Czy mikrodermabrazja… ?- najczęstsze pytania

mikrodermabrazja
Spis Treści:
 1. Czy mikrodermabrazja… ?- najczęstsze pytania
 2. Czy mikrodermabrazja boli?
 3. Czy po mikrodermabrazji można się malować ?
 4. Jaka pielęgnacja po mikrodermabrazji ?
 5. Czy mikrodermabrazja pomaga ?
 6. Mikrodermabrazja- czy można wykonać w ciąży ?
 7. Czy mikrodermabrazja pomaga na blizny ?
 8. Czy mikrodermabrazja usuwa zaskórniki ?
 9. Czy mikrodermabrazja jest skuteczna na zaskórniki zamknięte ?
 10. Mikrodermabrazja czy oczyszczanie twarzy ?
 11. Mikrodermabrazja czy oxybrazja ?
 12. Mikrodermabrazja – czy warto ?
 13. Mikrodermabrazja – cena zabiegu
Czy mikrodermabrazja… ?- najczęstsze pytania

Mikrodermabrazja to niewątpliwie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów oczyszczających w salonach kosmetycznych. Czy boli, czy pomaga i najważniejsze pytanie… czy warto ?

Czy mikrodermabrazja boli?

Mikrodermabrazja na twarz jest uznawana za zabieg bezbolesny. Niektórzy pacjenci oceniają go nawet jako przyjemny. Co odczuwamy w trakcie zabiegu? Lekkie drapanie, które jest efektem ścierania martwego naskórka przez głowice pokrytą syntetycznymi mikrodiamencikami oraz delikatne ciągniecie skóry, które spowodowane jest zasysaniem skóry przez urządzenie do mikrodermabrazji. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona oraz tkliwa, w dalszym ciągu nie pojawia się jednak uczucie bólu.

Czy po mikrodermabrazji można się malować ?

Po zabiegu mikrodermabrazja nie zaleca się wykonywania makijażu minimum do następnego dnia po zabiegu. Najlepiej nie nakładać produktów kolorowych jak najdłużej jest to możliwe. Jeśli jest jednak taka konieczność, doba po wykonaniu zabiegu może okazać się neutralnym czasem na wykonanie makijażu.

Jaka pielęgnacja po mikrodermabrazji ?

Do głównych zaleceń po udaniu się na mikrodermabrazję należy:

- używanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi przez minimum dwa tygodnie po zabiegu,

- zrezygnowanie z peelingów oraz ostrych szczoteczek do mycia twarzy,

- unikanie słońca, sauny, basenów oraz siłowni,

Czy mikrodermabrazja pomaga ?

Mikrodermabrazja w kosmetyce uznawana jest za jeden z najskuteczniejszych zabiegów. Wykonana w serii rozjaśni przebarwienia, zminimalizuje blizny potrądzikowe, ujędrni oraz napnie skórę. Dodatkowo skutecznie oczyści skórę, zmniejszy pory oraz ograniczy produkowanie sebum.

Mikrodermabrazja- czy można wykonać w ciąży ?

W czasie ciąży oraz karmienia, każdy zabieg powinien zostać skonsultowany z lekarzem prowadzącym. Niemniej jednak, nie ma większych przeciwwskazań do wykonania zabiegu mikrodermabrazji w ciąży. Jest to kuracja bezinwazyjna, która przy odpowiedniej pielęgnacji może okazać się dobrym sposobem na oczyszczenie skóry z martwego naskórka. Należy jednak pamiętać, że przyszłe mamy przechodzą zaburzenia gospodarki hormonalnej, które mogą mieć wpływ na powstanie przebarwień. Dlatego w tym przypadku, podwójnie ważna jest świadomość używania kremów z filtrami przeciwsłonecznymi.  

Czy mikrodermabrazja pomaga na blizny ?

Dobrze wykonany zabieg mikrodermabrazji, najlepiej w całej serii, potrafi znacząco zminimalizować widoczność blizn oraz rozstępów. W trakcie wykonywania kuracji na ten konkretny problem, zabieg często łączy się z peelingami chemicznymi, potocznie zwanymi kwasami, które przyspieszą procesy redukcji blizn.

Czy mikrodermabrazja usuwa zaskórniki ?

Oczyszczanie skóry spowodowane przesuwaniem się głowicy, nie tyle co usunie, a oczyści nagromadzone w porach sebum. Dodatkowo, w trakcie zabiegu skóra zostanie ściągnięta, co w efekcie wizualnie znacząco rozjaśni oraz zmniejszy widoczność naszych porów.

Czy mikrodermabrazja jest skuteczna na zaskórniki zamknięte ?

To typ niedoskonałości, z którym boryka się coraz więcej osób. Niestety jeden zabieg nie naprawi problemu. Natomiast cała seria, często udoskonalona o peelingi chemiczne, oczyszczanie manualne, bądź kuracje odpowiednimi ampułkami, może znacząco poprawić jakość oraz kondycję naszej skóry. W efekcie zminimalizujemy lub nawet całkowicie wykluczymy problem zamkniętych zaskórników.

Więcej o mikrodermabrazji z kwasami w artykule: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/4/mikrodermabrazja-z-kwasami

Mikrodermabrazja czy oczyszczanie twarzy ?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. W przypadku drobnych niedoskonałości warto udać się na oczyszczanie manualne. Posiadając dużą ilość zaskórników, także tych zamkniętych- warto pomyśleć o mikrodermabrazji. Jeśli problem jest duży, często jeden z zabiegów może sobie z nim nie poradzić i warto pomyśleć o ich połączeniu. Każdy przypadek powinien być rozpatrzony indywidualnie i dopasowany do naszej skóry przez specjalistę.

Mikrodermabrazja czy oxybrazja ?

Oxybrazja dedykowana jest dla osób posiadających cienką, delikatną oraz wrażliwą skórę. Okaże się także odpowiednim wyborem dla osób z naczyniową cera. Oba zabiegi przynoszą podobne efekty, jednakże oxybrazja jest dużo delikatniejsza w działaniu.

Mikrodermabrazja – czy warto ?

Jeśli nie posiadamy przeciwwskazań, zdecydowanie warto udać się na mikrodermabrazję. To szybki, bezinwazyjny zabieg, dzięki któremu nasza cera będzie oczyszczona, gładka, jędrna oraz zdrowa. Warto wspomnieć, ze mikrodermabrazja to zabieg dedykowany także dla mężczyzn. Siła zabiegu doskonale poradzi sobie z ich grubą skórą, a głowica dokładnie oczyści nagromadzone sebum.

Więcej o męskiej mikrodermabrazji w artykule:  https://www.orlykosmetyki.pl/articles/49/mikrodermabrazja-dlamentowa-dla-mezczyzn

Mikrodermabrazja – cena zabiegu

Koszt wykonania mikrodermabrazji waha się w granicach 50- 100 złotych. Jeśli zdecydujemy się na dodatkową kurację pielęgnacyjną, m.in. peeling chemiczny, czy oczyszczanie manualne, zapłacimy w granicach 150- 300złotych.

Więcej o mikrodermabrazji w artykule: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/46/mikrodermabrazja-diamentowa-co-to-jest-na-czym-polega-efekty-cena

Zobacz również