętrzne, jak właśnie dłonie. Codzienny kontakt z detergentami, sezonowe marznięcie, czy płyny odkażające, to prosta droga do suchej, pomarszczonej, cienkiej skóry. Dlatego tak ważna jest jej systematyczna regeneracja. Delikatna mikrodermabrazja, wykorzystująca głowicę zawierające wręcz sproszkowane mikrodiamenciki, nie zniszczy, a wzmocni skórę naszych rąk. Dodatkowo pobudzi ją do produkcji kolagenu, poprawi mikrokrązenie, a w efekcie dotleni, nawilży oraz wzmocni. Często taki zabieg łączony jest z silnie skoncentrowanymi ampułkami, które dodatkowo zregenerują naszą skórę.

Jak często robić mikrodermabrazję ?

Ciężko określić jedną, stałą liczbę dni oddzielających zabiegi w kuracji. Tak samo jak ciężko ocenić ile tych mikrodermabrazji w serii powinno się wykonać. Ma na to wpływ kilka czynników:

- obszar, na którym ma być wykonana mikrodermabrazja diamentowa,

- typ oraz nasilenie problemu,

- naturalne reakcje skóry oraz jej skłonność do samoregeneracji,

- fakt, czy zabieg jest połączony z dodatkowym, czy mikrodermabrazja jest wykonywana w pojedynkę.

Przykładowo: dobrze reagująca skóra (brak zaczerwień, obrzęków, szybka regeneracja po oczyszczaniu manualnym) pleców, na której kosmetyczka wykonuje oczyszczanie wraz z mikrodermabrazją, może być poddawana kuracji nawet w 7-dniowym odstępie. Drugi przykład:  blizna na udzie zostaje leczona mikrodermabrazją wraz z kwasami,  skóra reaguje tkliwością, dodatkowo miejsce podlega systematycznemu podrażnianiu- zabieg powinien być wykonywany co około 14dni.

Maseczka po mikrodermabrazji

W kuracji z wykorzystaniem omawianego zabiegu, równie ważne są produkty, których kosmetyczka używa w trakcie wizyty klienta. Do najważniejszych (obok obowiązkowego kremu posiadającego filtry przeciwsłoneczne), należy maska. W przypadku działań oczyszczających, redukujących, wzmacniających oraz nawilżających, najlepiej sprawdzi się maska algowa. Mimo szeregu jej zalet, nie może być nakładana w trakcie zabiegu z wykorzystaniem kwasów. Po ich neutralizacji oraz ochłodzeniu skóry, kosmetyczka musi mieć ciągłą możliwość obserwacji ewentualnych negatywnych reakcji, które uniemożliwia nakładana na 20 minut- całkowicie kryjąca maska algowa. W takich sytuacjach na ogół wykonuje się dopasowane do kwasów maski chłodząco- ochronne, których zadaniem jest uspokojenie skóry po tak silnej ingerencji.

Jaki krem po mikrodermabrazji ?

Niezależnie od właściwości kremu dostosowanego do konkretnego zabiegu, obowiązkowo musi on posiadać filtry ochronne przed promieniowaniem słonecznym. W przypadku połączenia zabiegu mikrodermabrazji diamentowej z kwasami, wykorzystuje się tzw. blokery, które poza ochroną przeciwsłoneczną zagwarantują tak także blokadę przed czynnikami zewnętrznymi, tworząc niejako tarczę ochronną.  

W trakcie trwania całej kuracji oraz do 2 tygodni po ostatnim zabiegu, należy codziennie używać krem z filtrem SPF50. Dodatkowo, należy nanosić maści zalecone przez dermatologa, bądź kosmetologa, które w głównej mierze będą zawierały składniki łagodzące oraz nawilżające (np. panthenol, wit.E, aloes itp.).

Czy mikrodermabrazja może zaszkodzić ?

Większość zabiegów wykonanych przez osobę nieprofesjonalną może przynieść znaczące szkody dla naszego wyglądu oraz zdrowia. Jednakże przy odpowiedzialnym wyborze fachowca- nie ma możliwości wystąpienia skutków ubocznych. Poza zaczerwienieniem, delikatnym obrzękiem, czy dyskomfortem, które są naturalnymi reakcjami organizmu i zanikają w ciągu kilku godzin po wykonaniu zabiegu, nie ma możliwości wystąpienia negatywnych efektów mikrodermabrazji diamentowej.

Mikrodermabrazja – przeciwwskazania

- stany zapalne, wirusowe, grzybicze oraz bakteryjne skóry,

- trądzik różowaty,

- choroby naczyń krwionośnych,

- choroby nowotworowe,

- łuszczyca.

Koszt mikrodermabrazji na ciało

Ceny wahają się w zależności od miasta, wyboru salonu, udania się do kosmetyczki, bądź dermatologa oraz wybranej partii ciała. Pamiętajmy, że dobranie do mikrodermabrazji diamentowej dodatkowego zabiegu, łączy się z podwyższeniem ceny.

Przykładowo:

Mikrodermabrazja diamentowa pleców- około 100 złotych; połączona z oczyszczaniem manualnym/ kawasami- 170-200zł.

Mikrodermabrazja diamentowa dłoni- w granicach 30-50złotych; połączona z ampułką -50-80zł.

Mikrodermabrazja diamentowa+ kwasy- blizny, rozstępy, cellulit- w granicach 150 złotych u kosmetyczki oraz nawet 200-300 złotych u dermatologa.

Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o mikrodermabrazji oraz ciekawi Cię, czy m.in. można wykonywać ją w ciąży, to zapraszamy do artykułu: Czy mikrodermabrazja… ?- najczęstsze pytania - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Zobacz również