Makijaż permanentny - najczęstsze zagadnienia, pytania, wątpliwości część 2

makijaż permanentny
Spis Treści:
 1. Makijaż permanentny - najczęstsze zagadnienia, pytania, wątpliwości część 2
 2. Makijaż permanentny po chemioterapii
 3. Makijaż permanentny, a choroba nowotworowa
 4. Makijaż permanentny brwi, a solarium
 5. Makijaż permanentny, a opalanie
 6. Makijaż permanentny, a miesiączka
 7. Makijaż permanentny, a łuszczyca
 8. Makijaż permanentny, a ciąża
 9. Makijaż permanentny, a karmienie piersią
 10. Dlaczego makijaż permanentny nie przyjął się?
 11. Gorączka po makijażu permanentnym
 12. Czy makijaż permanentny jest szkodliwy ?
 13. Czy makijaż permanentny boli ?
 14. Gdzie najlepiej zrobić makijaż permanentny ?
 15. Ceny makijażu permanentnego
Makijaż permanentny -  najczęstsze zagadnienia, pytania, wątpliwości część 2

W drugiej części artykułu poświęconego najważniejszym zagadnieniom dotyczących makijażu permanentnego, dowiesz się m.in. czy możesz go wykonać w okresie karmienia piersią, czy łuszczyca jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu oraz dlaczego po makijażu permanentnym możesz dostać… gorączki. Zapraszamy do lektury.

Makijaż permanentny  po chemioterapii

To doskonały sposób na odzyskanie dobrego samopoczucia oraz pewności siebie. Wiele kobiet decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego nawet przed rozpoczęciem chemioterapii (musi wyrazić na to zgodę lekarz prowadzący leczenie), żeby nie musieć przeżywać całkowitej straty brwi.  Możliwe jest również wykonanie rekonstrukcji po odbyciu chemioterapii. Należy jednak odczekać odpowiedni czas, w trakcie którego organizm dojdzie do siebie. Przed wykonaniem pigmentacji, ilość leukocytów we krwi powinna wynosić 2000-3000 leukocytow/mm³. Na kilka dni przed zgłoszeniem się na stylizację, klient nie może przechodzić żadnej infekcji oraz  posiadać ran otwartych w miejscu pigmentacji. Dodatkowo powinien prezentować ogólny dobry stan organizmu.

Makijaż permanentny, a choroba nowotworowa

Uważa się, że choroba nowotworowa dyskwalifikuje nas z większości zabiegów kosmetycznych. Tak też jest w przypadku omawianego zabiegu. ALE, w pojedynczych sytuacjach, czyli posiadając wystarczające wyniki badań (2tys.-3tys. leukocytów/mm³) oraz pozytywną opinię lekarza- możemy wykonać makijaż permanentny. Co więcej, wiele salonów oraz klinik oferuje znaczące zniżki lub nawet darmowe kampanie na rekonstrukcje brwi, czy brodawek dla kobiet z chorobą nowotworową.

Makijaż permanentny brwi, a solarium

Nie należy korzystać z promieniowania UV zarówno przed, jak i po wykonaniu makijażu permanentnego. Opalona skóra jest kategorycznym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Zaleca się, aby nie uczęszczać na solarium do kilku tygodni po wykonaniu makijażu permanentnego. W praktyce- warto zrezygnować aż do całkowitego zagojenia się skóry (także tego po korekcie).

Makijaż permanentny, a opalanie

Naturalne zażywanie kąpieli słonecznych, również jest przeciwwskazaniem przy wykonaniu makijażu permanentnego. Zrezygnujmy z niego w okresie letnim oraz przed lub bezpośrednio po planowanym urlopie.

 Makijaż permanentny, a miesiączka

Nie należy wybierać się na zabieg będąc w trakcie menstruacji. Odczekajmy kilka dni. Rana będzie się łatwiej goić, a my obniżymy dyskomfort po zabiegu.

Makijaż permanentny, a łuszczyca

To kolejne schorzenie, które zazwyczaj wymienia się jako przeciwwskazanie do wykonania makijażu permanentnego. Ponownie jednak pojawia się ALE. Jeśli nie mamy skłonności do pojawiania się zmian w obrębie twarzy (czy też brodawek), dodatkowo nasza choroba jest w stanie uśpienia, a lekarz nie widzi przeciwwskazań, to możemy wykonać makijaż permanentny (tak samo jak stały tatuaż). 

Makijaż permanentny, a ciąża

Zapewne wiele kobiet zastanawia się, czy w ciąży można robić makijaż permanentny. Niestety w tym przypadku nie posiadamy żadnego „ale”. Odpowiedź jest jednoznaczna- nie należy wykonywać makijażu permanentnego w ciąży. Przyszłe mamy są podwójnie narażone na infekcje oraz zakażenia. Dodatkowo, częściej występują u nich reakcje alergiczne. Stanowi to wiec niepotrzebne narażanie zarówno zdrowia kobiety, jak i płodu.

Makijaż permanentny, a karmienie piersią

Istnieje zdecydowany zakaz wykonywania makijażu permanentnego ust, ze względu na konieczność przyjmowania (na 3 dni przed oraz 3 dni po) leków przeciwwirusowych.

W przypadku makijażu permanentnego brwi oraz powieki, dochodzi jedynie do nałożenia maści znieczulającej z lidokainą, która nie wpływa na pokarm. Oznacza to więc, że formalnie nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegów.

Jednakże, u większości Pań gospodarka hormonalna wraca do normy przez długi czas, co oznacza że w dalszym ciągu są one bardziej podatne na wystąpienie reakcji alergicznych. Dodatkowo, wykonanie makijażu permanentnego wiąże się dla niektórych kobiet ze sporym stresem, który może negatywnie wpłynąć na zdrowie oraz produkcje pokarmu. Dla kobiet o niskim progu bólu, może okazać się niemożliwe przetrwanie procesu gojenia bez zażywania leków przeciwbólowych. Podsumowując, radzimy wykonanie makijażu permanentnego po zakończeniu etapu karmienia piersią.

Dlaczego makijaż permanentny nie przyjął się?

Jeśli decydujemy się na pierwszą pigmentację w życiu, niezależnie czy mowa o makijażu permanentnym, czy tatuażu, to może zdarzyć się tak, że nasza skóra nie przyjmie pigmentu. Nie wpadjamy jednak w panikę i nie obarczajmy winą lingeristki. Pozwólmy na zagojenie się skóry oraz umówmy się na korektę. Po niej zapewne zostaną spełnione nasze oczekiwania.

Dlaczego tak się dzieje ?

- jeśli posiadamy grubą skórę, skłonną do nadmiernego produkowania sebum- pigment może mieć trudności z odpowiednim działaniem,

- niektóre choroby mogą wpływać na problemu z pigmentowaniem,

- nasze nawyki oraz codzienna pielęgnacja, również mogą zaburzyć prawidłowe utrzymanie się barwnika w skórze,

- nieprawidłowa pielęgnacja po zabiegu- moczenie skóry, zrywanie strupków, nakładanie za grubej warstwy kremu,

- młoda, gęsta skóra, skłonna do trądziku oraz aktywnych zmian zapalnych.

Gorączka po makijażu permanentnym

W przypadku nieprzestrzegania podstawowych zasad higienicznych, może dojść do wystąpienia infekcji, w efekcie której pojawi się stan podgorączkowy lub gorączka. Jeśli nie towarzyszą temu inne objawy, skonsultujmy się z ligeristką wykonująca zabieg, w celu ustalenie wystąpienia obecnego stanu zdrowia. Jeśli jednak posiadamy inne objawy, a gorączka utrzyma się przez kolejne dni, bezzwłocznie skonsultujmy się z lekarzem.

Jeśli męczy nas kaszel, katar oraz dolegliwości typowe dla przeziębienia, może być to zwykły przypadek, na który wykonanie makijażu permanentnego nie miało żadnego wpływu. Udaj się do internisty.

Jeśli jednak zauważymy reakcje alergiczne w miejscu wykonanej stylizacji, pojawią się obrzęki, ropne krostki, uczucie pieczenia oraz silny ból, należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem dermatologiem.

Czy makijaż permanentny jest szkodliwy ?

Poprawnie wykonany makijaż permanentny nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych (wykluczając elementy związane z procesem gojenia się skóry- będące normalnymi procesami toczącymi się w organizmie). Zwracajmy uwagę na miejsce, w którym ma być wykonany zabieg. Wybierajmy jedynie sprawdzone salony oraz wykwalifikowane lingeristki. Jednorazowe elementy, takie jak rękawiczki, igły, waciki czy pióra, powinny być wyjmowane oraz otwierane na naszych oczach. Zwróćmy uwagę także na pigment. Ważne, aby posiadał atesty bezpieczeństwa, prosty skład oraz jawnego producenta. Nie musimy się na tym znać, ale nie bagatelizujmy tego- chodzi o nasze zdrowie oraz dyskomfort.

Czy makijaż permanentny boli ?

Przed wykonaniem zabiegu właściwego, lingeristka nakłada maść znieczulającą z lidokainą. Sprawia ona, że zabieg staje się dla nas bezbolesny. Może mu towarzyszyć jedynie uczucie delikatnego łaskotania oraz dotykania. Nie są to jednak czynności sprawiające dyskomfort.

Gdzie najlepiej zrobić makijaż permanentny ?

Zawsze kierujmy się własnym dobrem.

Wybierajmy:

- doświadczone lingeristki, posiadające odpowiednie wyszkolenie, także z zasad higieny,

- miejsca posiadające jednorazowe artykuły higieniczne oraz igły,

- zarejestrowane salony, posiadające dostęp do profesjonalnych pigmentów, igieł, czy kartridży,

- miejsca, które udostępniają własne prace- na ich podstawie możemy ocenić, czy efekty nas zadowolą,

- profesjonalizm, jakość, nieposzlakowaną opinie.

Zrezygnujmy:

- zastanawiająco niskich cen,

- Pan oferujących swoje usługi w domu,

- osób/ miejsc nieprzestrzegających zasad higieny, nie posiadających sprzętów do sterylizacji oraz dezynfekcji,

- salonów oferujących wykonanie usługi słabej jakości pigmentami lub co gorsza wielorazowymi igłami (!).

Pamiętajmy, że chodzi o nasz komfort oraz zdrowie, dlatego wybierajmy tylko sprawdzone miejsca z niepodważalnymi opiniami.

Ceny makijażu permanentnego

Ceny za makijaż permanentny wahają się w zależności od miasta, miejsca wykonania zabiegu, partii ciała oraz wybranej metody.

Przykładowo:

- za makijaż permanentny ust zapłacimy od ok. 600, do nawet 1500 złotych,

- za makijaż permanentny brwi wydamy od ok. 500, do 1300 złotych,

- za kreskę na powiece zapłacimy w granicach 700- 1200 złotych,

- rekonstrukcja brodawek ok. 500złotych za jedną pierś.

Zobacz również